Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mit tennétek a helyemben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek a helyemben? Nyomulni nem akarok, könyörögni sem, de hogyan éreztessem vele, hogy mekkora butaság szakítani az első adandó alkalommal, a gond van?

Figyelt kérdés
Nem is tudom, hol kezdjem.2,5 éve voltunk együtt a párommal. Amolyan első látásra szerelem volt. Igazi, ideális kapcsolat. Nem veszekedtünk, szerettünk együtt lenni, voltak közös hobbijaink, barátaink, élményeink. Szerettünk együtt nevetni, főzni, stb. Január végén azonban hirtelen szakított velem. Egy szombati napon tisztáztuk, hogy összeköltözünk, kedden közölte, hogy átgondolta és nem látja a közös jövőt, mert már nem szerelmes. Azt mondja szeret velem lenni, jó velem a szex is, tudja, hogy nagyon jók vagyunk együtt és, hogy meg tudnánk beszélni, de attól tart, hogy ha nem most akkor majd 2 év múlva tartunk ugyanitt és ennek nem látja értelmét. Azóta eltelt másfél hónap, de még mindig úgy érzem, hogy hibát követünk el, ha hagyjuk egymást elmenni. Nem tudom, hogy hogyan tudnám ezt neki jelezni. Tudom, hogy nem járhatok utána, nem erőltethetem, nem is teszem. De félek, hogy ha nem jelzek neki valahogy, akkor csak elmegyünk egymás mellett. Azóta hetente egyszer találkozunk, mert ő az angol tanárom is, de próbálok mindig erősnek és pozitívnak tűnni. Közben átgondoltam azt is, hogy hol ronthattuk el. Tudom, hogy én hol hibáztam, hogy túl sokat panaszkodtam és túlságosan alárendelődtem a kapcsolatunknak. Azt is sejtem, hogy fél az elköteleződéstől. Tehát a kérdésem, hogy ti mit tennétek a helyemben? Nyomulni nem akarok, könyörögni sem, de hogyan éreztessem vele, hogy mekkora butaság szakítani az első adandó alkalommal, a gond van? A válaszokat előre is köszönöm!

2016. márc. 6. 14:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Miért akarsz olyan emberrel együtt lenni, aki nem szerelmes beléd? Jó mondjuk 30 év házasság után még oké, de ti csak 2,5 éve vagytok együtt, miért kéne lemondani a szerelemről? Ez nem olyan dolog amit csak úgy "meg lehet beszélni" és akkor visszajön az érzés.

Azt pedig nem döntheted el helyette, hogy NEKI mi a butaság. Számára ezek szerint ez a helyes döntés.

2016. márc. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nem akarom én megmondani neki mit érezzen, nem is tehetném. Mint említettem, nem nyomulok, nem járok utána. Egyszerűen csak az a megérzésem, hogy így nem kerek a történet. És igen, mi csak 2,5 éve voltunk együtt, de úgy gondolom, hogy manapság túl könnyen válunk el egymástól. Ma ha gond van, nem megbeszéljük és megpróbáljuk megoldani, hanem lelépünk, mert fiatalok vagyunk, mert nem vagyunk még együtt régóta, mert stb. Ismétlem, nem voltak kettőnk között még problémák. Legalábbis a párkapcsolatunknak illetően nem. Ezért szeretnék még egy esélyt adni a dolognak. Nem megalázkodni, csak megmutatni, hogy milyen jó volt együtt. Ehhez kértem tanácsot. :)
2016. márc. 6. 15:57
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
De itt nem gond van. Kiszeretett beloled. Nem akar veled lenni. Ez nem gond, amiben kompromisszumot lehetne csinalni. Ezt csak el tudod fogadni. Nekem is volt ilyen exem. Kiszeretettem belole, korrekten megmondtam neki, hogy persze el tudom viselni, nevetunk is egyutt de ennyi. Nincs kedvem kivarni amig megutalom es undorodni kezdek az erintesetol. En utaltam mikor idorol idore feltunt es probalta nekem elmagyarazni hogy varni kell es meg kell oldani es nem kell kidobni a dolgokat mikor elromlanak. De ez nem elromlott, hanem elfogyott. Es ha az uveg ures akkor kidobom, nem pedig orizgetem.
2016. márc. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Azért nem érzed kereknek a történetet, mert az egód dolgozik. Az nem bírja felfogni és elviselni, hogy ez a lemez lejárt, sajnos vége, finito. Tovább kell lépni. Kicsit lépj ki az egód vezérelte viláégodból, menj távolabb, és látni fogod reálisan az egészet.
2016. márc. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!