Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem tudok a Párommal a kapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudok a Párommal a kapcsolatunkról beszélgetni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sokszor mondtam neki, hogy változtasson a hozzáállásán, tehát nem most kezdődött a probléma.

Alapvetően én olyan vagyok, hogy szeretem megbeszélni a dolgokat és ez eddig minden kapcsolatomban így is volt, sose volt belőle gond.

Most viszont ha valami bánt, azt sem tudom neki elmondani, ha pedig a kapcsolatunkról van szó és valamin változtatni szeretnék, teljesen mindegy, hogy kicsi vagy nagy dologról van szó, abszolút nem mutat érdeklődést.

Úgy kell elképzelni, hogy én elmondom neki szépen a dolgokat (nem hisztizek, nyafogok), Ő meg nem reagál semmit, csak néz maga elé.

Most azért sokalltam be, mert a hétvégén is ki akartam kérni a véleményét egy dologgal kapcsolatban és amikor megkérdeztem, hogy miért nem reagál, elkezdett velem kiabálni és csúnyán beszélt velem.


Azóta is nagyon bennem van ez és nem értem ezt a reakciót a részéről. Ha megkérdezem, hogy miért reagált így, annyi a válasza, hogy mert ideges volt.

Másról sem tudok vele beszélni, mert nem reagál semmit.. nekem ebből az jön le, hogy totál érdektelen a kapcsolatunkkal kapcsolatban is, nem foglalkoztatja a dolog, de ezen kívül jól megvagyunk.

Ez viszont nem kis dolog, mert úgy érzem csak én teszek azért, hogy mindketten boldogok legyünk és harmonikus legyen a kapcsolatunk, ráadásul ha nekem akár vele, akár mással problémám van, nem tudok hozzá fordulni.


Beszéltem már vele erről, kérdeztem, hogy akar e változtatni, de arra sem adott választ, csak hümmögött valamit.


Az a baj, hogy szerintem a nem megfelelő kommunikáció illetve annak hiánya nagy gáz egy kapcsolatban és előbb vagy utóbb, de ha ez így marad, szakítani fogok vele, mert nem fogom sokáig így bírni.


Kinek mi a véleménye erről? Volt már valaki ilyen helyzetben? Van ötletetek, hogy ezen hogy lehetne segíteni, változtatni?



2016. febr. 23. 02:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Te is erzed,hogy ez igy nem jo. Nem tudsz ebben a kapcsolatban kiteljesedni. Ez egy olyan dolog, ami nap mintnap zavar, hiszen nap mint nap van mit megbeszelni. A kapcsolat alapja a komunikacio. A partnerednek a hozzad legkozelebb allo szemelynek kene lenni idealis esetben, akinek barmikor kiontheted a lelked, aki mindig meghallgat, probal segiteni, akivel barmit megbeszelhetsz, es akivelbkolcsonosen kellemes es bizalmas a tarsalgas.

Egyaltalan nem tudsz vele beszelgetni, vagy csak a parkapcsolatotokrol? irhatnal konkret peldat.

2016. febr. 23. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok évet küzdöttem igy én is, aztán feladtam, nálunk semmit sem változott. Egy idő után leszartam, hogy bármit meg akarjak beszélni, amikor én beszéltem, ő néma csendben ült. Szerinte rosszul kommunikáltam, mert túl szókimondó voltam, aztán próbáltam figyelni, úgy se ment, de a mézesmázos nyakatekert módszert nem tudom magaménak érezni, ez nekem nem ment.

Hagyd a csudába. Most olyan párom van, akivel tökéletesen működik a kommunikáció

2016. febr. 23. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Érzelmi analfabéta, vagy sült-paraszt, - nekem is volt ilyen, normálisan nem lehetett semmi személyes, vagy érzelmi dologról beszélni vele, megsértődött, és csak üres acsarkodás lett belőle. Vártam, míg a gyerekek kb megnőttek, aztán leléptem.

"ezen kívül jól megvagyunk" - persze, sütni-főzni, dugni lehet... de az nagyon kevés egy kapcsolathoz.

2016. febr. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálam a csaj volt ilyen.

Bármit meséltem vagy mondtan semmit nem tudott reagálni.De persze azt állította magáról,hogy vele bármiről lehet beszélni.

Pár hónapig tartott ez a kapcsolatnak nem nevezhető dolog.

Szóval akárhogy szépítjük az ilyennel nem tudsz mit kezdeni.Változni nem fog.Ami nem érdekli arról nem tudsz vele beszélni és ez nem egy normális kapcsolat inkább csak a részéről a szexen alapul.Szerintem egy kapcsolat attól lesz az ha lelkileg is eggyé tudnak válni a felek,ahhoz pedig elengedhetetlen a kommunikáció.

Nem illetek össze és ezt te is látod már.

Valószínű szakítani fogsz vele.

Nem tudsz mást tenni.

2016. febr. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

A végét nem olvastam el teljesen. Szerintem ha a húszas éveid közepén vagy, akkor gyorsan hagyd ott és keress olyat, aki nyugodt és lehet vele beszélni.

Ne pazarolj több időt rá.

2016. febr. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

>Az a baj, hogy szerintem a nem megfelelő kommunikáció illetve annak hiánya nagy gáz egy kapcsolatban és előbb vagy utóbb, de ha ez így marad, szakítani fogok vele, mert nem fogom sokáig így bírni.


Ennyi, tökéletesen igazad van. Amíg még "bírod", tegyél meg mindent ugyanígy, ahogy eddig, Normálisan, nem veszekedve. Mondd meg neki, hogy ez így nem maradhat, és nem fog működni a kapcsolat, ha őt nem érdekli, nem nyílik meg, nem foglalkozik vele. ÉS ha tényleg nem hajlandó rá, akkor én is szakítanék a helyedben, mert ez szerintem is alapvető dolog.

2016. febr. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek, igazatok van teljes mértékben, szakítottam is vele. (Nyilván nem a válaszok miatt, hanem mert ezt éreztem helyesnek.)
2016. febr. 29. 04:43
 8/8 Demoklészi válasza:
71%
Nekem ezért se lesz kapcsolatom. Nem tudok kommunikálni az emberekkel.. örökre egyedül fogok maradni. Igényelném, hogy legyenek mellettem, hogy hozzábújhassak. De hogy most mindig szövegelni valamiről. Az nekem nem menne, mert rohadt kevés dolog érdekel. :/
2016. márc. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!