Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom beköltözött a házamba....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom beköltözött a házamba. Mennyit engedhet meg magának?

Figyelt kérdés

37 éves nö vagyok. Másfél éve vettem egy házat hitelre. A részleteket egyedül fizetem, el tudom tartani magam egyedül, meg tudok állni a lábamon. Párommal (33) másfél éve vagyunk együtt, elötte rövid ideig már ismertük egymást. Nagyjából azóta lakik nálam, mióta megvettem a házat. Neki volt egy kis bérelt lakása, amit 1 év itt lakás után megszüntetett. Kapcsolatunk nem túl jó, sajnos sokat vitatkozunk, több dolog miatt is. Neki az életvitele miatt semmije nincs, nagyon szórja a pénzt, itt nálam a rezsi és a kaja felét fizeti. Nem tud felmutatni semmit ennyi idös korára. Ami engem nagyon zavar és mások is észreveszik, hogy egyre jobban befurakszik ide, értsétek úgy, hogy lassan már semmi szavam nem lesz a saját házamban. Próbál domináns lenni, de én ezt nem szeretném. Pl. én nagyon rendszeretö vagyok, ö inkább rendetlen, széthagy mindent. Szinte minden nap arra jövök haza, hogy levetem a kabátomat és nekiállok utána pakolászni. A levetett ruháit rendszeresen a konyhába a szék támlájára teszi, de nem egyet vagy kettöt, hanem amennyi ráfér. Én már nem is szólok neki, mert nem szeretek vitát gerjeszteni, hanem fogom és elrakom onnan. Tegnap viszont (már nem elöször) rámmordult, hogy "azokat hagyd ott, foglalkozz a magad dolgával. Az eddig is mindig ott volt és ott is fog maradni." Az elöszoba bútort használja a ruháinak, a hálószobában pedig a szerszámait tárolja és ebböl nem enged. Vagy: meghívja a barátait, kb. 6 embert grillezni, és én tudom meg utoljára, hogy ekkor és ekkor ennyi embert hívott ide. Ezt így tényként közli velem, miután a barátok elfogadták a meghívást. Volt már olyan is, hogy számomra idegeneket, miközben én dolgoztam ide hívott és mint egy idegenvezetö, büszkén végigmutogatta a házat. Ezt is csak véletlenül tudtam meg.

Egyrészt nem látom be, hogy a saját házamban nem "enged" rendet tartani. Én azért vettem ezt a házat, hogy jól érezzem magam benne és nem a szétszórt cuccait akarom kerülgetni. Nem látom be, hogy még én alkalmazkodjak az ö életviteléhez. Másrészt tisztában vagyok vele, hogy senki nem fogja nálam otthon érezni magát,ha nem pakolhatja oda a cuccait, ahova akarja. Nyilván a barátait is szívesen fogadom, de elvártam volna, hogy elöször velem beszélje meg. Ö nagyon szeretne itt maradni, egy kertes ház nyilvánvalóan kényelmesebb, mint egy kis luk a 4. emeleten, ami ráadásul 3-szor annyiba került neki, mint itt a lakhatás. Többször is felhozta már a témát, hogy ö itt lóg a levegöbe, mert neki itt semmije nincs, és ha velem történik valami, akkor vele mi lesz, föleg ha ö ide invesztál is. (Azért már költött a házra valamennyit). Tervbe vett egy nagyobb összegü hitelt is, amit a házra akar költeni, hogy még több beleszólása legyen itt a dolgokba. Miután háromszor átbeszéltük, hogy miért nem akarok további hiteleket a házra, akaratom ellenére elment a bankba és megigényelte a hitelt.

Kérdésem az, hogy véleményetek szerint hol a határ, mennyit kéne türnöm, tolerálnom, ill. mennyit engedhet meg magának a másik fél? Jogosan érezheti magát "teljesen" otthon?


2016. ápr. 29. 15:59
1 2 3 4
 1/40 90-ben született F.. ***** válasza:
100%

Én a helyedben már régen kiraktam volna a cuccait a ház elé. Ne engedd, hogy ráköltsön a házra, mert bizonyos összeg után társtulajdonos lesz. Ez ai ingatlan x %-a, nem tudom mennyi.


