Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A feleségem egyre jobban csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem egyre jobban csak a munkájának él, amire már lassan rámegy a házasságunk is. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

A feleségem egy éve elvállalt egy állást, ami persze jól hangzott akkor, csakhogy a beígért fizetésnek valójában csak a felét kapja, munka meg duplája és egyre csak több. Amit kap fizetést, annak a felét is zsebbe kapja, így nyugdíja se lesz, a túlórák kifizetéséről hallani sem akar a főnöke, napi 11-12 órákat dolgozik és amikor itthon van akkor is állandóan hivogatják. Hiába mondom, hogy legalább kapcsolja ki a telefonját, azt mondja nem lehet. A vasárnapi nyitvatartással meg csak még sokkal rosszabb lesz minden. sokszor borul fel előre lefixált program, mert szólnak neki és akkor pluszba be kell mennie, amit persze nem fizetnek ki. Sokszor sírt már, annyira kikészítik, de nem akar váltani. Nem lehet beszélni vele, mert azt hajtogatja, hogy neki ezt becsületből is csinálni kell, máshol sem lenne jobb, a főnökének mondta a problémákat de falra hányt borsó. Az meg látja hogy ki tudja használni, hát meg is teszi. Túl lelkiismeretes, presztiskérdést csinál belőle, hogy nem hagyhatja ott, ha elvállalta. Azt mondja, hogy szeret, de közben romokban a családi életünk. Már gondolkodtam hogy felnyomom a főnökét valami hatóságnál, de nem akarom, mert ha megtudná hogy én voltam, csak még nagyobb bajom lenne belőle. Nem akarom elhagyni, mert szeretem, már ha lenne rá időnk.

Szerintetek hogy lehetne hatni rá, mivel lehetne meggyőzni, hogy átverték, kihasználják és ennek véget kell vetni?



2016. ápr. 14. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
24%

Te mennyiben támogatod őt?


Mert az én férjem is hisztizett néha, mikor túlóráznom kellett, amitől aztán én is kiborultam. Szerencsére ezen már túl vagyunk, felfogta és megértette, hogy vannak olyan helyzetek, amikor tovább kell bent maradnom. Most már partner, mert ő is belekerült egy olyan munkahelyi állapotba, hogy alkalmanként neki is bent kell maradnia.


Szerintem ne mard ezért, ne tegyél neki szemrehányást, stb, mert azzal semmit nem segítesz.

2016. ápr. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ezért tartunk itt. Mert mindenkinek természetes, hogy kihasználják, ingyen dolgoztathatják, és senki sem mert tenni ellene. A munkáltatók meg bármit megtehetnek, hiszen ki van szolgáltatva nekik a dolgozó, aki úgysem mer szólni. Nyugaton ez nagyon nem így van, ott nem merik ezt megtenni a cégek. De ez az ország csak a gyáva nyulak országa. Nagyon szomorú, hogy mindenkinek természetes, hogy a túlóráért nem kell fizetni, az alkalmazottat úgy lehet ugráltatni, ahogy csak a tulaj fütyül. Pedig ha mindenki úgy gondolkodna, hogy a törvényes kereteken belül megteszem amit kell, de azon túl nem, és teszek is ellene, akkor más világ lehetne.

És még az a hibás, aki nem tartja ezt normálisnak. Szomorú.

2016. ápr. 14. 10:48
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Igazad van.
2016. ápr. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a munkahelyén rabszolgát csinálnak belőle de ő tűri.. velem is akartak ilyet csinálni (igaz én fiatal vagyok s nincs férjem) de én nem engedtem,hogy a munkáltatók azt csináljanak velem amit akarnak. túlórára semmi kötelessége bent maradni, tiszta jószívből meg nem érdemes mert úgy ráncigálják ahogy csak akarják.
2016. ápr. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
En felnyomnam a fonoket anonim, es soha nem vallanam be hogy en voltam, ennyire egyszeru ez.
2016. ápr. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fél hogy nem talál mást, munkanélküli lesz, stb. Nem egyszerű ma jó állást találni, főleg bizonyos szakmákban.

Támogasd lelkileg, hogy legyen bátorsága lépni. Te biztos pont vagy neki. A munkahelyért naponta kell küzdenie.

Esetleg beszélj vele, hogy te sem tűrsz mindent. Ha a munkahely lesz az első, nem biztos hogy örök második akarsz lenni.

Nyisd ki a szemét! Megszakad a semmiért, nincs tartaléka, nem lendült előre a karriere, csak tönkremegy a házassága.

2016. ápr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Figyi, ha annyira szutyok a melója, nyugodtan ott is hagyhatja.

Olyat ugyanis BÁRHOL talál másikat.

2016. ápr. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A csökkent önbecsülésű embernek hatalmas kincs az ilyen munkahely. Naponta éreztetik vele, hogy szükség van a munkájára, és bár tele van a bugyra, de ugyanakkor jólesően csiklandozza az egóját. Nem fogod tudni rábeszélni a váltásra. Inkább támogasd.
2016. ápr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!