Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg olyan nagy baj, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg olyan nagy baj, hogy nem érdekel? (lent)

Figyelt kérdés
A minap volt egy nagy veszekedésünk a barátommal, ami abból indult ki, hogy "elromlott" a biciklim. Én, mint nagy laikus e téren, este, sötétben mentem volna biciklivel, amikor is nem tudtam tekerni. Őszintén, nem is érdekelt mi a baja, szóltam neki, hogy holnap legyen szíves megnézi, aztán mentem gyalog. Másnap nagy dirrel durral jön, hogy csak a lánc esett le a pedálnál lévő fogaskerékről, nem igaz, hogy ennyit nem tudtam megcsinálni... 1. nem is akartam. 2. tiszta olaj lettem volna, úgy meg nem az igazi boltba menni... Addig erősködött, amíg vissza nem raktam én, sőt azt mondta, hogy mostantól minden alkalommal le fogja szedni róla, mielőtt mennék valahova, hogy tanuljam meg visszarakni... Utána meg kiborult, hogy engem miért nem érdekel az ilyesmi, meg műszaki érzékem nulla, hogy ezt nem veszem észre és ezzel oltogatott egész este. Komolyan már megbántam hogy szóltam neki. Aztán arra jutott, hogy nekem már pedig meg kell tanulnom ezt-azt szerelni, majd hú de jó lesz. De nem érti meg, hogy engem nem érdekel. Én se kezdek el neki hosszasan magyarázni pl. a tanulmányaimról, vagy a szakomról, mert tudom, hogy ez őt nem érdekli, és csak untatnám. Olyan lehetetlen elfogadni, hogy engem nem érdekel az autó-bicikli-motor szerelés/összerakás/szétszedés alkatrészek stb? Persze, valahol kedves, hogy be akar vonni abba, amit szeret csinálni, de ennyire ez engem nem érdekel. Így is rengeteget beszél autókról, már kb 200x magyarázott ilyen olyan tömítésről, gyűrűkről, fékpofákról, hűtővízről, váltókulisszáról. Próbálok rá figyelni és megérteni, de tényleg egyáltalán nem vagyok műszaki beállítottságú :( Ha meg nem értem, kapom az ívet, hogy "ezt egy elsőosztályos is megérti, csak te nem". Emiatt megérte ez a hisztije, és ez a megalázó szövege? Annyira elkeserített, hogy mondtam keresse meg magának a tökéletes nőt, aki autószerelő, biztos jól meglesznek...
2016. febr. 7. 00:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem parasztság volt tőle, h azt mondta, miért nem szerelted meg helyben, meg h ezentúl mindig le fogja szedni.


DE


Szerintem ha valaki biciklizik (autóra azért nem mondom, mert az manapság tényleg iszonyat bonyolult, de ott is azért tudod, hova kell tölteni az ablakmosót, üzemanyagot, melyik LED mit jelez) mondhatni kötelessége ilyen dolgokat tudni. Szerintem ha valaki szépen és értelmesen elmagyarázza neked, akkor arra illik odafigyelni, és valamennyire elsajátítani, maximum amikor oda kerülsz majd mérlegelsz összekened magadat, vagy tolod.


20/F

2016. febr. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mondtam neki, hogy ezt el lehet magyarázni kedvesen is, nem csak ilyen lenézően. Erre azt kaptam, hogy nem vagyok kisgyerek, se fogyatékos, ennyiből meg kell értenem. Annyira kínos volt... Ha kedvesen odajön, és megmutatja, hogy kell és mit akkor természetesen nem így reagálok, de ez a stílus kiütötte a biztosítékot, meg hogy tök hülyének nézett. Persze, ha azon múlt volna megnéztem volna jobban, de kb. a pont mindegy mivel megyek stádium volt, azért nem ástam bele magam. De pl. ha hazafele jöttem volna és ott dobja le, megnéztem volna mi a szitu vele.
2016. febr. 7. 01:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Bringás vagyok, a barátod egy bunkó paraszt. Ha nekem lenne barátnőm, én szépen elmagyaráztam volna neki hogy milyen esetben fordulhat ez elő, mit kell tenni, és hogy lehet a legegyszerűbben visszarakni.

Mert lehet hogy téged nem érdekel, de ha pont ott esik le ahol távol vagy mindentől és mindenkitől, csak magadra számíthatsz. Így neked sem adok igazat hogy nem is akarod megtanulni, de részben megértelek mert ha nekem is ilyen stílusban magyarázna valaki dolgokat, engem sem érdekelne.

2016. febr. 7. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Fish1 ***** válasza:
68%

A bringás történetben egyetértek a 3. hozzászólóval.

Ezen kívül elgondolkodnék a kapcsolaton a helyedben, mert egyrészt szerintem ez a pasas nem tisztel téged, másrészt miért akar rád kényszeríteni olyan dolgokat, amik nem érdekelnek? Amikor kocsikról beszél, nem érzed, hogy unalmas?

2016. febr. 7. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Marha eccerű kérlek.

Máskor, ha leesik a lánc, akkor:

a.) nem biciklizel többé

b.) veszel egy új biciklit.

c.) fogod magad és visszarakod.


Azért mert nő valaki, még nem kötelező egyben fogyatékosnak is lennie. Lehet akár életrevaló is.

(Persze ha a házimunkát 110%-ban te csinálod, akkor más a helyzet.)

2016. febr. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!