Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, elhagyjam, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, elhagyjam, vagy maradjak vele?

Figyelt kérdés

Hat hete szültem meg a harmadik gyerekünket.Eléggé sok problémánk volt mostanában.A férjem sokat dolgozik,alig van velünk.A terhességem nagyon nehéz volt,és a szülés is komplikált,és a legnehezebb a három közül.Nagy szerelem volt a miénk,és nem aludt ki most sem,de nagyon megviselte a kapcsolatunkat a sok gond.Most pedig kiderült,hogy megcsalt.Vagyis állítása szerint nem feküdt le azzal a nővel,csak pár csók volt,de én ezt is megcsalásnak nevezném.Két hétig tartott,5 alkalommal találkoztak.Rögtön rájöttem,mert nem tud hazudni a férjem.Ideges,feszült volt,jobban mint máskor...szóval kiszedtem belőle.

Mint akit leforráztak úgy hatott rám a dolog.Az én lelkiismeretes erkölcscsősz férjem,aki mélyen elítélte,megvetette az effajta dolgokat egy házasságban,és tessék most ő lépett félre.Természetesen én azonnal pakoltam,és költözni akartam.Ha ő ebben a helyzetben ezt meg tudta tenni velem,akkor vajon mire számíthatok még?Nem engedett el,kért,hogy maradjunk együtt,sírva könyörgött fogadkozott,hogy soha többet,és most sem tudja mi történt vele,nem akar elveszíteni sem engem,sem a gyerekeket.Nem tudom mit tegyek,nagyon szeretem,és én sem szeretném,hogy széthulljon a családunk.De ezt legrosszabb rémálmomban sem tudtam volna elképzelni róla.Nagyon nagyot csalódtam benne.Olyan régóta vagyunk már együtt,nem hiszem el,hogy így félreismertem.Egy világ omlott össze bennem,úgy érzem beleőrülök.Azóta természetesen érezteti velem,hogy mennyire szeret,bizonygatja,hogy neki nem kell rajtam kívül senki sem,nem tudná mással elképzelni az életét,de sajnos oda a bizalom,és az enyémet nem tudom,vissza lehet-e egyáltalán szerezni.A legrosszabb,hogy én ugyanúgy szeretem,így mégjobban fáj az egész.Ha a szívemre hallgatok maradok,ha az eszemre akkor menekülök.Ha valóban úgy szeret,ahogy azt állítja,akkor hogy volt erre képes?

Segítsetek,ha volt már valaki hasonló helyzetbe,kérem írja meg hogy lépett túl rajta,túl élte-e a házassága,és milyen maradandó sérülések érték.Mert azt nem tudom elképzelni,hogy minden a régi maradjon.Szerintem olyan lesz,mint egy széttört,és összeragasztott cserép,a törés helye mindig megmarad.

Köszönöm a válaszokat előre is.


2008. szept. 24. 11:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mekkorák a gyerekek? Van aki segítsen?

Ugyanis jót tenne a kapcsolatotoknak ha pl egy hétvégét, de legalább egy teljes napot gyerekek nélkül tudnátok kettesben lenni. Szerintem ez hiányzik mindkettőtöknek.

Ha tudjátok bízzátok rá a gyerekeket valakire egy szombatra. Reggel vigyék el őket és este hozzák haza. mivel a pici még csak 6 hetes ő maradjon csak veletek. Sétáljatok, rendeljetek valahonnan ebédet és beszélgessetek. S ezt tegyétek meg olyan gyakran amilyen gyakran csak lehet. S amikor a kicsi már kibír egy napot szopi nélkül, vagy üvegből meg lehet etetni, vagyis nagyobb lesz őt is küldjétek el a tesókkal nagymamához.

Nekem csak 2 gyerekem van a kicsi 7 hónapos. De ha a szüleim jót akarnak tenni velünk akkor elviszik a 4 éves hétvégére. Így egy gyerekkel több időnk jut egymásra a férjemmel. Nálunk is hétköznap egyedül vagyok a két gyerekkel, mert nekem itt nincs segítségem. Férjem meg munka után megy csinálja a mellékest. Szóval csak esténként találkozunk olyankor meg nem lehet épen beszélgetni.

