Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom gyereket akar, én nem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom gyereket akar, én nem?

Figyelt kérdés

Nem jelentem ki 100%-ban, hogy egyáltalán, soha nem akarok gyereket... De a következő néhány évben biztosan nem. Persze, a környezetemben mindenki piszkál már, hogy 25 éves vagyok, ideje lenne szülni, és hasonlók, de nem veszek róla tudomást.

Egyszerűen nincs meg bennem a vágy egy gyerekre. Én nem vagyok olyan, mint a legtöbb nő, hogy egy gyerek láttán elájulok, és babusgatom, ölembe ültetem, játszok vele... Nincs hozzájuk türelmem.

A babákat szeretem nézegetni, édesnek tartom őket, de egy 3 évnél idősebb gyerek kikerget a világból.

Főleg, ha kisfiú...

Anyukám óvónő, sokat voltam bent a csoportjában, és rendesen rosszul voltam már a gyerekektől. A lányoktól is, de a kisfiúktól még jobban. Fél óra után idegesítenek, hangosak, erőszakosak, rosszak, köpködnek, harapdálnak, állandóan magyaráznak.... Nem való nekem ez.

Viszont a párom már szeretne egy gyereket.

Neki van egy 7 éves öccse (anyja másik kapcsolatából), szóval ő "benne van" a gyerek témában, én viszont nem! A családban én vagyok a legfiatalabb a 25 évemmel. Egy baba rokonom van, de Németországban lakik, és nem is tartjuk a kapcsolatot. Szóval én nem úgy nőttem fel, hogy tizenéves koromtól egy gyerek volt a közelemben, én nem tudok pelenkázni, öltöztetni, vagy egyáltalán, egy gyerekkel játszani....

A párom pedig igen, és szeretem nézni, ahogy az öccsével bánik, mert teljesen elképzelem őt apának. De magamat nem...

Igazából a párom öccse is idegesít, de ezt nyilván nem mondom el neki, mikor náluk vagyunk próbálkozok a gyerekkel játszani, stb, de idegesít... Mikor beszélgetnénk, ő meg állandóan odajön, magyaráz, oda hozza a játékait, stb....

A párom szeretne már gyereket, de én nem. Most tuti nem. És már idegesít, hogy állandóan felhozza a témát, és mindig olyanokat mond nekem, hogy nincs szívem, egy nőben mindig benne van az anyaság ösztöne, meg milyen már, hogy én nem olvadozok a gyerekektől.... Több vitánk is volt ebből, már a fejéhez vágtam azt is, hogy akkor keressen valaki mást, aki szül neki még idén......

Kiborít a téma, nem értem, hogy miért kéne KÖTELEZŐNEK lennie annak, hogy egy húszas éveiben járó nő szüljön és igenis gügyögjön, szeressen játszani a gyerekekkel, hasonlók....


2016. jún. 6. 11:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%
Ha így érzel valszeg a jövőben sem fog változni, bár a sajátodhoz máshogy viszonyulnál. Mégis ez az a téma amire nem mondanám, hogy puding próbája az evés. Gondolkozzatok, beszéljetek.
2016. jún. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdés? Nincs veled baj, csak nem illetek össze. Gondolom a párod, most jön rá hogy rosszul választott, mert ő már szeretne gyereket, viszont te nagyon úgy tűnik hogy nem. Erről korábban nem beszéltetek? Mióta vagytok együtt? Itt nem nagyon van kompromisszum, mert lehet, hogy hogy hiába vár, később sem fogsz akármi gyereket. Egyébként nem kötelező, ne szülj ha nem akarsz, senkinek nem lenne jó. Valószínűleg a párod azért vágott ilyeneket a fejedhez, mert nagyon csalódott, ugyanis itt nincs más megoldás csak a szakítás.
2016. jún. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
1%

