Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Betegesen féltékeny vagyok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Betegesen féltékeny vagyok?

Figyelt kérdés

Párom 1000 km-re él, nem olyan régóta vagyunk együtt, tervezzük az összeköltözést, de: elég beteg gondolataim vannak, kegyetlenül féltékeny vagyok, és attól tartok, hogy csak pszichológus segíthet rajtam...

Felnőtt ember vagyok, mégis olyan gyerekes gondolataim vannak, hogyha reggel nem látom facebookon, hogy elérhető lenne a megszokott időpontban, h biztos ott aludt nála valaki, és épp dugnak. Vagy ha estefelé nem tudom hol jár, akkor ugyanez, hogy tuti valami csajjal van.

Persze próbálom elhessegetni, de tudom hogy eléggé tapadnak rá a csajok. És én is állati nehezen bírom már három hete szex nélkül, szóval nehezen tudom elképzelni, hogy ő férfi létére kibírná...

Alapból féltékeny típus vagyok, de az csak rádob egy lapáttal, hogy tudom, hogy az előző barátnőjét megcsalta.

Dokihoz kéne mennem?


2016. jan. 27. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy párkapcsolat alapvető feltétele a bizalom. Ha képtelen vagy megbízni a másikban, eleve kár elkezdened.
2016. jan. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És a bizalom tanulható? Vagy ássam el magam, és soha többé ne kezdjek kapcsolatba senkivel, mert a környezetemben hallottak alapján nehéz bíznom bárkiben is..?!
2016. jan. 27. 17:57
 3/10 anonim ***** válasza:

Minden tanulható és elsajátítható, ha az adott személy szeretné, tesz is érte és nem adja fel!


Első körben nézd meg ezt a videót: https://www.youtube.com/watch?v=-zRfr2vWoNQ

Második lépcsőben a féltékenység önbizalom hiányból származik, tehát előbb magadat kéne rendbe tenned.

Harmadszor olvass önfejlesztő könyveket.

Negyedszer beszélj erről a problémádról a pároddal és oldjátok meg ezt.


A párommal mi is távkapcsiban vagyunk, lassan 3 éve, táv 200 km, de nagyon szeretjük egymást, és minden oké kettőnk között. Nálunk nincs féltékenység. Hamarosan összeköltözünk.

2016. jan. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy miért mentél bele egy távkapcsolatba olyannal, akiről tudod, hogy az exét is megcsalta, plusz, tapadnak rá a csajok?

Én tudom, hogy az érzelmeket sokszor nem lehet irányítani, de nem volt kicsit felelőtlen dolog a részedről egy ilyet bevállalni?

Jól írta valaki előttem, ha nincs bizalom, akkor kapcsolat sincs. Szerintem keress egy közelebbi, és hűséges pasit, mert ez így nem fog működni, és nem feltétlen azért, mert te ennyire féltékeny vagy.

28/F

2016. jan. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mondották az érez így aki magában sem bízik hogy Ő meg tudja állni ha helyzet van.Nekem ez a gondolat segített.
2016. jan. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen beteges.


-Minek vagy vele ha nem bízol benne?

- Minek vagy vele? Hiszen tudod, hogy mit várhatsz tőle, hűtlen típus...

- Naiv dolog azt hinni, hogy hirtelen majd pont miattad megváltozik. Az ilyenek nem változnak meg.

2016. jan. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem a legjobb szó rá, hogy tanulható, de fejleszthető, igen.


Nem a legegyszerűbb folyamat, pláne sok csalódás után, de kellő munkával elérhető. Először is önismeretet és emberismeretet kell gyakorolni - rengetegen nincsenek tisztában az érzelmeik pontos kiváltó okainak, no meg rengetegen szemellenzőt vesznek fel a saját maguk és mások viselkedésmintái észrevétele ellen.. Ebből pedig nem kevés probléma adódhat.


