Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért van az, hogy 30-40 ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy 30-40 ha egy férfi sokat dolgozott, a nők oda voltak értve, most, ha sokat dolgozol messze elkerülnek, munkamániásnak, lejárt lemeznek tekintenek?

Figyelt kérdés

Tatámmal beszélgettem 80 éves az öregem, ő meséli ,ohgy régebben elmesélted egy nőnek , hogy pl.: 1 hétből 6 napot végigdolgozol pl.: 8 órát TSZ-ben, utána még mondjuk felneveslz jó pár tehenet, vagy elmész maszekolni pl.: építkezéskor segíteni akkor a lányoknak nyerő vagy.

Persze modor, meg egy-két dolog akkor is számított. De régebben a lányok felnéztek olyanokra akik napi 12 órákat dolgoztak, lehet ,hogy egy héten nem is volt szabadidejük annyit dolgoztak. Ezeket a férfiakat később a nők meleg vacsival várták és tisztelték őket ,mennyit dolgoztak.


Ma meg az ilyeneket lenézik ,munkamániásnak tartják, messzire kerülik, azt mondják " nem arról szól az élet ,hogy kidolgozod a beled" , senkit nem érdekel menyit dolgozol, kit érdekel? Az a lényeg velem legyél.


Pedig éppen ezt kéne megbecsülni szerintem aki ennyit teperne, dolgozna maszekolna a mai szegény világban.


2016. márc. 18. 06:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Szerintem azért mert régen a férfi tartotta el a családot.Jó parti volt aki sokat keres,mert több pénzt vitt haza.A nők otthon voltak a gyerekekkel meg vezették a háztartást.

Ma már a nők is kénytelenek munkahelyen dolgozni,de e mellett ott vannak a gyerekek,a háztartás,főzés is.Nem mindegy,hogy ezt van-e kivel megosztanom,vagy mind az én nyakamba szakad míg a férjem "csak" dolgozik.Szerintem ezért.

2016. márc. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
A mai primitív családtörvények miatt egy nőnek semmi oka nincs arra, hogy a pasira bízza magát, hogy eltartassa magát főleg olyan ingatlanban, amely csak a pasi nevén van, vagy annak szülei nevén (ez még szégyenletesebb), még házasság után is. Nézzetek utána ennek is, mert nagyon hasznos.
2016. márc. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Te is utána nézhetnél,mett az,hogy kinek a nevén van,nem lényeg,sokkal inkább az számít,hogy mikor vették és múből...
2016. márc. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
*miből
2016. márc. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
61%
Ma az a menő ha apuci-anyuci pénzéből facen parádézik a nyominger egyetemista...
2016. márc. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Régen nem szerelmi házasságok köttettek, hanem érdekházasságok. Az olyan házasságban meg minél többet van távol a férj, annál jobb. Ráadásul nagyon sok gyerek született, azt meg csak azt tudta eltartani, aki folyton robotolt. Én a falusi helyzetről tudok írni, az én nagyanyám, dédanyám nem járt el dolgozni, otthon dolgoztak ínszakadásig, mert a sok gyerek, a sok állat, a háztartás gondja mind az övék volt, de azért nem járt fizetés.


Ma már a nők is dolgoznak és jogos igény szerintem, h legyen megfelelő mennyiségű egymással töltött idő. Egy olyan pasi, aki keveset keres és ezért éjjel-nappal az igát kell húznia, nem lesz népszerű, mert vele nem lehet hétvégézni, wellnesezni, bulizni, moziba menni, mert a 3 műszakos gyári meló mellett az embernek xarni sincs már ereje, nemhogy raftingolni meg fallabdázni menni a barátnővel.

2016. márc. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Ma már nem az a menő, aki a belét kidolgozza, hanem az, aki kevés munkával viszonylag sokat keres, így minőségi életet élhet.
2016. márc. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Attól függ, ki mit vár egy párkapcsolattól. Ha valakinek arra van igénye, hogy a férfi stabil életkörülményeket teremtsen számára, és a társaságára nem igazán vágyik, akkor nyilván örül, hogy minél kevesebbet van távol. Mivel nagyapáink idejében még nem volt annyira szabad a párválasztás, és a válás sem volt igazán "trendi", ezért természetes volt, hogy a férj legnagyobb értéke az volt, ha sokat dolgozott és sokat volt távol. Ha otthonülővé vált, akkor értékét vesztette, és hallgatólagos megállapodással szépen eltették láb alól (ld. tiszazugi arzénes gyilkosságok - ami nem is számított annyira egyedinek).

Manapság azonban a nők többsége TÁRSAT keres, akivel megoszthatja az életét, a mindennapjait. Több lehetőségünk van válogatni, és több lehetőségünk van továbbállni is, ha a férfi nem váltja be az elképzeléseket. Ebben a kontextusban pedig a munkamánia kevéssé értékes. Számomra például abszolút nem az.

2016. márc. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

4-es,azért régebben ha valaki dolgozni akart, akkor tudott. Meg... hétköznapi átlag emberek összelopták azt amire szükségük volt.

Manapság nem jellemző a lopás. Kb 25 éve meg mindenki csinálta.

Ennyi.

2016. márc. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Régen sokat kellett, hogy dolgozzon a férfi, mert ő volt egyedül a pénzkereső, így ha sokat dolgozott, az azt jelentette, hogy sokat keres, és képes ellátni a családját. Manapság a nőknek is dolgozniuk kell, hogy legyen elég bevétel, ezért napi 8 (vagy akármennyi) óra munka után, ha hazaesik a nő, nem azt akarja látni, hogy egy üres házba megy haza, hanem legalább a párja legyen otthon és legyenek együtt egy kicsit. Érezzék jól magukat együtt, lazítsanak az egész napos meló után.
2016. márc. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!