Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Visszautasítás után barátság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Visszautasítás után barátság?

Figyelt kérdés

Lányok-fiúk, ti mit tennétek a helyemben? etten is udvaroltak nkem az utóbbi időben, az egyikük ráadásul régóta a haverom is. Egyikük sem az esetem férifként, ezért nem szeretnék velük kapcsolatot.

Ezt meg is mondtam nekik. Jött a "nem baj, maradjuk barátok" - részükről.


Viszont én most egyedül vagyok. Úgy tűnik, ezt nem tudják megemézteni, az a rögeszméjük, hogy majd egyszer úgy is meggondolom magam. Ez nekem egyre terhesebb, mert csomószor van, hogy az egyikük például felajánlja, hogy menjünk el kettesben ide vagy oda. Én ezt nem tartom jó ötletnek, mert nem arról szólna, hogy jól szórakozunk, hanem a különböző, burkolt udvarlási kísérletekről. Ha többen mennénk, nyilván igent mondanék, így viszont hallgatom, hogy "otthonülő vagy, szétforgálcsolod magad, miért nem szórakozol kicsit", stb.


Szerintetek egy kikosarazás után végleg meg kellene szakítani a kapcsolatot? Ti mit tesztek hasonló sziutációkban?


(BTW. nem vagyok harcos szinglifemináci, csak szeretnék egy olyan párkapcsolatot, ami mind a két félnek jó.)


2016. ápr. 7. 12:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Ha valaki elutasít, azzal megszakítom a kapcsolatot. Ha ismerős volt, akkor nyilván csak fokozatosan, de határozottan. Engem kimondottan zavarna olyanokkal barátkozni, akiknek nem kellettem...
2016. ápr. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Miért nem állsz ki magadért?! Nem kell hallgatni a hülyeségeiket. "miért nem szórakozol kicsit"? Anyédért! Egyből visszavesz az arcából.

Szerintem te hagyod magad és utána meg csodálkozol miért fárasztanak a hülyék...

2016. ápr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 90-ben született F.. ***** válasza:

"nem baj, maradjuk barátok"

Ilyen nem létezik semmilyen forgatókönyvben. Fiú és lány között kétféleképpen létezhet barátság.


a) Egyiküknek sem tetszik kicsit sem a másik.

b) Olyan külső tényező van jelen, ami elnyomja az összes olyan érzést, ami ahhoz kell, hogy elkezdjenek érdeklődni egymás iránt.

Például mindkét ember jól működő párkapcsolatban van. Addig nem fognak egymásra gondolni, de ha az egyiküknek megromlik a párkapcsolata, akkor már a barátság is megromolhat.


Mivel nálad bepróbálkoztak és mindannyian szinglik vagytok, egyik sem járható út. Nem fognak rád sima barátként gondolni ezután.

Hébe hóba eldumálhatsz velük (~3 havonta egyszer), akkor tudtok sima ismerősökként beszélgetni, de ha gyakrabb a kommunikáció, akkor ők bizony próbálkozni / remélni fognak.

2016. ápr. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Őszintén, ha nem fogják fel az egyszerű nem-et, akkor részletezni kell, hogy miért nem. Minél nyersebben. Ekkor általában visszavesznek magukból, sokan meg is sértődnek, hogy inkább vagy egyedül, mint velük. Mintha egyedül lenni olyan borzalmas lenne...

Visszatérve: én sok ilyen sráccal jó kapcsolatot ápoltam utána is, sőt, exekkel is jóba vagyunk, de sok esetben elkerülhetetlen némi konfrontáció, hogy mindenki értsen a szóból. Ha ezt utána az egyik fél nem tudja elengedni, és helyre rakni az érzéseit, akkor nem érdemes barátkozni vele, mert továbbra is csak "préda" leszel a szemében, amit próbál lassan becserkészni. Ez pedig nagyon idegesítő.

