Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg abbahagyja a vagdosást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg abbahagyja a vagdosást, vagy csak mondta?

Figyelt kérdés

A barátnőmről lenne szó,akinél előfordult,hogy vagdosta magát,amikor rosszul érezte magát,szomorú volt,problémája volt,és tegnap volt,hogy másodjára is észrevettem a csíkokat,amit nagyon szorgosan próbált eltakarni tőlem.

Elsőnek elmondta,hogy miért csinálta,én pedig mondtam,hogy ha problémája van,akkor nekem mondja.

Eltelt egy hónap,most megint volt rajta.

Megígérte,hogy nem teszi többé,és mondtam neki,hogyha még egyszer meglátom,akkor tényleg segítséghez kell fordulnunk!

Arra lennék kíváncsi,hogy volt-e már valaki hasonló helyzetben?

Mennyire hatottak rá a szavaim,és mennyire gondolta komolyan,hogy nem teszi többé?


2016. ápr. 18. 20:15
 1/6 anonim válasza:
0%
bogi
2016. ápr. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szép és jó hogy törődnél vele, meg hogy mondod hogy ha problémája van akkor neked mondja. Viszont....szakszerű segítség kell neki, pszichológus, orvos!
2016. ápr. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
nem hiszem hogy abba fogja, nehéz ilyen helyzetben szavakra az emberekre hatni, viszont nem tudom hogy mitől hagyná abba, de idővel talán leszokik erről , esetleg keress valami alternatívát, adj neki egy párnát amit püfölhet ha ideges
2016. ápr. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy jó tippet hallottam egyszer erre, hogy vagdosás helyett szerezzen a hűtőből, és markoljon rá jégre. Fáj az is, de nem lesz olyan nyoma, mint a pengének, nem fertőződhet el a seb, max vizesek lesznek a cuccai. Természetesen az lenne a legjobb, ha jön egy ilyen hulláma, akkor beszélne veled, vagy valaki mással, de nagyon nehéz ilyenkor segítséget kérni. Az ember a saját elméje ellen küzd, ami eltorzítja a valóságot, és képes meggyőzni arról is, hogy mást nem érdekelnek a gondjai, nem értenék meg, vagy zavarná vele őket.

Én is azt javaslom, hogy próbáld meg meggyőzni, hogy beszéljen pszichológussal, mert nem tartom kizártnak, hogy nélküle is meg lehet gyógyulni, de valószínűleg sokat segítene egy szakértő benne. És ha beszélnél vele te is, el tudná talán mondani, hogy hogy tudnál segíteni neki a gyógyulásban.

2016. ápr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én másfél évig abba tudtam hagyni a párom miatt. (15 éves korom óta csinálom.) De mostanában megint csinálom. Ez nem miattad van, nincs semmi amit tenni tudnál. Ne legyél rá mérges, az csak ront a dolgokon. Hidd el, hogy ez neki is olyan rossz mint neked. Ha mégis újra csinálná, akkor támogasd, és ne kiabálj vele vagy ilyesmi. Amúgy pszichológus segítene.

20N

2016. ápr. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Úgyse fog senki egyet érteni velem,... én is szoktam néha stressz levezetésből sérülést okozni magamnak. Nem látom hogy ez akkora probléma lenne. Sosem csináltam belőle ügyet. Persze ha tényleg rendszeres akkor az nem túl jó, hiszen kényszerről van szó, vagyis nem bírja meg állni. Ez esetben olyan mint a cigi... próbálja abba hagyni de nem bírja. Bár a cigi hosszú távon még mindig károsabb mint a vagdosás. Én így külsőleg azt ajánlanám hogy találjon valami más módszert stressz levezetésre. Én inkább karmolászni szoktam magam. Felületi sérülést okoz, elég csúnyán néz ki, olyan mint a horzsolás, de hamar begyógyul, és csak az első napokban fáj. Vagy próbáljon meg találni valami fizikai fájdalom okozására hasznos eszközt ami nem okoz sérülést, csak fájdalmat.

Próbáld meg a barátnőd előtt sem nagy dobra verni a dolgot, az őt is megnyugtatja talán. Ez olyan mint mikor valaki, főleg pasik az öklükkel bele ütnek valahova. Az esetleges fizikai fájdalom érzete még inkább megnyugtató. Aki érzékenyebb és intenzívebben éli meg a fájdalmat szükséges kritikus pillanatokban valamihez nyúlnia. A fájdalom okozás nagyon jól tud működni, ezt nem biztos hogy fel tudod váltani avval hogy kibeszélteted... nem ugyan az a kettő. Másrészt ha ennyire kényszeres és sokszor fordul elő ne várd tőle hogy egyik napról a másikra abba tudja hagyni. De szerintem ha havonta vagy két havonta van nála ilyesmi az egyáltalán nem mondható soknak, pláne ha csak felületi vágások.

2016. ápr. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!