Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagyon elhidegültünk a páromma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon elhidegültünk a párommal rendbe lehet ezt még hozni, hogyan? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy 7 hetes kislanyunk.A terhessegem előtt nagyon nagy volt a szerelem akkor 1 eve voltunk egyutt a párommal.Aztán teherbe este nem volt tervezett a baba szóval én az első ijedségemben el is akartam vetetni de ő viszomt meg szerette volna tartani sokat beszélgettunk hogy megoldjuk nem lesz semmi gond így megtartottuk.En a terhessegem elejen nagyon feltem a felelossegtol hogy en erre meg nem allok keszen de o mindig batoritott hogy nem lesz semmi gond.Összeköltöztünk,mivel a parom nem magyar így én jöttem ki hozzá lakni Svájcba.A terhesség alatt már nem volt olyan langoló a szerelem mint az előtt de elvoltunk és boldogok is.Aztán jött a szules ami nagyon nehez volt es az elmult 7 hétben rettenetessen eltavolodtunk egymastól.Ő nem olyan mint amilyennek gondoltam hogy lesz.Elég ingerült ha valamit mondok mar sértésnek veszi.Nem úgy viselkedik a babával ahogy en gondoltam hogy fog.Nincs turelme.De sokszor nekem sem.Néha olyan mintha két babám lenne...azt mondja hogy nem mutatom ki neki hogy szeretem de valahogy annyira nem vagyok meg onmagam.Már ő sem úgy érez iràntam mint előtte és én sem.Nagyon félek hogy ez így nem fog működni mert valahol az a szerelem elveszett vagy nem tudom.Nem is kívánom egyátalán a szexet.Tegnap oda adtuk a picit a nagymamának 2 órára és elmentünk vacsorázni hogy megbeszéljük a dolgokat.(nekem vegig a babán járt az agyam hogy vajon sír-e és egyszerűen nem tudtam csak jól érezni magam mert folyton az járt az eszembe hogy ugy is mindjart mennunk kell.)Úgyhogy lett belőle hogy azt mondtuk hogy valamit tennunk kell hogy rendbe hozzuk meg kell probalni a baba miatt is.De nem tudjuk hogyan tudnánk rendbe hozni?Tippek? Én abban reménykedek ha a baba nagyobb lesz és nem fogom szoptatni akkor könnyebb lesz újra a "régi" lenni.Mi elotte mentunk minden felé nem voltunk otthon ulok és szerintem ez is rátesz egy lapáttal hogy az eddigi eletunk teljesen megvaltozott.De én tényleg úgy érzem hogy én nem vagyok szerelmes már :S egyszerűen nem tudom mit érzek.Köszönöm a válaszokat!

23


2016. márc. 28. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Depresszió?

Szülés utáni depresszió nem ritka nőknél.

Igen,megváltozott az életetek,dehát ez ezzel jár,tudhattátok volna.

Mit tehettek?

Sok beszélgetés, kompromisszum.

Más nincs.

Ha valaki miatt,akkor a kölyök miatt érdemes megpróbálni rendbe hozni a dolgokat.

Őszinteség.

Ilyenkor nagyon fontos, a ki nem mondott szavak,csak növelik a feszültséget.

Fel a fejjel :)

2016. márc. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Több pontja is mutatja az írásodnak, hogy tele vagy még terhességi hormonokkal (nem kívánod a szexet, szorongás a baba miatt, nem vagy biztos az érzelmeidben). Legyél türelmes magadhoz, és a társadhoz is. Gyereket nevelni nehéz, főleg úgy hogy az apját nem is ismerhetted igazán, amikor besikerült. Ennek ellenére szép dolog, hogy próbáljátok megoldani a dolgokat, és ha mindketten konstruktívan álltok hozzá, akkor sikerülhet. Azt viszont nem lehet garantálni hogy a szerelem nem múlik el előbb vagy utóbb.
2016. márc. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is ez a probléma, amit az első 2 írt. Megváltoztak a hormonok, esetleg szülés utáni depresszió alakult ki, nem tudni.


Nekem a fogamzásgátló borította fel teljesen a hormonjaim, depis lettem tőle, idegesített, amit a párom csinált, mindent rossznak láttam, de valójában minden ugyanolyan volt, csak én képzeltem bele mást és emiatt voltam ingerült. Ezért a párom felé is ingerültebb, türelmetlenebb voltam és ez nagyon kihat azért a kapcsolatra. Szóval szeritnem elsőnek próbáljátok megoldani ezt, esetleg szakemberhez fordulni, ne egyből a szakításon gondolkozni

2016. márc. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
En is a postpartum depressziora, esetleg (ahogy irtad, nehez szulesed volt) PTSD (Post Traumatic Stress Disorder)- re gyanakodnek. Nem gondoltam volna de nemreg reszt vettem egy errol szolo kutatasban. A PTSD akkor alakulhat ki, ha nehez terhesseg, halvaszules vagy kifejezetten nehez, komplikalt szules volt. A tunetek altalaban : lecsokkent szexualis vagy (szinte a nullara) ingerlekenyseg, alvaszavarok, erzelmi kiegettseg, ugy erzed nem vagy kepes semmire, elszeparalodas, antiszocializacio, emberek kerulese... Vannak meg masok is de ezek a leggyakoribbak. A jo hir, hogy ez kezelheto, pszichoterapiaval vagy gyogyszerrel. En is ezen megyek keresztul, es most kezelnek. Azota jobb. De az elmult ket evben megjartuk a poklot.
2016. márc. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Igen eleg nehéz volt 32 órát vajudtam de feleslegessen mert a baba elakadt így nem tudtam megszülni.Az elso par napban kicsit ugy ereztem hogy ezt soha nem fogom tudni elfelejteni mármint a fájdalmat de mostmar alig emlekszem rá.Lehet hogy valami depresszió féle nem tudom de ez a változás nem csak az en reszemrol van hanem a párom részéről is.
2016. márc. 29. 15:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Depresszó esetén képes az ember olyat is belelátni a dolgokba, amik valójában nem úgy vannak. Lehet esetleg a párod is fáradt és azért kedvetlenebb egy picit, benned pedig ez teljesen felerősödik és azért látod úgy, mint ahogy.
2016. márc. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!