Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mit tennétek a helyemben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek a helyemben? Nyomulni nem akarok, könyörögni sem, de hogyan éreztessem vele, hogy mekkora butaság szakítani az első adandó alkalommal, a gond van?

Figyelt kérdés
Nem is tudom, hol kezdjem.2,5 éve voltunk együtt a párommal. Amolyan első látásra szerelem volt. Igazi, ideális kapcsolat. Nem veszekedtünk, szerettünk együtt lenni, voltak közös hobbijaink, barátaink, élményeink. Szerettünk együtt nevetni, főzni, stb. Január végén azonban hirtelen szakított velem. Egy szombati napon tisztáztuk, hogy összeköltözünk, kedden közölte, hogy átgondolta és nem látja a közös jövőt, mert már nem szerelmes. Azt mondja szeret velem lenni, jó velem a szex is, tudja, hogy nagyon jók vagyunk együtt és, hogy meg tudnánk beszélni, de attól tart, hogy ha nem most akkor majd 2 év múlva tartunk ugyanitt és ennek nem látja értelmét. Azóta eltelt másfél hónap, de még mindig úgy érzem, hogy hibát követünk el, ha hagyjuk egymást elmenni. Nem tudom, hogy hogyan tudnám ezt neki jelezni. Tudom, hogy nem járhatok utána, nem erőltethetem, nem is teszem. De félek, hogy ha nem jelzek neki valahogy, akkor csak elmegyünk egymás mellett. Azóta hetente egyszer találkozunk, mert ő az angol tanárom is, de próbálok mindig erősnek és pozitívnak tűnni. Közben átgondoltam azt is, hogy hol ronthattuk el. Tudom, hogy én hol hibáztam, hogy túl sokat panaszkodtam és túlságosan alárendelődtem a kapcsolatunknak. Azt is sejtem, hogy fél az elköteleződéstől. Tehát a kérdésem, hogy ti mit tennétek a helyemben? Nyomulni nem akarok, könyörögni sem, de hogyan éreztessem vele, hogy mekkora butaság szakítani az első adandó alkalommal, a gond van? A válaszokat előre is köszönöm!

2016. márc. 6. 14:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hány évesek vagytok? Ha Ő így érez, akkor az összeköltözésnek semmiképp nem lenne értelme, mert lehet hogy kicsit lenyugodna és belemenne, de x idő után megint előtörne belőle ez a dolog és akkor csak még nehezebb. Lehet fiatal még és, hogy is szokták mondani..? "Élni akar".

Erőltetni tényleg ne erőltesd, abból semmi jó nem születne, esetleg megpróbálhatsz vele még egyszer leülni és tisztázni, hogy te így gondolod, de ha azt mondja Ő nem látja a közös jövőt és már nem szerelmes, akkor bizony lehet jobban jársz, ha elengeded, bármennyire is nehéz.

2016. márc. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Sajnálom.

Segíteni nem tudok, de átérzem a helyzeted. Velünk is ez volt. Január közepén szakítottunk. Azt mondta, ne folytassuk, mert fél, hogy egyszer úgyis szétmennénk... Hogy x év múlva úgyis különválnak útjaink, mert ő kimegy külföldre és szerinte nem mennék utána. Pedig ez sose volt téma, szóval nem tudom mióta rágódhatott ezen.

Azt mondta, így nincs értelme.

Párhetente beszélünk azóta, de csak általánosságában és alig lehet kihúzni belőle valamit. Nagyon fáj az egész helyzet. Még mindig úgy érzem, hogy ő lett volna az "igazi". Tippem nincs, mit kéne tennem, nem erőltethetem rá a kapcsolatot. Félek, hogy végérvényesen vége...

2016. márc. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Ez a kávé már lefőtt. Kapcsold ki a gépet és lépj tovább!
2016. márc. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én 24, ő 25 éves. Élni élt már eleget előttem, megvolt neki a "vad egyetemi korszak" annak ellenére, hogy mindig felelősségteljes ember volt. Hasonlóan gondolom én is, ahogy írtad, csak ő második komoly barátom és az előzőnél meg volt az "ennek így kellett lennie" érzés, de most csak azt érzem, hogy butaság. Azért is fura nekem ez, mert alig pár hete még közös tervei voltak. Figyelmes volt. Karácsonyra is gondosan kiválasztotta az ékszert, amit kaptam, hogy biztosan örüljek. Tehát, az előző tettei szöges ellentétben álltak azzal, amit mondott és nem tudom, hogy minek higgyek. Pláne, hogy a képem még mindig a pénztárcájában van, a közös dolgaink még mindig elöl vannak (bár azt mondják a férfiak nem foglalkoznak ilyenekkel) és lefogyott, nem borotválkozik és szétszórt, ami sosem volt jellemző rá. Szóval nem tudom. :D
2016. márc. 6. 15:03
 5/14 anonim ***** válasza:
Ismétlem, lefőtt a kávé. Magadnak magyarázod be a megszokott dolgokat. Vége a kapcsolatnak. Sajnálom.
2016. márc. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy valaki más is képbe került? Nem tűnt fel valami szokatlan, ami utalhat egy 3. félre? Mert kicsit gyanús, hogy hirtelen milyen szöges ellentéte lett a régi önmagának.

De ez csak egy elmélet, és meglehet, hogy téves is és Ő valóban nem szeretné ezt a kapcsolatot folytatni. Sajnálom mindenesetre.

2016. márc. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Értem kedves Bad Day..., fel is fogtam elsőre is és igen, benne van a pakliban az is, hogy végleg vége, de attól még meghallgatnék egy-két véleményt, ha nem gond. :) Idővel nyilván elfogadom, de most még reménykedek, ha megengeded.
2016. márc. 6. 15:10
 8/14 anonim ***** válasza:
Velunk is volt ilyen,aztan ujbol osszejottunk.Boldogsag,megnagyobb langolo szerelem,hazassag aztan egy ev mulva ugyanazert valas,amiert szakitott.Nem szerelmes mar,elni megismert vkit...Hidd el jobb,ha elhagynak,mint elvaltnak lenni....Beleroskadtam!Foleg,hogy en ugy ereztem vege egy boldog kapcsolatnak,amiben kiegeszitjuk egymast(csak en ereztem igy,o nem)
2016. márc. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hagynod kellene. Ha azt mondja, hogy két év után is lehet ugyanitt fogtok tartani, akkor semmi értelme. Ez azt jelenti, hogy ő valóban egyáltalán nem veled képzeli el a jövőjét. Még, ah megmondani nem is tudja mi nem stimmel, de valami nem stimmel. Ezt nem kell tovább erőltetni, mert nem fog változni. Helyes lépés volt a szakítás később csak nagyobbat sérülnétek. Mi ugyanígy voltunk, körülöttünk már azon vitatkoztak ki lesz a majdani közös gyerekünk keresztszülője, meg milyen csodás álompár vagyunk. Tényleg nagyon jó kis kapcsolatunk volt, csak épp valamiért ha a jövőmet elképzeltem, abba ő nem illett bele, nem tudtam megmondani miért. Szakítottunk emiatt, kibékültünk, aztán egy év múlva ismét szakítottunk. Fölösleges volt újrakezdeni. Csak rosszabb lett mintha akkor váltunk volna el végleg. Ne erőltesd, ami nem megy.
2016. márc. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Nem hiszem, hogy lenne más. Annyi történt, hogy nyomultam az összeköltözéssel.
2016. márc. 6. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!