Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti adnátok időt egy ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti adnátok időt egy ilyen férfinak gyerekvállalás terén?

Figyelt kérdés
Történetem a következő. Én idén töltöm a 30-at, ő a 32-t. A minap sokadjára vettem elő neki a témát, hogy áll a gyerekvállalással. Eddig mindig kihátrált, ezért várjunk, azért várjunk, majd ekkor, majd akkor. Végül most borult a bili, kerek perec megmondta, ő nem érzi úgy, hogy gyereket akar. Egyszerűen neki nem "hiányzik" az életéből, mert neki így is kerek minden. Hosszasan beszélgettünk róla, mert nem hinném, hogy ezt így 6 év után kellett volna közölnie. Ő azt mondta, soha nem hitegette velem az ellenkezőjét, pedig igen. Azt mondta, ha konkrét választ kell adnia, akkor inkább a nemre hajlik, de azért nem kell 100%-ra vennem, lehet egyszer majd benne is megérik a gondolat, de egyelőre biztos nem. Ellenben azt hozzátette, ha összejönne (jelenlegi védekezésünk mellett a pakliban benne van), azt mondaná, vágjunk bele! Szóval nekem tök az jön le, hogy amit szándékosan/kimondva nem akarna, hogy úgy hozná a sors, egyértelmű lenne a dolog. Elmondtam neki, hogy 30 éves nő vagyok, számomra fontos, hogy legyen jövőképem. Erre azt válaszolta, aminek meg kell történnie, az úgyis megtörténik, nem kell mindig mindent görcsösen akarni és erőltetni. Végül is belátta, hogy a hiba e téren benne van, de erről nem tehet. És való igaz. Viszont azt se akarom, hogy tőlem elvegye a lehetőséget. Oké, mondjuk azt, összejön 1 éven belül, boldogan élünk, nem akartuk görcsösen és jajjdejó. Mi van, ha nem csúszik be? Ha eltelik 1-2-3 év, én nagyon akarom, de pont nem vagyunk annyira termékenyek, hogy csak úgy becsússzon. Akkor mit teszek? Könyörgök majd neki? Vagy okolom az elvesztegetett évek miatt? Mert arra vártam, majd csak megérik a gondolat benne is? Hülye dolog, mert amúgy meg tök sokszor van, hogy meséli, hogy a kollégája hogy neveli a gyerekét, és jajj, ő biztos nem így fogja, ő biztos elviszi majd ide meg oda, meg hasonlók. Vagy hogy ő előre tuti nem akarja majd tudni a születendő gyereke nemét, meg ilyen apróságok. Sőt, már egy véletlen folytán választott nevünk is lenne. Minap az édesanyjának odabiggyesztette félig-meddig poénosan, na legközelebbi karácsonykor már lehet gyerek is lesz. Mert szóba jött, hogy ez már a sokadik karácsonyunk volt együtt. Hogy gondolkozhat valaki ennyire ellentétesen? Vagy ez talán férfiaknál sokkal inkább fejben dől el? Úgy értem, faggattam, és arra jutottam, a jelenlegi életét/életünket félti. Hogy egy döntéssel mindent megváltoztatunk. Hogy fogjuk-e majd bírni/jól csinálni, ugye nem bánjuk meg, ugye mindig lesz elég pénzünk úgy, hogy egy gyerekről is gondoskodni kell, ugye minden meg tudunk majd neki adni? Még ha csak úgy besikerül, akkor ez mind mellékes, nincs min agyalni, hisz jön és kész. Azt hiszem, ő valahogy így fogja fel. Én nő vagyok, nálam genetikailag kódolva van, így kicsit másképp is fogom fel...
2016. febr. 28. 09:00
1 2
 1/14 rrrrrreennnnn ***** válasza:
100%

Màr ìgy is sok időt elpazaroltâl... Ugye nem akarsz arra vàrni, hogy becsùsszon és jajj de jô? S ha 5 évig sem? Elmondta, neki kerek minden... Neked nem. Ès igen, a fejéhez fogod vàgni, hogy elvette az éveidet, ő meg,(ha becsûszik a baba) hogy ő nem akarta.

