Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Banális, de váljak el a férjem múltja miatt?

Figyelt kérdés

Rövid sztori: mosolyszünet volt köztünk a férjemmel úgy egy éve, néhány hétig egy abszolút más probléma miatt. Ez idő alatt én nem laktam vele, azonban hozzáköltözött a korábbi házasságból született, fiatal felnőtt fia. (A ház a férjemé.) Azért, mert nálunk nyugiban lehet, az édesanyjával való kapcsolata goromba, mindkettejük részéről. A gyerek édesanyjával kötött házasság annak idején nagyon terhelt volt, és a férjem sok esetben arrogánsan viselkedett velük. Ezzel magyarázom (bár simán lehet, hogy tévedek), hogy a férjem a legnagyobb döbbenetemre konkrétan 5 évesként kezeli a felnőtt, bár stresszes, önbizalomhiányos és önállótlan "gyereket". Sok esetben gügyögve szolgálja. Nincsenek elvárásai. Nem szól rá. Nem kér tőle otthoni közreműködést sem. A másik véglet is megvan azonban: ilyenkor túl arrogáns vele és indokolatlanul bántja.

Megbeszéltük a férjemmel, hogy a gyereket nyilván békénhagyjuk, hisz neki a legrosszabb- nem találja az útját. De ettől még a tiszteletlenséget vagy a figyelmetlenséget szóvá tesszük, de ezek apróságok, pl: "megbeszéltük, hogy itthon le kell venni a cipőt, szóval légyszives". Ilyesmik ezok az apróságok.

Egy idő után azt vettem észre, hogy én szólok - a férjem nem. Nyilvánvaló dolgokért sem. Ha szólok, vagy felelősségre vonom a srácot, az apja csak hallgat, nem kapok megerősítést, amitől teljesen hülyén érzem magam. De tudom fokozni, mert jó ideje azt vettem észre, hogy a gyereket nem, de engem viszont minden apróságért leszúr a férjem-azelőtt sosem tette. Azt érzem, hogy logikusan nyilván nem kéri azt tőlem, hogy hagyjam a srácot a fejünkön ugrálni, de érzelmileg nem tudja elrendezni magában, hogy a gyereket néha megkérem erre-arra vagy felelősségre vonom. (ezek is apró dolgok, de fontosak, pl jól esne, ha megköszönné az ebédet legalább néha, vagy érthetően beszélne, nem motyogva stb).

Én azt hiszem, a férjem túlkompenzálja a múltjuk "jóvátételét", és talán ezt várná tőlem is, ami tök irreális. Mert nem tudom végignézni, hogy gyakorlatilag a csendes rabszolgája lett a gyereknek. Azt mondtam, én ezt nem tudom végignézni, már csak azért sem, mert így elszúrja azt a keveset is, amit még tehet a gyerkőc neveléséért, végül is nem zsarnokot akar nevelni, nem? És azt is mondtam, hogy ezt én nem csinálom, csak ugye akkor kész a burkolt konfliktus. A kapcsolatunkba éket vert a férjem kompenzálása. Mert erről az egészről szerintem nem a gyerek tehet.

Mit gondoltok erről? Hogyan menthetném a menthetőt? Köszönöm.


2016. ápr. 16. 19:45
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Nagyon régóta kattogok a dolgon, DE! Nekünk nincs közös gyerekünk. Ez azért másik felállás. Annyi a hasonlóság (így ismeretlenül, lényegében és nagy vonalakban) hogy a mi helyzetünkben sem szeretnék asszisztálni ahhoz, hogy szerencsétlen gyerek személyisége tovább rombolódjon a) a gügyögés b) az azt követő arrogancia c) azaz értelmes férfikép hiányában. Bűnösök közt cinkos, aki néma alapon, arra jutottam, hogy nem lehetek ebben asszisztens, mert itt nem csak rólunk van szó már. Ha ketten lennénk, húzhatnánk egymás idegeit száz évig - de bejött a képbe egy "gyerek".

Ha ti együtt tudtok élni a gyerekek miatti szövetségesként úgy, hogy értelmes, követendő női-férfi és párkapcsolati példát adtok nekik - akkor nem kérdés, mit tennék.

Ha nem - akkor azt tenném, amit tenni fogok. Eljöttem, és akárhogy is fáj, de belül érzem, hogy így volt a helyes.

Más okból is, de az nem tartozik most a gyerek ügyi dilemmákhoz.

2016. ápr. 17. 15:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!