Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom állandóan parancsolg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom állandóan parancsolgat nekem, mit csináljak, hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Komolyan, úgy kezel engem, mint valami hülyegyereket és ez rohadtul dühít. Én még tanulok, ő már dolgozik. Beszélgettünk és kedvetlenül mondtam neki hogy ma még fel kéne hívnom a magántanáromat, mire ő visszaszólt hogy "hát akkor vegyél erőt magadon és hívd fel", de ilyen gusztustalan, dirigálos hangon, komolyan úgy beszél velem mint az anyám, akit szintén utálok, mert beleugatott az életembe és soha semmi nem volt jó neki, már nem is tartom vele a kapcsolatot.


Ezen összevesztünk, mert mondtam neki, hogy ezt fejezze be, hanem akar összeveszni, mire ő megint beindított egy vitát azzal, hogy azt mondta, hogy "jó de akkor ne sírj nekem, ha megbuksz és mehetsz utcát söpörni", már megint ez a feltételezés és szarba se nézés, mintha az ő qurvanagy tanácsa nélkül, én nem vinném semmire...


Miért csinálja ezt? És hogyan kezeljem? Most is annyira felhúzott, hogy már itt sírok, és azt érzem hogy meg tudnám fojtani egy kanál vízben...


2016. márc. 10. 17:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ne fojtsd meg kérlek, hanem szépen gondold át, hogy valójában mit is mondott, félretéve a hangsúlyokat!


Mert hát bizony egy kedvetlen, "nulla energiájú" illetőnek például nemigen lehet mást mondani, mint hogy vegyen magán erőt. Hogy még telefonáljál is, az meg egyenesen következik.

Tehát a "parancs" tökéletesen helyénvaló, jó szándékú. Semmi más dolgod nincs, mint megtenni.


Mellesleg ilyen típusú hóttbonyolult problémákkal engem is ki lehet kergetni a világból. Mert hát aki ennyit nem tud megoldani, annak gyám, vagy gyógypedes kell. Én meg nem vagyok az. És szerintem ő sem.


Nagylány vagy: az ilyen "gondokat" meg kell tudnod oldani pasas segítsége/tanácsa nélkül is.

Nno.

Hajrá!

2016. márc. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

#11

Gondolom te is pasi vagy, igaz? Senki nem kérte hogy bármit is oldjon meg helyettem, se tanácsot, se semmit, de látom te is valami felsőbbrendű egyednek képzeled magad, aki szerint a másik telefonálni sem tud........... Beszélgetni nem lehet veletek semmiről, mert ti mindig azon kattogtok, hogy valahol okítsátok a másikat. Ha azt mondtam volt, hogy milyen szépen süt a nap, akkor rögtön azzal kell visszaszólni hogy "igen az időjárás jelentés szerint nem felhős az ég mivel nem képződött felhőzet a blablablabla", tényleg nagyon jó és élvezetes így beszélgetni a másikkal... Empátia zéró.

2016. márc. 10. 18:49
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

Tök empatikus vagyok kérlek... épp csak nem veled, hanem vele.

Mert hát veled igen nehéz lehet élni.

2016. márc. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ferfikent amondo vagyok, hogy dobd ot, mert ameddig vele vagy, csak az egojat noveled - sikerult olyan tarsat talalnia, aki elturi a modorat.

Te meg jobbat erdemesz nala.

2016. márc. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

[link]


1. Csak olyan problémával gyertek hozzánk, aminek megoldásában a segítségünket kéritek! Erre vagyunk valók. Szimpátiáért ott vannak a barátnőitek.


- Ma még fel kéne hívnom a magántanáromat.

- Ó! De rossz lehet most neked. Hogy sajnállak!


Lásd be: ez roppant empatikus hozzáállás, csak épp nem mégy vele semmire.

Node persze ha nem is akartál mást, csak hogy ő is épp olyan pocsékul érezze magát, mint te, akkor követelj nyugodtan empátiát.

De elárulom: nem fog menni sokáig. A pasasok ugyanis úgy vannak összerakva, hogy megoldják a problémákat, nem pedig kibőgik. Ha TE vagy a probléma, téged is "megoldanak". Ez konkrétan azt jelenti kérlek, hogy útilapu lesz a talpadra kötve.

2016. márc. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 VirágésBence ***** válasza:
Kommunikáció! Nem értem miért nem tudsz vele leülni és beszélgetni, többre jutnál mint egy GYK-s kérdéssel.
2016. márc. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

"1. Csak olyan problémával gyertek hozzánk, aminek megoldásában a segítségünket kéritek! Erre vagyunk valók. Szimpátiáért ott vannak a barátnőitek."


Jaaa, bocsánat, nem tudtam, hogy a férfiakkal nem lehet beszélgetni, csak akkor ha akarunk valamit. Én kérek elnézést.


"Lásd be: ez roppant empatikus hozzáállás, csak épp nem mégy vele semmire."

Már megint. "Nem mégy vele semmire". Egy beszélgetéssel mégis mire kéne menni? Mi ez a kényszeres keresés-kutatás a sorok között? Itt nem volt semmi probléma. Ti generáljátok magatoknak. A közömbösség itt a legnagyobb probléma és az "én okosabb vagyok, ezért kioktatlak" szindróma.

2016. márc. 10. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!