Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom nagyon távolságtartó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nagyon távolságtartó és hideg lett?

Figyelt kérdés

Az utóbbi hónapokban egyre rosszabb a helyzet, a párom (nő) egyre "hidegebben" viselkedik. Magától már soha nem ölel meg, a reggeli elköszönő puszi is amolyan szorosan összezárt szájas, jelképes jellegű. Következetesen kerüli a kicsit is intim helyzeteket. Már-már nem is tudok vele kettesben maradni, beszélgetni sem. A magyarázata: "a sok, mindennapi kötelesség után már nem marad energiám a magánéletre, már nem tudok ADNI".

Ez szerintetek lehet igaz, vagy egyértelműen kamu, terelő szöveg? Valami más lehet a háttérben?

Az én véleményem ugyanis pont az ellenkezője, azaz a sok kötelesség mellett/után pont a párkapcsolatom, a párom közelsége, beszélgetések, stb. töltene fel. Tehát olyankor pont hogy nem csak adok, de kapok is, töltődök lelkileg.

Vagy a nőknél ez máshogy működik?

Más nagyon sokszor próbáltam beszélni vele erről, de mindig a fenti mondattal üti el a beszélgetést. Mintha nem is akarna javítani a kapcsolatunkon.

Szóval, mit gondoltok? Nyugodjak bele hogy tényleg van ilyen, vagy hogyan lehetne megtudni a valódi okot?

Előre is köszönöm!



2016. máj. 11. 15:26
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
100%
Vagy nem szeret, csak nem képes szakítani veled, vagy megcsal.
2016. máj. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha igaz is, amit mond, hogy nincs ereje/ideje/energiája, akkor sem így kéne viselkednie. Semmibe sem kerül neki nem ennyire távolságtartóan viselkednie, még ha kimerült is.


De ami talán még fontosabb, hogy nem látszik rajta az igény arra, hogy javuljon a dolog. Hanem csak hárít és elintézi ennyivel.


Szerintem beszélj még vele mindenképp, és próbáld meg rávenni, hogy ne üsse el ennyivel. Ha baj van, mondja meg! Ha valaki más van a képben, akkor pedig főleg. Inkább derüljön ki most, mint később.


>a sok kötelesség mellett/után pont a párkapcsolatom, a párom közelsége, beszélgetések, stb. töltene fel. Tehát olyankor pont hogy nem csak adok, de kapok is, töltődök lelkileg.


Ennek így kéne működnie nála is. Pont akkor kéne a legjobbnak lenni a társunk közelségének és jelenlétének, amikor kimerültek vagyunk. Ő viszont elhidegült valamiért.

2016. máj. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Fog változni a leterheltsége a jövőben?

Ha nem, akkor mindenképp beszéld meg vele, hogy ez az állapot nem állandósulhat, mert számodra nem megfelelő.

Ha igen, akkor lehet tényleg csak le van terhelve. Ezt nem az ember neme, inkább a természete válogatja. Most nekem is sok dolgom van, és igénylem, hogy egyedül legyek, mert akkor tudok a legjobban feltöltődni. Pedig szeretem páromat és nem is csalom meg, csak olyankor inkább igyekszem vele foglalkozni, és az azért nem teljes kikapcsolódás.

2016. máj. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Semmi komoly változás nincs ok nélkül.

Arról meg nem beszél, amit mond az eléggé terelő duma, egy reggeli rendes puszira azért annyi sok energia nem kell.

2016. máj. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Mióta történik ez kb pontosan? Váltott munkahelyet/történt valami csalódás számára/tragédia?

A nők általában egy történés hatására zuhannak meg és válnak hidegebbé.

Vagy fennáll az a lehetőség is, hogy számára éppen te változtál meg, váltál olyanná amitől ő hidegül.

Pl a napokban volt egy kérdés amiben szegény feleség ecsetelte hogy a férfje hogy el van hizva és undorodik már tőle és nem tudja mit tegyen...

Változtál netalán külsőre?

Sokat dolgozol? Kevesebbet vagy otthon?


Nő vagyok én is, ezért próbálom a helyzetébe képzelni magam.

Én is dolgozom, van mikor csak este jövök haza (reggeltől!!!), de ha lenne párom és velem együtt lakna én szinte röpülnék a nyakába egy ölelésért vagy egy szar nap után jó volna összebújni vele.

Szerintem, legalábbis nálam, ez nem energia kérdése!