Próbáljátok ki biztos jó tesz. S segít elfelejteni feldolgozni ami történt és ismét boldog család lehettek. Ja és persze kell olyan is mikor a 3 gyerekkel kirándultok.:)))

2008. szept. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, próbáljatok meg együtt maradni. Beszéljétek meg, hogy pontosan mi volt a probléma (bár valószínű, hogy a szülés miatti ok volt) - és hogyan fogjátok elkerülni a jövőben. Pár csók még nem főbenjáró bűn: tehát meg lehet bocsátani, ha megbánta. Figyelj oda te is őrá (nem kellett túl sokat megtartóztatnia magát?) - és ő is figyeljen jobban rád. Ha szeretitek egymást, akkor képesek lesztek ezt megoldani.
2008. szept. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem ne hagyd el... Elhiszem, hogy mekkora csalódás lehetett neked, de nem adhatod fel ilyen könnyen... Végülis nem hetekig csalt és állítása szerint nemis feküdt le vele. Biztos keveset voltatok együtt kettesben mostanában, meg te is kimerült vagy és babázol otthon, kellett neki egy kis "vérfrissítés". Tudom ez így nagyon kegyetlenül hangzik de így van. Amúgy nő vagyok. Muszáj lesz megpróbálnotok, ha mást nem a gyerekek miatt. Nem egészséges nekik apa nélkül, csonka családban felnőni. Azt mondja szeret! És te is szereted! Ha késöbb is lesznek problémák akkor elhagyhatod, de ennyiért még fölösleges kicseszni a gyerekekkel is!
2008. szept. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,a legnagyobb gyerekünk 12éves,a középső pedig 3.Mindig is 3 gyereket terveztünk,csak a másodikra nagyon sokat vártunk.Hihetetlenül nagyot csalódtam benne.Aki ismeri a férjemet,bennünket,a kapcsolatunkat nem lehetne elhitetni vele,hogy ő ezt tette.És mégis,és pont ebben a számomra annyira nehéz időszakban.Persze erre sosem lenne mentsége.Nagyon sok időt tölt munkával is,reggel elmegy,este jön csak haza.Ezért mégjobban felháborít,hogy azért 1-1 órácska csak belefért neki,hogy nőzzön.Nem tudom,hogy én túl tudok-e lépni rajt.Azóta eltelt pár hét,de még most is úgy érzem,hogy legszívesebben menekülnék tőle.Pedig nagyon kikészült ő is,de akkor sem tudnék most elhinni neki semmit.Egyenlőre a gyerekek tartanak csak vissza.Hétvégékre el szokta vinni egyik napra a mama a két nagyobbat,még szerencse,hogy ők nem sejtenek semmit.Ez is visszatart többekközt,hogy nagyon szeretik az apjukat.

A hétvégék nagyrészét itthon tölti,kivéve ha külföldön van munka miatt.Olyankor minden időt ki szoktunk használni kirándulásra a gyerekekkel,vagy csak hogy együtt legyünk.

Nem tudom mi legyen,tudok-e még valaha bízni benne.

Soha ilyen fájdalmat nem éreztem még.

2008. szept. 24. 12:38
 5/13 anonim ***** válasza:
Szia! Kb hasonló helyzetben vagyok, és én sem tudom mitévő legyek...kíváncsian várom a tanácsokat. Kitartás!
2008. szept. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mig nem volt tartós kapcsolatom, azt mondtam volna egy ilyen estre, hogy pakolás...kalap s kilincs...csakhogy az a helyzet hogy amikor az ember benne van ez a megoldás nem működik...ha most első dühödben elköltözöl, akkor mi lesz a 3 gyerekkel? és mi lesz Veled? és nem arra gondolok , hogy nem tudnál meglenni a 3 gyerekkel. de gondolj bele, egy háromgyerekes anyuka vagy, feladnál mindent? mindent amiért küzdöttél az elmúlt években? nem hiszem...szerintem ott a megoldás, hogy együttmaradtok, ha tényleg szeret a férjed, akkor valószinűleg csak egy kicsit félrekacsinntott, persze nem védem mert nincs mentsége, de próbálj neki adni még egy esélyt, mert ha többet ilyen nem történik akkor megmentetted a közös életeteket, és a gyarekeitek apával nőnek fel, és Te sem vagy egyedül. viszont ha még egy ilyen lesz, akkor NE TE KÖLTÖZZ hanem a férjed...

Remélem rendbe jönnek a dolgok, sok sikert:) szoritok:) UDV

2008. szept. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a biztatást,jólesik,és remélem valahogy rendbe tudjuk hozni az életünket.Egyébként veszélyeztetett terhes voltam,és valóban nem volt házaséletünk a 3-ik hónaptól.Már a második terhességem is problémás volt,és meg is kellett császározni.Nade,ez mentség lenne?Akárcsak egy csókra is?Nembeszélve arról,hogy már majdnem kapcsolatnak lehet nevezni ha valakivel találkozgatunk.Én mindenesetre nem tudok ezen csak úgy átlépni.Igaz,hogy soha nem láttam még sírni a férjem,most pedig ahányszor csak szóbakerül a dolog mindig sírva kéri a bocsánatomat,de számomra ez akkor is emészthetetlen.Én nem tudnám elfogadni más férfi közeledését így,hogy őt szeretem.