Sok időd elment...

2016. febr. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Nem,pont elég ideje volt a konkrét válaszra!

32 éves, remélhetőleg teljes belátási képességgel bír,ugyan ne legyen már nehéz kimondani,hogy "nem akarok gyereket"!

Ez a "majd lesz valahogy" "inkább a nemre hajlok,de nem biztos" "ha bekoppan vágjunk bele" tökéletes arra,hogy a másik megőrüljön a bizonytalanságban,holott elvileg egy biztos kapcsolata van!

Szóval neked kell tudnod,hogy ezt meddig húzod!

De véleményem szerint túl sok a töténetben a "ha", amire sajnos nem lehet jövőt alapozni!

2016. febr. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
27%

Itt az a baj,hogy te kifutsz az idõbõl. Egy nõnek egy adott kor után (35 év) veszélyes a gyerek válalás. Gyakoribbak a gemetikai rendellenességek és ahogy közeledsz a 35-höz a tested sem olyan ruganyos meg strapabíró.

3 dolgot tehetsz.

Vagy elhagyod és keresel valakit akivel teljes életed lehet.

Vagy elhagyod és ha ennyire szeretnél babát(amit teljesen megértek) akkor mesterséges úton megtermékenyülsz és leszel egyedülálló anyuka.

Vagy rájátszol,hogy bekapd a legyet. Vannak olyan szerek amik segítik a teherbeesést, plusz figyeled egy ciklus naptáron (ajánlom a Womanlog nevût),hogy mikor vagy a legtermékenyebb.

2016. febr. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

Nem bírtam végig olvasni.

A pasi nem akar gyereket, nem vágyik rá, de ha becsúszik, akkor babázhatsz (te)

2016. febr. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
Ez csak handabanda. Mi az, hogy ha becsúszik akkor persze, de ha nem akkor ne legyen??? ha valaki akar gyereket az akar, ha nem akar akkor meg fél attól hogy esetleg becsúszhat...Szerintem nem szeretne, ennyi idősen ha így áll hozzá nagyon ne fog változni.
2016. febr. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
22%
Úgy látom, hogy nem lenne rossz apa, de nagyon bizonytalan. Azt tanácsolom, hogy többször hozd szóba, akár véletlennek tűnően is, hogy milyen jó lesz, ha hárman lesztek, mennyi közös élményt ad majd a gyerek és hogy milyen jó apa lesz. Persze, a nehézségeket sem szabad eltitkolni, de a hangsúly legyen a pozitívumokon. Ha fél éven belül sem változik a mostani álláspontja, akkor sajnos benneteket mégsem egymásnak teremtettek.
2016. febr. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36%

Várjatok még vagy 8-10 évet, hisz idő, mint a tenger.

Ja, várj, nem is...

2016. febr. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%
Az a baj a férfiakkal, hogy lehet, hogy egyébként akar gyereket, de amikor így felötlik a konkrét gondolat, akkor megijed, hogy erre még nem áll készen, még ez meg az kell meg amaz kell.
2016. febr. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
figyi,bébi ,ha akarod én csinálok neked egy szép-okos kis gyerket,szóljál,ha kell.
2016. febr. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
32%
Semmi baj nincs a pasiddal. Túlpörgöd. Nem érted. Egyértelmű, hogy nem zárkózik el a gyerek gondolatától, de így a messzi távolból...még nem is a szíve vágya. Ez a legtöbb férfival pont így van. Kevés az olyan, aki x évesen már azon lovagol, mikor szül már neki a nő. Szerintem ha te szeretnél, álljatok rá a témára. Ne görcsösen, ne vergődve...csak simán ne védekezzetek. Aztán majd jön, aminek jönnie kell. Nem lesz vele problémája.
2016. febr. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!