Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Menjek v. maradjak? Házasság,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menjek v. maradjak? Házasság, pénz, intimitás.

Figyelt kérdés

Szeretnék rendet tenni a házasságunkban, amihez jól jönne gondolkodó emberek véleménye is. Előre is köszi. Sorban: 1) Hogyan kommunikálnátok, ha épp nincs jövedelmetek(átmeneti), így aztán szólnotok kell 2 szál sárgarépáért? A személyes (alap)igényeidről szó nincs, nem lenne arcom pl fodrászra kérni. Nincs a zsebemben pénz. Soha. Jelszó: úgyis együtt megyünk mindenhová. A férjem magára költ. Nem luxust, de táplálékkiegészítőket, egészségügyi dolgokat egy-egy ruhát vesz magának. Ha megkérem, húzódózás után nekem is megtenné, de annyira megalázó mindent kérni.... 2) Külföldön voltunk. Költséges volt, még alap, szűrt költségvetéssel is. Félig üzleti. Normális-e, hogy a felnőtt fiával laktunk egy szobában, vagy egy lakókocsiban, két ágyon végig. Közben nyüstölt a lakókocsis estéken, miért nem én alszom a fia mellett. Nem is értem.... A menet közben (külföldön) bekövetkező házassági évfordulónkon a gyereket nézegettem, Valentin napon szintén, azaz meg sem ünnepeltük. Nem szóltam, rosszul esett. Nagy dolgokra nem vágytam volna, de arra igen, hogy a két hónap alatt legyen már ilyen alkalmakkor 1-2 óra "mi" időnk, gyerek nélkül... 3) Ellátom a háztartást. Kint is így volt. Amíg meg nem kaptam, hogy először a gyereknek adjak kávét, reggelit, vitamint, ne neki. Megalázó volt. Teszem hozzá: gyerek alapvető viselkedési normákat nem tud, reggelente pl bárki orra elé köp, ha sleijmos, széthagyja a zsepkendőit, nem beszélget és ezt ki is jelenti stb. (Egy másik kérdésben kitértem rá is.)

Most itthon vagyunk, és el kellene döntenem, velük maradok-e. Férjem szerint semmi gond nincs, neki ez jó. Nekem nem. Hiányzik az intimitás és a figyelem, néha egy csoki, vagy csak az, hogy ne bírja már elnézni, hogy hetek óta el van dugulva a csap és hasonló igénytelenségek stb.... Két felnőtt férfiről van szó! Úgy érzem, annyi megbeszélhetetlen, vagy a férjem által egyszerűen lesz.rt problémám van, hogy menekülnék.... De még nem teljesen tiszta, mit tehetek én? Azon kívül, hogy most el fogok vállalni egy akármilyen munkát így 3 hónap semmi után, mert akkor legalább nem hallgatom, hogy megint kajának valót kell venni, ami pénz (szerintem jó lenne a vajaskenyér is, ha nem lennék, de így nagyon örülnek, hogy mindig van kaja...)


2016. ápr. 1. 11:23
1 2
 1/17 VirágésBence ***** válasza:
Ez így szerintem hosszútávon elviselhetetlen, én biztos, hogy nem maradnék egy ilyen kapcsolatban. Nem tudsz olyan sok mindent tenni, esetleg beszélhetsz hosszan, részletesen és nyugodtan a férjeddel, együtt megoldhatjátok a problémát, csak kérdés, hogy erre a férjed mennyire hajlik.
2016. ápr. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm. El kelle tudnom dönteni, hogy nem érti vagy nem érdekli. A férjemet. Pillanatnyilag ez a leglilább folt az egészben. Ötlet ennek kiderítésére? Mert azt látom, nem érti, nem érzi a súlyát annak, ha szép szavakkal, emberi hangon beszélek erről vele- rosszabb esetben nem is emlékszik a dolgokra.
2016. ápr. 1. 11:31
 3/17 anonim ***** válasza:

Nem bántásból de nem értem amiket leírtál. Szóval a férjednek van egy felnőtt gyereke? vagy közös gyereketek van vagy kinek van gyereke? És kivel él együtt a férjed? "Két felnőtt férfiről van szó!" És kivel voltatok külföldön?