2016. ápr. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Sunshinedoll ***** válasza:

Hányingert kapok attól, ha egy pasi közeledik, elutasítom, és aztán erőlködik, hogy de legyünk barátok, mert az esetek többségében ennek hátterében az áll, hogy hátha majd egyszer mégiscsak meggondolom magam, ami arra utál, hogy abszolút nem tartja tiszteletben a döntésemet. Egy csomó idegen pasi is irkál nekem facebookon pl, hogy szeretne velem beszélgetni barátilag. Persze, mert ránéz a profilképemre, és nyilván az jut először róla eszébe, hogy "biztos milyen jó és értékes barát ez a csaj" lol

Én abszolút nem vagyok elrontója a barátság folytatásának, viszont a gyakorlat azt mutatja, hogy nagyon kevés esetben lesz az ugyanolyan minőség, mint előtte.

Szóval szerintem menj bele nyugodtan, hogy ok, legyünk ismét akkor csak barátok, de ha kellemetlenül érzed utána magad a közelében, mert burkoltan fűzöget, akkor abszolút nem kötelességed tovább a társaságában maradni.

2016. ápr. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi, most megnyugtattatok!


Különben tudjátok mi idegesít nagyon? Hogy minden férfi attól várja a megoldást, hogy egyszer majd kapcsolata lesz.


A másik, hogy miért nem lehet megérteni, hogy NEM.Ha dobtak, én se mentem az exem nyakára.


Úgy nem szeretem, hogy ezekben a helyzetekben mindig én leszek a szemét - pedig szerintem mind a két félnek jobb, ha nem megyünk bele olyan kapcsolatba, ahol "próbálhkozni" kell.

2016. ápr. 7. 13:30
 7/16 anonim ***** válasza:

Tiszteletre méltó a hozzáállásod, mert nem akarod kihasználni egyik srácot sem. A helyedben nem keresném a társaságukat, mert reményt adnál nekik miközben Neked nem ez a célod.... ha nagy társaságban találkoztok az még belefér.

Ha egyszer visszautasítasz egy pasit akkor nemcsak a szerelmes énjét utasítod vissza, hanem az összes többi jó tulajdonságát is, ha barátként felajánlkozik még úgy is hogy semmi viszonzásra nem számíthat, akkor meg Neked kell eldöntened, hogy a gyomrod beveszi-e ezt a helyzetet, de ez nem szokott hosszútávon működni.

38F

2016. ápr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

7-es, köszönöm szépen!


Igen, sajnos tudom ezt. A legrosszabb, hogy nyilván nagyon sok értékes tulajdonságáguk van - hiszen ezért voltunk eddig barátok, de néha ezek, vagy egyegy élethelyzet kevés a kapcsolathoz. Ilyenkor nagyon sajnálom az illetőt.


A másik fele nyilván az, hogy sokszor nem értem, a fiúk miért kezdenek próbálkozni, ha egyszer érezhetően a friend zone-ban vannak. Én igyekszem mindent megtenni a barátaimért. Ha tudom, hogy például valaki maga alatt van, akkor szívesen átmegyek segíteni, szavesen adok neki tanácsot, sírhat a vállamon, mert tudom, hogy ez sokat jelent neki.


Kicsit rosszul esik, mikor ezt valaki egyből közeledési szándéknak veszi, meg amikor a kisujjamat nyújtom, kéne a fél karom is.

2016. ápr. 7. 14:31
 9/16 anonim ***** válasza:

Aki régóta a haverod az bekockáztatta, hátha összejön, ő lehet hogy elfogadja azt hogy csak barátok lehettek. De akivel csak most ismerkedtél meg és elutasítod az soha nem lesz "barát zónás", mert ő nem barátkozni akart veled.

Ez egy nagyon kényes helyzet Férfi és Nő között...mintha elmész valahova táncolni. A pasi 2 dolog miatt kérhet fel, mert szeretne Tőled valamit vagy csak táncolni akar...az elején nem tudhatod. Ha jó vele táncolni, akkor igényled a társaságát, jó lesz barátnak aki fogalakozik veled, még ha külsőleg nem is az eseted. De ha bepróbálkozik és elutasítod akkor buktál mindent, mert ő nem csak táncolni szeretett volna és így buktad az egészet. A legelején kell őszintének lenni és akkor nincs sértődés.

38F

2016. ápr. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Igen, telejsen igazad van :(.


Mondjuk én úgy vagyok vele, hogy foglalkozom a barátaimmal, és nem tőlük várom, hogy tőlük kapjam meg azt, amit az ember a párjától szokott meg. Nyilván ezt nem mindenkivel lehet megtenni. :)

2016. ápr. 7. 17:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!