Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Minden férfi életében eljön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minden férfi életében eljön egyszer, hogy tudatosan gyereket akar? Vagy talán soha?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, az én párom életében ez soha nem fog bekövetkezni. 8. éve vagyunk együtt, én 30, ő már 33. Többször is beszélgettünk róla, de ő még nem érzi úgy, hogy akarná. Szándékosan használtam az akarni szót. Mert ha összejönne a nem megfelelő védekezési módszerünk mellett, akkor meg szó nélkül bevállalná. És mindig oda is lyukadunk ki a beszélgetések során, hogy ő egyszerűen nem akar tudatosan gyereket tervezni. Engem ez zavar, hiszen 30 éves nő vagyok. De rákényszeríteni nem fogom. Viszont pont ő az, akinél már 1 éve se lett volna kétséges, hogy megtartsuk-e ha összejön. Úgy érzem, magától a felelősségtől fél, erre már célozgatott is, fél attól, milyen apa lenne. Ez idáig tök jó, de mi van, ha ez miatt nála soha nem jön el a "gyereket akarok" érzés?
2016. márc. 16. 14:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Bennem 18 éves korom óta benne van. Csakhát nincs aki ebben közreműködne.
2016. márc. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

30 körül ideje eldönteni, hogy mit akar.

igazából felelősséget rád hárítja: ha úgy maradsz jöhet, ha nem, az a legjobb

2016. márc. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

Az én párom 42 éves lesz nyáron, és nem akar, és becsúszna, akkor elvetetné. Én 29 évesen ugyanígy érzek.

N

2016. márc. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Hát szerintem erre nem kell így várni, mert aztán mi van ha közben lemegy az élete és nyugdíjas korában jut eszébe.

Úgy a legjobb ez a dolog, ha nem is tesz érte különösebben az ember de ellene sem, és ha összejön összejön, ha nem nem. Nem kell külön így rákoncentrálni, hogy márpedig én most akarok, mert az is kiválthat ellenkező hatást, ilyenkor sokszor fordul elő, hogy nem jön össze a pároknak.

Úgyhogy lazuljatok bele és persze ne védekezzetek, de nem kell állandóan a naptárt, hőmérőt és ovulációs teszteket lesni.

Mondjuk ha nagyon nem akarja, akkor persze ne erőltesd, de amit írtál, szerintem ő is másképp állna hozzá ha úgy alakulna hogy mégis most...

2016. márc. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 VirágésBence ***** válasza:
38%
Szerintem egy férfi csak akkor nem akar gyereket, ha ezt túl nagy elköteleződésnek gondolja amitől fél. Van olyan férfi aki kijelenti, hogy nem akar gyereket semmilyen körülmények között, ő ötven évesen is nőzni fog és ő lesz az istenkirálycsászár, de ha a párodban benne van, hogy ha esetleg sikerülne egy gyerek akkor bevállalná, akkor csak fél tervezni. Szerintem legalábbis.
2016. márc. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
3-as nagyon sajnálom, tudom mit érzel. Viszont így akkor nálatok egyértelmű, hogy nem is lesz, ugye? Pozitívum nálunk, hogy az én párom részéről szóba se jöhetne az abortusz. És ennek tudatában csak Pharmatex tablettát használunk, semmi más kiegészítést mellé. 4-es, ez mind szép és jó, amit leírtál, de a tudatos gyerektervezés a védekezés elhagyásával kezdődik. Ha ő tudatosan nem akar, akkor nem fog mindennemű védekezés nélkül elmenni bennem. Oké, ha összejönne, "vágjunk bele" alapon állna hozzá. Ezt ő mondta. De ha meg nem jön össze véletlen, akkor most meddig várjak, míg nála is megszólal az a bizonyos "csengő"?!
2016. márc. 16. 14:57
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszi 5-ös, egyébként szerintem is csak ez áll a háttérben. Csak ugye a végeredmény szempontjából majdnemhogy lényegtelen sajnos. :/
2016. márc. 16. 14:58
 8/21 anonim ***** válasza:
Nem. Szerintem a legtöbb férfinél nem jön el konkrétan a tudatos gyermek akarás. Persze van, akinél igen. De a legtöbbnél ez egyáltalán nem olyan téma, mint a nőknél. Ha a környezetemet figyelem, minden férfi félt az apaságtól...és nem akart gyereket, addig...míg meg nem született. Onnantól kezdve már minden rendben van, de szívük szerint még vártak volna vele. Sőt, ez nálunk is így van. A férjem 33, én 31. Nincs gyerek. Ha a férjemet kérdezem a dologról, nem lelkes. Ő így is jól megvan...nem tudja milyen apa lenne...stb. De nem zárkózik el előle. Én meg nem tudom mit akarok. Még én sem. Pedig nő vagyok...... Jelen pillanatban úgy érzem, nem akarok gyereket. De az utóbbi években ez nálam folyamatosan változott...hol így, hol úgy éreztem. Szóval ha még nőként sem mindig egyértelmű az "akarás", akkor mit is várnánk a férfiaktól?? Teljesen másképp élik meg a gyerekvállalást, mint mi...
2016. márc. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%
3-as vagyok, félre érthetően fogalmaztam: szóval én is ugyanúgy érzek, mint párom, tehát nem akarok, és ha becsúszna, elvetetném.
2016. márc. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
38%
Nem fogalmaztál félreérthetően. A kérdező nem ért dolgokat. Illetve úgy értelmezi ahogyan ő szeretné hallani/látni azokat. Az a pasi is csak elviseli őt. Nem kapcsolat ez. 8 év alatt már kétszer el kellett volna vennie!
2016. márc. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!