Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, a páromnak fogorvo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, a páromnak fogorvoshoz kéne mennie, de nem megy el?

Figyelt kérdés

Az a gond, hogy nagyon rossz állapotban vannak a fogai, van ami ki is van törve, de nem megy el vele fogorvoshoz. Egyszer volt még nagyon régen ingyenes orvosnál, és hát nem mondott túl sok biztatót (gyökérkezelés, korona, húzás, tömések, stb), akkor betömtek neki egy fogat, de kiesett a tömés, azóta nem ment el, mindig ígérgeti, hogy elmegy, aztán mégse mert a pénzre hivatkozik (pedig van pénze), meg mondtam neki hogy nem kell azonnal százezreket otthagyni, egy hónapban megcsinál egy fogat és szépen halad vele. Erre az a válasza, hogy nem megy el, mert nem akar lyukakkal a szájában élni, mert ki kell húzni az összeset és nem akarja, hogy 3 foga maradjon 28 évesen... De látom, hogy nagyon szenved miatta amikor fáj neki, ez az ő érdeke lenne, hogy elmenjen, ha nem akar 35 évesen protézist...


Mit tehetnék? Hogyan bírjam rá, hogy megcsináltassa a fogait?


2016. márc. 7. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Az emberek két dolog miatt nem szoktak fogorvoshoz menni, vagy nincs rá pénzük, vagy félnek tőle és a lehetséges fájdalomtól (esetleg mindkettő). Itt az utóbbiról van szó. Próbáljatok meg utánanézni, kiről vannak a legjobb véleménnyel a környéken, hátha az megnyugtatja. Plusz a félős betegeknél a jobb fogorvosok is sokszor csak ismerkednek első alkalommal, hogy elnyerje a beteg bizalmát. Szóval lehet kis lépésekben is haladni.

De csinálhatsz akármit, ha ilyen gyerekes, vagy egyszerűen nincs rá igénye, hogy elmenjen, akkor nem fog.

2016. márc. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Régen volt egy nagyon lyulas fogam, sokat szenvedtem, de féltem elmenni orvoshoz, egyszer apám azt tanácsolta dugjak a lyukba éjszakára fokhagymát, attól elmúlik a fájdalom...

Tényleg elmúlik :)

Begyullad tőle úgy, hogy másnap nyüszítve megy el az orvoshoz.

2016. márc. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Altatásban is lehet már ezt végeztetni, nem...? Én oda akarok menni, mert nagyon félek az orvosoktól meg ilyesmik. Ott vagyok, ha fájn i kezd a torkom nyiszálom el elsőnek...
2016. márc. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én sok rossz tapasztalat miatt parázok a fogorvosoktól, a jobbak, akiket ismertem, külföldre mentek, vagy nem tudom, hova tűntek. A legutóbbi kezelésnél úgy jöttem el, hogy "ide soha többé nem jövök". Úgyhogy én évek óta egy normális, emberséges, fogorvosfóbiás és garatreflexes beteggel is bánni tudó fogorvost keresek, aki nem dolgozik csillagászati áron. Néztem én is az altatásos kezelést, de nekem az sokba kerül így. Egyedül utálok menni, mindig megkérek valakit a családból, hogy jöjjön velem.

Lehet, hogy a pároddal is hasonló gond van. SZTK-val én is megjártam, hiába ingyenes. Esetleg segíthetsz neki egy normális orvost keresni, meg elkísérhetnéd.

2016. márc. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

#4


Azt nem értem itthon miért csak gagyi injekciót használnak, és nem kéjgázt meg morfiumot mint az amcsiknál. Elszállsz tőle... Azt se tudod hol vagy és mire magadhoz térsz kész is vagy.

2016. márc. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sunshinedoll ***** válasza:

Nekem is volt rossz tapasztalatom egy dokival, f-szán rátömött az idegre, úgyhogy az amúgy tök jó fogamat gyökérkezelni kellett, mert pár év után úgy elkezdett fájni, mint a kvaélet. Aztán kerestem egy jobb orvost, azóta semmi bajom, önként és dalolva megyek évente ellenőrzésre :D


Amúgy kb mérget vennék rá, hogy a párod férfi, ők szokták ilyen borzasztóan félvállról venni az orvoshoz járást.

Egy rossz fog (főleg több) nem csak fájdalmas, de azon kívül, hogy esztétikailag sem a legbiztatóbb, még kifejezetten egészségtelen is, már csak higiéniai szempontból. Rossz fogakból kiindulhat akármilyen góc, gyulladás, ami akár lappanghat is, nem tud rendesen enni, mert fáj a hidegre, melegre, keményre, édesre stb. Ez már szerintem már ilyen szinten személyes igényesség kérdése is, hogy valakinek egészséges fogai legyenek.

2016. márc. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én már mondtam azt is neki, hogy kérek neki időpontot az én dokimnál, aki amúgy nagyon jó szakember, több fogamat is ő tömte, és volt egy "időjárásra érzékeny" fogam, amitől majd megpusztultam minden ősszel és tavasszal, mert senki nem tudott rájönni mi van vele, ő viszont rájött, hogy hátul jön egy bölcsességfogam, ami nem tudott kibújni, kiszedette és azóta semmi bajom! Úgyhogy őt tényleg bárkinek ajánlanám, de a párom (amúgy igen, férfi) nem hajlandó így sem elmenni, meg sem hallgat, csak rávágja, hogy ő is tud fogorvost meg majd megkérdezi a haverjait........


Az az ő legfőbb baja, hogy már tényleg annyi rossz foga van, hogy ki kell húzni párat és inkább szenved, de nem akarja kihúzatni őket, mert akkor látszani fog hogy nincs ott fog..... De nem hiszem el, hogy ne létezne erre megoldás...

2016. márc. 7. 14:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy egy begyulladt fog durva szájszagot okoz és miféle cuccok vannak már ott...lehetek szerelmes, de egy büdös szájú, rohadó fogazatú szőke herceg ne szálljon le a lóról.
2016. márc. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!