Ha csak az én érzéseim számítanának,biztos elhagynám.De a gyerekeim érzései fontosabbak a számomra.Ha nem tesz többet ilyet,biztosan vele maradok,de nem felejtem el neki soha az is biztos.Mondhatom,hogy tönkretette ezzel a házaséletünket,megölt bennem valamit,lerombolta a róla alkotott képet,hisz ő nem az az ember akit én annyira szerettem,akiben vakon hittem,bíztam.

Aki nem járt még ilyen cipőbe,el sem tudja képzelni,hogy micsoda szörnyű érzés,hogy hazugságnak tűnik így még a múlt is,a csodás együtt töltött időszak is.Nagyon szeretem a gyerekeimet,de még az is megfordult a fejembe,hogy minek szültem én egy ilyen hazug árulónak,aki képes tönkretenni bennünket egy kaland kedvéért.

Sorstársam,nagyon sajnálom,hogy Te is ilyen helyzetbe kerültél.Vannak gyerekeitek?Mióta tudod,hogy megcsal?Csak egy alkalom volt,vagy kapcsolata van?

2008. szept. 24. 14:03
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Ha szeretnéd megmenteni a házasságodat, akkor igenis MEG KELL BOCSÁTANOD neki. Nem élhettek úgy, hogy nem bocsátasz meg, csak elviseled valahogy... és a legkisebb vitánál ismét előjön minden. Ez nem élet, és nem is fog menni. Akkor ő hagy majd ott, vagy tényleg megcsal. Tudom, hogy ez most neked nagyon nehéz (különösen ebben az időszakban) - de gondolkozz el rajta.

Persze neki is komolyan el kell gondolkoznia, hogy mi vezette őt ide, és hogyan kerüli el a jövőben még a környékét is.


A másik: írod, hogy a 3. hónaptól nem volt semmi. Az rendben, hogy szeretkezés nem - de szex sem???

Mit gondolsz, miért élvezi a szexet a terhes nők jó része? Amikor az állatvilágban egy nőstény ilyenkor legfeljebb egy páros rúgásra méltatja a hímet?

Azért, mert a férfinak SZÜKSÉGE VAN erre! Jó, elviseli... valameddig... de nagyon nehezen.

Úgyhogy, ha idáig nem tetted, akkor ezen is gondolkozz el, és próbálj valamilyen módon (ahogy lehetséges) kedveskedni neki... pl. ha a babád hagy, megkínálhatod egy kis tejjel. Sokan nagyon élvezik... de rengeteg más módszer is van.

Ha ezt idáig is csináltad, akkor viszont próbálj valamit újítani.

2008. szept. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem egy ismerősöm volt hasonló helyzetben, ott is volt 3 gyerek. Őt a férje több nővel is megcsalta rendszeresen, de szerencsére sikerült megbeszélniük a helyzetet. A feleség megbocsátott mindent (nem lehetett egyszerű!) és azóta - kb. 10 éve - újra normális a kapcsolatuk. Tudom, hogy nagyon nehéz, de szerintem ne add fel. A leírásod alapján a férjed egy rendes ember, csak pillanatnyi "áramszünet" lehetett ez az egész. Kitartást!
2008. szept. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz a helyzet így, három gyerekkel. Én megmondtam a férjemnek, hogy ha megcsal le is út, fel is út. Mert én is olyan vagyok, mint Te, nem tudnék ezen túl lépni, mindig felhánytorgatnám neki, beköltözne a kapcsolatunkba a féltékenység, a bizalmatlanság. Ezek után, ha külföldre megy dolgozni honnan tudod, hogy nem áll meg valahol egy pásztorórára? Minden estre éreztesd vele, hogy egy szemétláda, ne haragudj, de ez az igazság. Ha meg a sex hiányzott akkor az lett volna a tisztességes eljárás, hogy elintézi magának v. megkér téged, hogy segíts, gondolom nem hárítottad volna el. Lehet, jobb lett volna, ha megáll egy sarkinál, mert az tényleg csak a szex miatt van, de ő randizgatott, tehát más is van a dologban. Nagyon nehéz döntés előtt állsz, fel kell mérned, hogy egyedül hogyan tudnál boldogulni, megtudnád-e bocsátani, amit tett. Mindenesetre, ha a válás mellett döntessz semmiképp ne Te költözz. Én a helyedben adnék még egy esélyt, de csak a gyerekek miatt, közben pedig megpróbálnék felkészülni a jövőre, ha mégis egyedül kell folytatnom. Nagyon sok lelki erőt kívánok neked.
2008. szept. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!