2016. máj. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Azt tudni kell hogy a kapcsolatunk nagyon sok dologgal terhelt, mindketten elváltak vagyunk, az exek sok-sok év után is kavarják a ...t a háttérben, stb. Egyáltalán nem mondható klasszikusnak az életünk. De van közös gyermekünk is, már csak ő érte is mindent megtennék hogy javítsunk a dolgon.

Köszönöm az eddigi válaszokat, sajnos a bennem folyton munkálkodó érzést erősítik, hogy csak terelő szöveg a "fáradt vagyok hozzád"... :-(

2016. máj. 11. 15:45
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Vannak leterheltebb időszakaink, olyankor jelezni szoktuk egymásnak, kis türelmet kérünk. De ez pár óra, max. pár nap! Több hónapon át nem lehet így élni. És attól, hogy fáradtak, leterheltek vagyunk, az intimitás még működik. Itt más gond lehet, de ha nem mondja, akkor te sem tudsz mit tenni.
2016. máj. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 ~OnLány~ ***** válasza:

Nem hinném,hogy ez a nőknél másképp van,inkább személytől függ.

Én is vagyok néha zárkózott,hosszabb ideig is.

De amit leírtál is,kicsit magamra ismertem,régen nekem is volt ilyen időszakom a kapcsolatomban.

Nem tudom,mintha valami elpattant volna bennem.Szerettem (azóta is vele vagyok) ,de talán az volt az ok,hogy ellapaosodott a kapcsolat.Úgy éreztem nincs miért küzdenem,így nem is tettem,elhanyagoltam.

Aztán valami történt,kicsit ő is megváltozott,valami miatt előjött belőlem ilyen féltékenységi mánia,pedig nem csinált semmit. Akkor nagyon sokat hisztiztem,mindig azt hittem,hogy el fogom veszíteni,valami megfordult bennem.

De ez még régebben volt.

Most már nincs ilyen "bajom",de jobban odafigyelek kettőnkre és teszek kettőnkért.


Szerintem ez ilyen hullám a kapcsolatotokban,de ha ennyire rosszul esik,akkor beszélj vele.

Ha nincs is rá magyarázat,nem tud okot felhozni,akkor legyél türelmes.

Talán valami lelki oka van,vagy olyan példák,amiket előttem is írtak már.

2016. máj. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az jött be, hogy a párom (én vagyok a nő) belegondolt, ill. később rákérdezett, és átbeszéltünk, hogy mi is az a "a sok, mindennapi kötelesség", majd miután rájöttünk, h mennyivel több sz.r szakadt a nyakamba, mint neki, megbeszéltük, h mit tud átvenni tőlem. Kb. kiegyenlítettük a terheket, ami alapból segített, ráadásul éreztem, h tényleg figyel rám és szeret, ami egyenes út az intimitáshoz... szóval nálunk hosszú távon nálunk ez vált be.
2016. máj. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Jajj annyi jó, hasznos válasz érkezik, nem is tudok mindenre reagálni hirtelen (különösen hogy friss regisztráló vagyok és csak x időnként enged a rendszer).

Köszönöm mindenkinek.

Nos, az én külsőm nem változott meg. 40 körüli vagyok, normál testalkatú. Ha nő lennék, nem undorodnék magamtól (bocs, ez béna volt)

Az ő munkája viszont valóban változott. Több felelősség, több idő. Kb. a kapcsolatunk erősebb lejtmenete is onnan kezdődött. Hogy csak véletlen egybeesés, vagy tényleg az? Nem tudom.

Mindenesetre nekem a következő dolog is olyan furcsa: amikor ő sokáig, estig dolgozik, én örömmel várom haza, igyekszem megölelni (nem sokszor sikerül), beszélgetni vele a napi dolgokról azért, hogy talán jobban kiadja magából a napi feszkót. Örülök ha örül, ha bánatos megpróbálom vigasztalni, vagy ha más nem, meghallgatni...

De amikor nekem kell sokáig dolgoznom, ő olyankor inkább megharagszik. Amikor megyek haza nem köszön, sír, stb. Volt hogy napokig nem kaptam pl. munkahelyre vihető ebédet egy késői (este 8 körül) hazaérkezésem miatt.


Ja, és volt egy válasz, ami pont rá illett. Hogy inkább kivonul egyedül, nem szól hozzám szivesen. Azt mondja, az egyedüllét tölti fel.

(Én viszont annyira nem értem ezt. Én pl. gyűlölöm az egyedüllétet, nemhogy töltődjek tőle...)

2016. máj. 11. 16:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!