Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párommal összevesztünk a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párommal összevesztünk a pénz miatt. Szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A párommal egyetemisták vagyunk és albérletben lakunk, én elég sokat dolgozom tanulás mellett. Ő sem a tanulással sem a munkával nem foglalkozik túl sokat, mondván a szülei úgy is támogatnak minket szóval megélünk valahogy. A baj csak az hogy amit a szüleitől kapunk pénzt azt mindig elkölti valamire, én meg fizetem az albit, meg a kaját, szinte úgy érzem hogy elpárolog a pénzem. Próbáltam vele megbeszélni hogy kezdjen el ő is dolgozni, felezzük el a fizetésünket a felét rakjuk a közösbe, meg azt is amit a szüleitől kapunk, ebből tartsuk fel magunkat, a maradék meg megmaradna amit arra költünk amire akarunk. Szerintem ez korrekt, de szerinte meg csak hisztizek. :( Szerintetek igazam van?

23/L


2016. márc. 16. 16:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Úgy lenne helyes a dolog, ahogyan Te vélekedsz...
2016. márc. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem menekülj!


Ez a pasi sose fog megváltozni, később se lesz a munka hőse, viszont a szülei nem fogják örökké támogatni. Akkor mi lesz?

Akkor az lesz, hogy majd te eltartod, mert neki sosem lesz állása. Vagy mert mindenhonnan kirúgják, vagy mert épp nem talál az ízlésének megfelelőt.

Gyakorlatilag most is te tartod el.



Későbbi terveid közt remélem, nem szerepel közös gyerek, mert amíg te otthon leszel vele, ő nem fog átváltani "családfenntartó" üzemmódba, magyarán éhezni fogtok.

2016. márc. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, ugyanakkor a te hibád is a helyzet.

Az a minimum, hogy mindketten beszálltok az albérletbe és a közös terhekbe, nyilván valahogy a keresetek arányában. Ezt már az elején le kellett volna fektetnetek. Miért nem tettétek?

Most már kicsit nehezebb változtatni, de akkor se fogadd el ezt a helyzetet!

2016. márc. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Neki ez így kényelmes ezért nem is fog változtatni. Kicsit éretlennek tartom az ilyen hozzáállást, majd egyszer úgyis pofára esik :) az ügyben neked adok igazat! remélem ettől most boldog vagy de ez úgysem javít a helyzeten, próbálj meg beszélni vele esetleg mondhatod h neked ilyen felelőtlen, éretlen pasi nem kell.
2016. márc. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Igazad van! Nem is értem mit képzel magáról, neki ez igy nagyon kényelmes. Te fizetsz helyette mindent, ő meg költi magára. Szerintem ebben az esetben beszéljétek meg a felezést, úgy lenne korrekt.
2016. márc. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben igazad van.

Nem is értem, hogy gondolja, hogy te fizeted helyette a rezsit és kaját.

Menekülj, ez később sem lesz jobb!

2016. márc. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
A kanodnak.
2016. márc. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Egyértelműen neked van igazad, úgy korrekt ahogy te mondod.
2016. márc. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Dreamer88 ***** válasza:
100%

Ahogy a többiek is írták.

Te látod jól a dolgokat, de a pasid nem fog megváltozni.


Húgomnak is volt egy ilyen kapcsolata. Szerencsére hamar kilépett belőle, a srác meg azóta sem változott.

2016. márc. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nyilván az lenne a korrekt, ha felesben fizetnétek a közös dolgokat. Viszont az nem jogos kérés, hogy a felezésen túl még rakja be a szüleitől kapott pénzt is.
2016. márc. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!