Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Féltékenység gyötör ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Féltékenység gyötör ha a párom leáll beszélgetni egy nővel, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Ritkán tudunk találkozni, ami azt jelenti,hogy egy héten max 2 napot vagyunk együtt a munkája, sok utazás miatt.

Ma épp hazaért egy órára és utána kellett mennie, én gondoltam meglepem és viszek neki egy kis sütit.

Megbeszéltük,hogy megvárom a háza előtt. Kb már negyed órája ültem ott, mire jött és aztán említette, hogy találkozott az egyik régebbi lány barátjával és elmesélte mit mondott, mit csinál éppen és hova megy a lány. Erre eléggé elöntött a féltékenyég, hiába próbáltam elnyomni, kijött pár könnyem- magam sem értem.

Tudni kell, hogy nem hiszek a férfi-nő barátságban, így nem tudom elfogadni,hogy a páromnak közeli nő barátai legyenek. Ismerős lehet persze, akikkel elvagyunk egy nagy társaságban, viszont nekem nem fér bele, hogy akár kettesben elmennek valahova és sokat beszélgetnek. A lány ráadásul fitneszező, ez a munkája is, ami rátett egy lapáttal.

A párom vigasztalt, én meg kezdtem megnyugodni...Mire megkérdeztem,hogy beszéltek-e meg találkát ? Mondta,hogy nem. Kérdeztem,hogy ha hívná a csaj, akkor menne? Azt felelte, hogy ha jönnék én is, akkor menne. Kérdeztem,hogy kíváncsi rá? Azt felelte igen.

S ekkor vettem a cuccaim és eljöttem, kikapcsoltam a telefonom.

Régebb sokat beszélgettünk ezekről a dolgokról,és azt mondta, hogy megérti a nézetemet,elfogadja, hogy szerintem nincs ilyen barátság és tiszteletben tartja, én fontosabb vagyok neki és ha nem tetszik, akkor nem fog eljárni velük.

Azt is kérdeztem akkor, hogy nem vágyik-e rá, nem hiányzik neki az a régi élete, mikor kiment a lányokkal és sokat barátkoztak, azt felelte, hogy nem érdekli őt egyik sem, nem kíváncsi rájuk, ha nekem rosszul esik akkor nem csinálja és kész.

Mindeddig ebben a tudatban éltem, nyugodtan, és most tessék, ellent mondott magának és azt mondta mégiscsak érdekli.

Nekem a tudat esik rosszul, hogy ezek szerint mégiscsak kíváncsi rájuk és vágyik a társaságukra? Mellettem akkor feszélyezve érzi magát?

Nem tudom mit tegyek most, nem látom tisztán a helyzetet és azt sem,hogy jogosan esik rosszul?

Tudom, eléggé féltékeny vagyok, de próbálok ellene tenni, kevesebb sikerrel.

Nagyon örülnék valami használható válasznak, esetleg ti mit csinálnátok?

Nem kérek hülyéző válaszokat! 19L


2016. máj. 3. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Lány vagyok, de én csak annyit tudok mondani, hogy csodálom, hogy a barátod ezt elviseli és még mindig veled van. Nyilván nem azt mondom, hogy tök normális ha rendszeresen eljárkál pl. kettesben egy másik nővel/lánnyal, de nem a tulajdonod és nem tilthatod meg neki, hogy kivel barátkozzon és találkozzon. El kell fogadni, hogy az embernek vannak barátai az ellenkező nemből is és nem lehet tiltani a többi nővel való mindenféle kommunikációtól!

Én biztos nem tűrném el, ha a barátom közölné, hogy nem akarja, hogy tartsam a kapcsolatot a fiú barátaimmal.

Szerintem ez már beteges féltékenykedés, nincs is okod rá, régi ismerőse a lány, összefutottak, beszéltek. Semmi bűnt nem követett el. Ráadásul, ha a lány elhívná találkozni akkor is veled akarna menni, nem kettesben. Tényleg nem értem mi ezzel a probléma.

2016. máj. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A féltékenység önbizalom hiányból származik és abból, hogy nem bízol meg a párodban.


Ajánlom figyelmedbe a következő videó megnézését, tanulságos lesz:

https://www.youtube.com/watch?v=-zRfr2vWoNQ


"A féltékenység az esetek 99%-ban arról szól, aki érzi, és nem arról szól, aki iránt érzik."

Szabó Péter


Ha tudod, hogy a párod szeret, téged választ mindig, akkor mire fel kell ilyen dolgokon féltékenykedni? Élvezed ezt az érzést, hogy képtelen vagy megszabadulni tőle és már-már mániákusan hatalmába kerített téged?


Küzd le ezt a féltékenységi érzésedet, mert ez tönkre teheti a kapcsolatodat!


