Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy sikerült megbocsátani a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy sikerült megbocsátani a megcsalást?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszát várom, akiket megcsaltak, de megbocsátott a párjának. Hogy sikerült feldolgozni? Egyáltalán meg lehet bocsátani őszintén azt, hogy megcsaltak?

Én nem vagyok ebben a helyzetben, csak érdekel ez a téma.



2016. febr. 2. 23:01
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
4es: Tudom, hogy van olyan aki nem hisz a monogám kapcsolatban, ha mindkét fél ugyanígy van ezzel akkor az nem is számít megcsalásnak, mert nem a másik háta mögött szexelnek mással, bár azért kell hozzá gyomor, hogy az ember a párja mellett elmenjen másokat keresgélni, hogy szexeljenek, aztán befekszik a "szerelme" mellé a közös ágyba... Szerintem egy ilyen kapcsolat hosszútávon nem működik.
2016. febr. 3. 15:16
 12/22 anonim ***** válasza:
62%
A megcsalást nem lehet megbocsájtani!mindig marad utan a egy szúró tüske az emberben esetleg elfogadja hogy megtörtènt vele is.
2016. febr. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
47%

"Én nem tudok olyan helyzetet elképzelni,ahol a megcsalás körülményei enyhítőek lennének :D

Csak kíváncsiságból egy ilyet mondanál ? :)"


Kedves 3-as, én azért el tudok képzelni enyhítőbb körülményt. Mondjuk bedrogozzák vagy leitatják egy buliban, túlságosan el lett hanyagolva, stb. Persze nem mondom, hogy ezt könnyű megbocsájtani, de még mindig "jobb", mintha csak "simán" megcsalna.

2016. febr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 PearlDiver ***** válasza:
83%

Szóval a monogámia nem egy természetes állapot. Oké, mondok még hasonlóan természetellenes dolgokat: ruhaviselés, alkoholfogyasztás, fogamzásgátlás, internetezés, filozófia stb...

Vedd észre, hogy mindez neem a természet ellen való, hanem az emberiség fejlődésének természetes velejárója. Arra hivatkozni, hogy őskori megszokásokat kéne követni, elég átgondolatlan érv.

2016. márc. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Mézga Krisztina ***** válasza:
Hát ez egy érdekes kérdés. Én elváltam, de - legjobb tudomásom szerint - nem csaltak meg. Nem tudom, meg lehet-e bocsátani, ha igen, akkor is marad a sértett félben tüske. Szép elmélet az, annyira szeretem, hogy boldognak akarom látni, ezért nem bánt, ha megcsal, sőt!... Ám az is igaz, hogy a holtomiglan-holtodiglan manapság túl hosszú idő, régen ez tíz, maximum húsz évre szólt, mert szülésben, háborúban csak úgy hullottak a házastársak. No de a nyitott házasság is egy nagy marhaság, jó kibúvó a pasiknak. Mert kérdem én, gyerek mellett, segítség nélkül (mondjuk, nincsenek már nagyszülők) melyik nő tud nyitott házasságban élni? Amelyiknek sikerül, esküszöm, kedves egészségére! Visszatérve a megcsalásra: csináljuk már diszkréten, ne tudja meg a másik, ne bántsuk meg vele, ha mellette akarunk maradni, ha őt szeretjük tulajdonképpen. És felejtsük el az őszinteségi rohamot is. Ha bevalljuk, akkor a felelősséget és döntési kényszert szépen átruházzuk a másik félre, ami azt jelenti, tulajdonképpen mehetnékünk van kifelé a párkapcsolatból. Már nem vagyok mai csirke, és ma már az a meglátásom, kevés házasság marad "tiszta". Az persze más kérdés, hogyan intézi el bármelyik fél: ha a megcsalást arra használja fel, hogy megalázza a másikat úton-útfélen, akkor le kell lépni. Egy kapcsolatot amúgy is addig kell fenntartani, amíg az épít és nem rombol.
2016. márc. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
52%
Egy párkapcsolatban 2 ember van, egy megcsalás nem egy ember hibája, mi közösen megkerestük a hibát, hogy mit rontottunk el és dolgoztunk rajta, hogy jobb legyen. Tudom, hogy sokan úgy gondolják, hogy ez aljas és megbocsájthatatlan dolog, de ez nem egy félen múlik és nem azért történik, mert az egyik fél szemét és hazug, hanem mert mindketten elhibáztak valamit, ezt meg lehet higgadtan és értelmes emberek módjára beszélni és meg lehet oldani.
2016. máj. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Kèrdèse nemtudom nekem szèpen csendben aláásta az önbizalmam amikor exről kiderültek a dolgai. Ott voltam túl naiv, ragaszkodó.

De nemhiszem, hogy feltétlenül halálra van ítélve gy kapcsolat mert valaki fèlre ment.

Leginkább talán ott lehet a kutya elásva amit a többiek is boncolgatnak, hogy mindkét fél hasonlóan monogám beállítottságú legyen s alkalmi ne viszony vagy többszöri dolog. Ott mèg azt mondom ha belátja kell neki a párja a másik pedig tanulbelőle s nyílt kommunikációval túl endülhetnek.

De ehhez az kell a felek tènyleg beszèljeneek, ne legyenek zsákba macskák pl hogy csak hazudja a monogámiát valaki vagy az árnyèkra is ugrik a másik fèlltèkenysègben s ezzel kergeti más karjába.

2016. máj. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Meglehet bocsatani.. elfelejteni viszont soha.. a bizalom se lesz mar olyan mint azelott.
2016. jún. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

16-ossal nem értek egyet.

Nem minden esetben mindkét fél hibája.

Ha az egyik fél alapból hűtlen és ilyen a természete, lehet mellette törődő, szerető társ, lehet épp úgy csalja meg őt is...

Van igen, hogy mindkét fél hibás benne, de szerintem a legtöbbször nem, mert maga a megcsalást én sem tekintem elfogadható dolognak...

2016. aug. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nekem nem sikerült megbocsátani, elváltam és nem bántam meg.
2016. aug. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!