"ő meg állandóan odajön, magyaráz, oda hozza a játékait, stb.... "


lehet azt próbálja elmagyarázni neked h hülye vagy? :D

2016. jún. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
figyelj, nem baj a 0%, úgyse veled fogja leélni az életét a párod :D :D
2016. jún. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%
En tartom a sorrendet, virag, kutya, gyerek. :) kaktuszom szepen fejlodik mar :D szerencsere van tesom, akiknel jon majd baba, rajta gyakorlok, ha bejon akkor alkotok egyet en is vkivel. :) En se ertem h mit nem lehet szeretni egy gyereken egyebkent, van melo vele, de megeros, ha olyan ugyes, okos, szep es szereny lesz mint en. :D
2016. jún. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne gondold, hogy egyedül vagy ezzel. Én most lettem 25 és szakítanék a három éves kapcsolatommal, ha ő ragaszkodna a gyerekhez. Sajnos mások vagytok, ezt be kell látnod. Ő nem hibáztatható azért, mert apa szeretne lenni, de te sem, amiért nem. Az emberek mások, sajnos nem gondoltál bele előre, hogy ezt a kérdést még ideje korán tisztázzátok. Én pl mindig felhoztam, hogy bennem senki ne keressen egy tipikus házi asszonyt. Szerencsére a barátommal nagyon egy véleményen vagyunk, így nálunk ez nem gond, de teljesen megértelek, rühellem a gyerekeket.

25L

2016. jún. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha nem tudtok megegyezni, vagy ha nem változik az álláspontotok, ebből szakítás lesz előbb-utóbb.


Én szeretnék egyszer gyereket, de amilyen rossz mintában felnőttem, inkább csak reménykedem, hogy adott helyzetben mindent meg fogok tudni tanulni, és tudom majd jobban csinálni, mint a szüleim/nagyszüleim. Nem babusgatom mások gyerekeit, nem is nagyon vannak kicsik a közelemben, de ha vannak, akkor sem nagyon tudok mit kezdeni velük. Talán a sajátommal egyszer más lesz, ha egyáltalán alkalmas rá a testem, hogy legyen sajátom.

2016. jún. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy ezzel egyedül, amióta divat lett ez a liberális gyerek-nem-nevelés, azóta én is pont így vagyok ezzel és én is megkapom, hogy micsoda szívtelen perszóna vagyok :) Valamelyik sorozatban volt egy ilyen, hogy nem másnak a gyerekét kell szeretned, hanem a sajátodat és az teljesen más. Gondolom anyukád munkája is rátesz egy lapáttal hogy így érzel, hisz emiatt te sokkal "közelebbről" látod a negatív dolgokat.

25 évesen még nem vagy semmiről sem lemaradva, fiatal vagy, éld az életed, valósítsd meg a vágyaidat. Persze, akinek a szülés volt az életcélja és a "végső önmegvalósítása" az persze azt fogja mondani neked is hogy szülj minél előbb, mert ő ennél tovább semmi más életcélt nem lát. Például én nem szülnék addig amíg nem vagyok feleség, mert nekem ez is egy "célom" az életben.

2016. jún. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Valószínű,hogy nem illetek össze. Próbáld meg megbeszélni a pároddal az állaspontodat és ha nem ért meg akkor...sajna nem maradtok együtt. Azért ne szülj gyereket, hogy együtt maradjatok, mert boldogtalan leszel. Az, hogy egy nőnek 25 évesen már szülnie kell egy hülye társadalmi elvárás, mert ez a "normális". Ne foglalkozz másokkal, a te életed, a te döntéseid!

2016. jún. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát ha te szereted nézegetni őket meg édesnek tartod őket akkor már így is egy fokkal jobb helyzetben vagy nálam. Én semmilyen szempontból nem szeretem a gyerekeket s nem is tartom őket édesnek de ettől függetlenül még 100%-ban én sem zártam ki, hogy gyerekem legyen.. Megértelek, nehéz lehet így, hogy mások (és a párod) erőltetnék rád a témát mert nem mindenki élete kiteljesedése egy gyerek.(ezenkívül nem is egészséges, hogy valakit csak ez éltet na de mindegy)

Meg kéne beszéljétek, hogy neki mennyire fontos,hogy gyereke legyen mert te még nem döntötted el és lehet,hogy sosem fogsz vágyni rá. Ha így elfogad akkor minden jó,de ha ő ragaszkodik hozzá akkor nem sok értelme van a kapcsolatnak mert folyton érezni fogod a nyomást..

2016. jún. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!