Amit sikerült kihámoznom az alapján a férjed elhanyagol és semmibe vesz. A kapcsolatotok elején milyen volt a viselkedése? Mikor változott meg és miért? Ezek fontos kérdések. Lehet tévedek de aki ennyire basáskodó vagy nem is tudom mi lenne rá a jó szó annak a kapcsolat elején is hasonlónak kellett lennie. Én a helyedben (bár még soha nem voltam házas) maradnék amíg kicsit össze szedem magam anyagilag és külön költöznék. Vagy ha van hol meghúznod magad most is lehet lépni. Azonban egyenlőre a válást nem indítanám el. Megmutatnám neki milyen mikor nincs körbeugrálva és kivárnám hogy reagál. Ebből kiderülhetne hogy érdekled-e egyáltalán vagy csak jó ha van valaki aki rendbe tartja a házat. Mert nekem innen a leírás alapján úgy fest csak házinéninek vagy tartva.

2016. ápr. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
25%

nekünk közös a kassza (házasság nélkül is)

csak nagyobb kiadásnál kérdezzük meg a másikat (pl telefonvásárlás)


valentinnapkor te is meglephetted volna, pl otthoni romantikus vacsi


ha nem melózol akkor alap, hogy a háztartás a te feladatod


menjél akkor melózni, majad megsajnállak, hogy eltartanak, nem melózol, csak adni kell a családnak enni..szegény te

2016. ápr. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Kedves 3! Igen, ő a férjem gyereke, és mi hárman, együtt voltunk külföldön. Azt hiszem jól érzed a lényeget. Elgondolkoztam.... Nekik nem házvezetőnő kell valószínűleg, mert nem követelőznek ez ügyben. Csak épp lesz.ják az erőfeszítéseidet. Az nem hinném, hogy oké, hogy egy négy fogásos ebéd után a végre tiszta mosogatóba 3perc múlva bekerül egy tányér.... Egy egyetlen tányér. Nem hinném, hogy oké, hogy nekem kell szabadkoznom, miért kell pl újra krumplit vagy stb -t venni. A férjem mindezeken túl szeret sétálni, jönni-menni velem. Amikor és ahová ő szeretne. Nem háztartásbelinek érzem magam, hanem egy oszlopnak, akinek lehet nyafogni, lehet nem jó reggelt kívánni, lehet nem válaszolni egy árva köszönömmel, ha azt mondom, "egészségedre" mert tüsszentett, és le lehet szúrni egy otthon átgályázott nap után, hogy a hűtőajtót nem törölted le.... Mindeközben senki, de senki nem tesz arrébb egy szalmaszálat sem.
2016. ápr. 1. 12:05
 6/17 A kérdező kommentje:
Kedves 4. Nem veszem magamra, amit írtál, mert sok igazságod lenne- ha ugyanarról beszélnénk. De nem. Tudom, nem kristálytiszta, amit írtam, igyekszem egyértelművé tenni a kommentjeimben.
2016. ápr. 1. 12:06
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Agyadra ment a munkanélküliség. Túl sok időd van baromságokon agyalni.
2016. ápr. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Naná. :) Csak szórakozásból aggódom, mert az jó. Istenem.... Munkanélkülinek lenni és dologtalannak tök kettő! És. Attól, hogy egy házasságban előfordul az ilyen, bárkinek lehet baja, nem tudok lemondani a figyelemről. Egyébként nem munka, hanem vállalkozás van- és nem állandó bevétellel. Miért jó itt trollkodni????????? Szegénykém...
2016. ápr. 1. 12:15
 9/17 anonim ***** válasza:

Én így nem élnék! Ettől sokkal többet érdemelsz

.....

2016. ápr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Akkor miért vagy vele? Csak,hogy enni adjon? Leírtak alapján semmi közötök egymáshoz. Hagyd ott ès keress magadnak munkát,tarsd el saját magad utánna keresgélhetsz valakit magad mellé.
2016. ápr. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!