Tudni kell jól választani, a kapcsolat korai fázisában is vannak bőven jelek, csak a szerelmes rózsaszín ködben az ember figyelmen hagyja - nem szabad.


Emellett nem árt, ha logikusan végiggondolod a folyamatot, kicsit objektívebben próbálsz ránézni és megválaszolni magadnak a felmerülő kérdéseket.

Honnan fakad a féltékenységed? Megbízhatatlan a barátod? Intő jel, hogy megcsalta az előző barátnőjét, de önmagában nem jelent semmit. Adott okot, hogy így félj? Voltak gyanús jelek? Vagy esetleg önbizalomhiány áll a dolog hátterében? Nem lehet, hogy a saját félelmeid vetíted rá a srácra? Oké, hogy TE nehezen bírod 3 hétig szex nélkül, de ez nem egy mindenkire vonatkozó univerzális igazság. Ha valaki egy gerinces korrekt ember és szereti a párját, nem fog x hét, sőt, x hónap alatt sem félremenni - teljesen mindegy, melyik nemhez tartozik.


Szóval ilyenkor inkább gondold végig, milyen amúgy a kapcsolatotok, mennyire bensőséges, kimutatja-e a barátod, hogy szeret, stb.


Ne azzal próbáld meg magad mellett tartani, hogy félttékenykedsz és eteted a paranoid gondolataid kutakodással, számonkéréssel, óránkénti kötelező üzenetváltással, ellenkező nemtől való eltiltással stb (nem mondom, hogy ezt tennéd, csak féltékeny emberekre ).. nem azt a fajta figyelmet éri el ezzel az ember, mint amire vágyik, csak egyre több téglát ékel be bettőjük közé, amíg a másik nem sokall be és lép le, teljes joggal. De magad sem emészd csendben, akkor egyszer csak robban a dolog a semmiből.


Az is fontos, hogy az ember szuverén önálló egyén legyen, megálljon a saját lábán és képes legyen egyedül is tartalmassá tenni, élvezni az életet - sokat könnyít a kapcsolati feszültségeken is a tudat, hogy nem függsz a másiktól, hogy nem függenek tőled, jobban kezeli az ember a konfliktusokat is, ha megvan a kellő önbizalma.


Arra gondoltál már, hogy felkeress egy szakembert? Sokat segíthet.

2016. jan. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, ha valaki féltékeny, akkor az beteges. Egy egyszerű példa, de inkább hasonlat. Bezárod a kocsit, majd 30 lépés után visszafordulsz, hogy és megnézed, hogy bezártad.

Ez nem beteges.

Az, hogy valaki fél a veszteségtől, nem beteges. Szerintem.

Az a beteges, ha valaki nem féltékeny a másikra, mert akkor nem szereti. És nem fél, hogy elveszítheti. Általában ezek a felek csalnak többször.


Aki pedig egyszer csalt, az máskor is fog. Kutyából nem lesz szalonna. Aki egyszer képes volt összetörni egy másik embert lelkileg, az megteszi még egyszer.


És olyan emberrel nem is kezdenék, aki 30 percnél messzebb van tőlem autóval, pont ezért.

2016. jan. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom ezzel megnyugtatlak-e, de én is pontosan ilyen vagyok sajnos. Mi 5 éve vagyunk együtt. Az első fél évben nem volt semmi gond, aztán elváltak a szüleim. Onnantól kezdve minden egyes apróságra bemagyarázom magamnak, hogy épp megcsal, vagy mással beszél, vagy ismerkedik, stb. Nagyon szar így élni, de sajnos max annyit tudok tenni, hogy magamban tartom a dolgot. (Amitől nekem még rosszabb, de legalább nem kergetem az őrületbe a hülyeségeimmel.)
2016. jan. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem is arról van szó, hogy a szimpla féltékenység beteges lenne. De amit a kérdező leír az alapján ezt lehet leszűrni. Ha reggel nincs facen megszokott időpontban, akkor biztos màssal szexel.... ez beteges.
2016. jan. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!