Ne viselkedj gyerekesen. Neked is vannak pasi haverjaid, akkor neki miért ne lehetnének lány haverjai? Ennyire nem bízol a párodban? Ez már iszonyat gáz!

Tegyél ellene valamit, vagy végtelenségig üldözni fog téged!


Egyébként azért vágyik a társaságukra, mert te úgymond megtiltod neki, hogy találkozzon velük. És tudod, ami kényszerből van, azért az rossz, vágyik a szabadságra. És csak azért "hazudott" neked, hogy téged ne bántson meg, mert tudja, hogy máris hisztirohamot kapnál, ha valami nem úgy lenne, ahogy te gondolod!


Gondolkodj el a dolgokon, hogy egész hátralevő életedben egy hisztis féltékeny önbizalom hiányos p..csa akarsz lenni, vagy változtatsz ezen és sokkal jobbá teheted az életedet!


Sok sikert! :)

2016. máj. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az vele a problémám,hogy miért kiváncsi más nőre is, akár arra is ,hogy mit csinál hogy van stb. Az zavar, hogy miért akar vele találkozni?

Az csak hirtelen reakció volt, mikor picit elkapott a hév ahogy meghallottam,hogy vele beszélgetett,amíg ott vártam...utána lenyugodtam.

De maga az a tudat zavar,hogy érdekli más nő is. Olyan mintha elárulna kicsit. Nem tudom megmagyarázni ezt az érzést. Tudom,hogy helytelen, de képtelen vagyok változni.

:(

2016. máj. 3. 20:24
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszaitokat, és nem, nem akarok örök életemre egy hisztis p. lenni, de nem tudom hogyan változzak meg.

Nekem olyan fiú haverjaim vannak, akikkel társaságban ha véletlen úgy esik, akkor váltunk pár szót, de egyikkel sem közeli barátság,hogy elmenjek velük valahova, vagy hívjuk egymást.

Viszont nagyon zavar,hogy a párom más nőre is kiváncsi.

Ő is féltékeny, pl egy helyről azért akart elmenni, mert többen megnéztek, és ezt csak utólag mondta el.

Viszont tényleg félek,hogy elriasztom magamtól, csak még a megoldást nem tudom :(( és nagyon nyomaszt.

2016. máj. 3. 20:28
 5/8 anonim ***** válasza:

"Tudom,hogy helytelen, de képtelen vagyok változni"


Ez a kifogás kislány, ez a mondatod! Látom élvezed, hogy szépen lassan tönkre akarod tenni a kapcsolatodat!


MINDENKI KÉPES A VÁLTOZÁSRA, HA AKARJA!!!


Te te nem is akarsz változni, egy lusta d..g vagy, és csak azt várod, hogy a pasid csak a te s..ggedet nyalja ki.


Tévedsz! Szeret téged, de nem csak pasikból áll a haverság fogalom köre!


És örülj neki, hogy vannak barátai, haverjai, másnak még ez se adatott meg, te pedig önző módjára MEGTILTOD neki hogy a barátaival legyen, csak mert ellenkező nemű egyes személy.


Nevetséges vagy! Nem veszed észre?

2016. máj. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Olvass sok önismereti, önfejlesztő, párkapcsolati tanácsadással kapcsolatos könyveket.

Beszélgess el erről a pároddal is.


Egyetlen állandó a változás maga!

2016. máj. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Oszinte csodalat es laba ele borulas a baratodnak, hogy ezeket az ertelmetlen hiszti-kiborulasokat ilyen nyugalommal lekezeli. En mar kidobtalak volna no letemre. Nem vagy hulye, csak ragaszkodsz a sajat hulyesegedhez es ezzel keserited a kapcsolatodat. Az elso par ilyennel meg ugyanigy fog viselkedni a baratod, a szazadiknal pedig fogja magat, es inkabb elmegy megiszik egy sort a haverokkal vagy eppen akar valamelyik lany ismerosevel es orul hogy addig se kell arra valaszolgatnia hogy miert kivancsi emberekre, es hogy nem nem erzi magat rosszul, feszelyezve a sajat baratnoje kozeleben. Kiveve ha az ilyen irracionalisan viselkedik. Es igen vagyik az emberi kapcsolatokra rajtad kivul is. Mert nem remete.
2016. máj. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Költőnő? ***** válasza:
Ha csak barátok, miért ne érdekelhetné h mi van velük? Az most lényegtelen h suna van a lába között. Attól h te nem hiszel az efféle kapcsolatokban, attól még létezik. Nem a legjobb barátaim zömében férfiak. És nem, nincs köztünk semmi. Őszintén? Én nagyon nehezményezném ha egy új nő miatt pl dobni kéne a barátságunkat. Az teljesen természetes, hogy kapcsolatban átalkul a prioritás, de a barátság legalább olyan fontos.
2016. máj. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!