A szavaidból amúgy is az jön le, hogy nem jó vele. Ne engedd, hogy kihasználjon.

2016. ápr. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjuk azzal, hogy olyan nincs hogy valaki kvazi idegen elmegy, es a tulaj tudta nelkul hitelt igenyel egy hazra. Ezt felejtsuk el. Ha meg o olyan hulye hogy hitelt vesz fel egy hazra (szemelyi kolcsont pl. amihez neked semmi kozod), akkor haljon meg. Ilyen idiotan nincs mas eselye amugy se. A pasi meg mellesleg nem teged szeret hanem hogy olyan balek vagy hogy a segge ala raksz mindent. Ki kell b****ni az ilyet a francba.
2016. ápr. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
96%
Már rég kiraktam volna és nem azért mert nem érezheti otthon magát. Ha albérletben lennénk sem akarnék olyannal együtt lenni, akinek a rumli a normális még az hogy a szerszámokat tárolja a tiszta szobában. Ram mordul ha rendet akarok rakni, a megkérdezésén nélkül szervezkedik és büszkén mutogatja az én tulajdonos..pl ha lenne egy bazi nagy tvm és előadja hogy az övé. Vagy épp hitelt vesz fel az én kocsimra, hogy azt o atfesse hupililara csak azért mert neki az tetszik.
2016. ápr. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
Elnézést a hibákért, a telefon javitgatott és nem figyeltem.
2016. ápr. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
Én kiraknám és zárat is cserélnék.
2016. ápr. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

normális vagy?

zárcsere és húzzon a fenébe már tegnap!

2016. ápr. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
87%

Miért ragaszkodsz egy ilyen emberhez? Nem vagy kapcsolatfüggő? A leírásodból sajnos úgy fest. Te sem érzed jól magad a kapcsolatban, leírod, hogy rossz, az mégsem jut eszedbe opcióként, hogy kirakod, és keresel magadnak mást, vagy egyáltalán maradsz egyedül, és élsz feszkó nélkül.


Sztem ezt használja ki a pasas, mert látja rajtad, hogy veled bármit meg lehet tenni... most ki tudja, azért, mert ő fiatalabb, jól néz ki stb... mindenesetre érzi, hogy görcsösen ragaszkodsz hozzá. hiszen úgysem teszel ellene semmit, tűröd.


Én már az első alkalommal megmondtam volna neki, hogy hajlamos vagyok a kompromisszumra, de ha vmit kijelentek, hogy úgy lesz, akkor úgy lesz, mert az én lakásom, az én pénzemre vettem, jól akarom benne érezni magam.

2016. ápr. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal szabadulj meg tőle. Egyértelműen a házadra utazik.


"mennyit engedhet meg magának a másik fél?"

Amennyit te megengedsz neki.

2016. ápr. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Személyi hitel vagy ilyesmi lesz az, nem konkrétan a házra vette fel. Alig bírtam nála elérni, hogy a tartozásait kifizesse, erre itt van.

Hozzá kell még azért tennem, hogy azért is van még itt, mert amúgy meg sokat segít. Egy házon mindig kell valamit csinálni, a kertben is rengeteg munka van. Bár ö sokkal lustább nálam, de azért nagy hasznát tudom venni, mert elég jó tehetsége van a barkácsoláshoz is. A pénzügyi dologokon kívül mindenben lehet rá számítani, pl. az egyedülálló nagymamámnak is sokat segít, vagy szervezésben nagyon jó, stb. Mivel mind a ketten 40 órában dolgozunk, egyedül sokkal nehezebb lenne ellátni a házat meg a kertet, meg a nagyit. Ez szól mellette, hogy megértsétek, miért nem küldtem még el.

2016. ápr. 29. 16:45
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

meg is érdemled

aztán nehogy egyik este meló után majd a kulcsod ne menjen a zárba...

2016. ápr. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!