Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kicsit ciki dolgot vágott a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kicsit ciki dolgot vágott a fejemhez a párom: túl sokat beszélek a problémáimról, már nem bírja. Hogy szokjak le erről?

Figyelt kérdés

Már hónapokkal ezelőtt felhozta ezt, de akkor nem tudta úgy megfogalmazni a problémát, hogy én is megértsem. Talán nem akart megbántani, példákat sem hozott. Azt mondta, képtelen minden funkciót betölteni az életemben (társ, haver, szülő, "barátnő", terapeuta...), és nem bírja már, hogy mindig mindent vele beszélek meg. Valamint, hogy nem tud MINDIG ugrásra készen állni, ha épp szeretném, mert néha egyszerűen nem ér rá/tele van a feje/fáradt stb.

És hiába mondok el neki minden bizbasz problémát a munkahelyről, nem tud rájuk megoldást, és ezek szerint idegesítem is. Pedig természetesen általában csak arról van szó, hogy szeretném, hogy meghallgasson.

Vagy azzal is, ha napközben felhívom, és hangosan elkezdek tűnődni, hogy két teendő között hova menjek, hogy üssem el az időt.

A fenti példa segítségével már jobban értem a dolgot, de azt hiszem, még mindig nem állt össze teljesen a kép.


Ő velem ellentétben nagyon zárkózott az ilyesmivel kapcsolatban, még a komoly problémáiról sem szeret beszélni. Sajnos tipikus női-férfi felállás.


Remélem, érthető volt, amit írtam, eléggé össze vagyok zavarodva.



2016. máj. 29. 20:18
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
55%

Az viszont egyértelműen benne van, hogy a kérdező TÚL SOKAT zúdít rá a párjára. Ebből viszont nekem következik az - és ezt a saját családomban is tapasztaltam -, hogy az egyensúly hiányzik. Szóval lehet, hogy megvan az oda-vissza, de a mérleg egyik serpenyőjébe mindig többet raknak. Anyukám pont ilyen típus, csak nála már betegséggé fajult. De volt egy hasonló kolléganőm is. Panasz, panasz, panasz, piti dolgokról is, az embernek már nem volt kedve beszélgetni vele, nemhogy cserélni, hogy na akkor most ő hallgasson meg.

Nem kell mindenről kisregényt regélni, és észre kell tudni venni, ha túlzásba estünk. Egy 2dl-es pohárba sem lehet úgy 1 liter vizet beletölteni, hogy ne legyen vizes mellette az asztal is. Meg kell találni az egyensúlyt, ami ezen a téren a kérdező kapcsolatából hiányzik, és a párjának ez problémát okoz.

2016. máj. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
78%

#20

A párja akkor nem alkalmazkodna, ha nem hallgatná meg.

Meghallgatja, ergo a kérdezőnek kell megtanulnia mással is megosztania az érzéseit, nem csak a párjával, és megbirkóznia pl. a kissé kellemetlen érzésekkel anélkül, hogy ezt kihangosítaná.

Nehéz, mert a párunk ilyen szempontból jolly joker, az anyánkon kívül egy biztos személy, akit minden érdekel, ami veled kapcsolatos. Na de ennek is van limitje.

2016. máj. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
100%
Szerintem gáz,hogy az ember nem tudja megbeszélni a gondjait azzal,aki a legközelebb áll hozzá,a párjával.Sajnos én is épp ebben vagyok,ha elkezdek beszélni a gondjaimról,vagy arról,ami bánt a párom lehurrog,hogy ne használjam már lelki szemetesnek.Ez szerintem eltávolítja az embereket egymástól.Nem azt mondom,hogy csak a gondokról a problémázásról kell,hogy szóljon minden.De nem csak a napfényben kell a másikkal lennünk,ha igazán szeretjük.Hanem a viharban is.Ettől lesz bensőséges.
2016. jún. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!