Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan illik fizetni, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan illik fizetni, ha a pasimmal elmegyünk valahova?

Figyelt kérdés
Néha nagyon kínosan érzem magam amikor elmegyünk párommal valahova kajálni, vagy mozi vagy cukrászdába? Kinek mikor illik fizetnie vagy egszer én egyszer ő. Egyenlően kellene megosztani?
2008. szept. 23. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi nagyjából felváltva szoktuk "meghívni" egymást a párommal :) De általában mikor fizetünk, az egyikünk fizetni mindkettőnkét. (19 éves lány)
2008. szept. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nálunk általában a barátom fizet,de én is mostanában!
2008. szept. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én barátom nem engedi meg, hogy én fizessek, neki ez tökre megalázó lenne. Egyértelmű, hogy a fiú fizet szerinte. Vagy ha hülyén érzed magad, akkor csináld azt amit én, hívd be hozzátok, és kínáld meg ezzel azzal, így nagyjából egyenlíted a "számlát"
2008. szept. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi is nagyjából felváltva álljuk a cehet, de az éttermben,vagy presszóban a pincérnek mindíg én adom oda.

(23 fiú)

2008. szept. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A barátommal általában megbeszéljük, hogy most ki mit fizet és így nincs gond belőle.(Persze a drága dolgokat nem engedi, hogy kifizessem)
2008. szept. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a normális, ha fele-fele. Ha csak a fiú fizet, hát az elég gáz. Mi úgy szoktuk, hogy ha én fizetek, akkor előtte, mielőtt bemegyünk, odaadom neki a pénzt, és végül is ő fizet. Én nem engedném, hogy csak ő fizessen.
2008. szept. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nálunk 1 cukrot nem fizethetek
2008. szept. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindent a barátom fizet, most én vettem magunknak színházjegyet,és rosszul esett neki.

De amúgy mindig mindent ő fizet, nem engedi meg,hogy én bármilyen esetben is én álljam a költségeket. Egy egy hetes közös nyaralást is ő fizetett. Pedig nem két fillér volt.

Neki ez a természetes, bár sokszor én is kellemetlenül érzem magam emiatt. Úgyhogy ne izgulj ezen, hagyd rá,mert megsérted a hiúságát, és a férfiúi büszkeségét.

2008. szept. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezen már én is agyaltam. Inkább nemet mondtam mindenre, amit venni akart. :) Az jó ötlet, hogy elmentek hozzád és megkínálod ezzel-azzal. Én is ezt csináltam. De amúgy azt tudod tenni, hogy szó nélkül veszel te is valamit, és akkor nem tudja azt mondani, hogy ne vegyél semmit. És jól fog esni neki. Vagy talikor lepd meg valamivel.
2008. szept. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A férfiak sem egyformák, vannak nagyvonalúak, akiknek eszükbe sem jut, hogy a nő fizessen, és sajnos vannak olyanok is, akik gyakorlatilag eltartatják magukat.

Egy egyenrangú kapcsolatban, hasonló anyagi lehetőségek esetén fele-fele arányban illik állni a költségeket, vagyis egyszer a férfi fizet, egyszer a nő. Persze vannak klasszikusan "férfi-fizetős" helyek, mint az étterem, ahol akkor is a férfinak illik fizetni, ha utána egymás közt elrendezik a számlát. De mondjuk egy gyorsétteremben, fagyizóban, vagy akár moziban nyugodtan fizethet a nő. Az én barátom elvárta, hogyha egyszer ő fizetett, akkor utána én, akár vendéglőben is, ami kissé kínos volt nekem (nem anyagi okokból). Mindezt annak ellenére, hogy egyrészt magamtól is rengetegszer fizettem, másrészt mindíg ő jött hozzám, és gyakran készültem vacsival, vagy legalább valami aprósággal. Szóval, ez azért már kicsit bántó. De van olyan férfi ismerősöm, aki azt mondja, hogy neki természetes, hogy ő fizet, ha egy nőt elvisz valahová. Szóval, az arany középút a legmegfelelőbb.

2008. szept. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!