Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

MKs kérdése:

Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

Már teljesen elvagyok keseredve...

A párommal már több mint 8 éve együtt vagyunk nem rég össze is házasodtunk. 9 hónapos terhes vagyok. Nagyon szeretem vagy legalább is úgy gondoltam eddig. Sajnos egy éve nagyon stresszes munkája lett és előtte se vetette meg az alkoholt de mostanra a stressz hatására amit énis észrevettem egyre többet iszik napi szinten,alkoholista lett. Mielőtt összeházasodtunk volna megbeszeltük, sőt a terhességem elején még hogy így vagy úgy de le fog szokni azt mondta ezen lesz ha kell elmegy orvoshoz stb. El is mentünk ám az orvos annyit javasolt hogy keressen fel pszichiátert. Találtam is neki de mégse hajlandó elmenni.Kiábrándító hogy ilyen fiatal és ennyire nem törődöm nem bánt sose engem se fizikailag se lelkileg mikor iszik. De engem maga a tudat hogy ő iszik és hogy még csak 23 éves, jön a baba /most is fájásaim vannak/ő pedig az édesapja születésnapját ünnepli szóval iszik és tudta h megy és még vett magának otthonra is töményet.lehet h tök zavarossan irtam le bocsi szóval szeretném meg menteni a még nagyon fiatal házassságunkat és a gyerekünket is közösen szeretném fel nevelni. de félek tőle h teljesen meg utálom és megundorodok tőle. Főleg mikor éjjel fel kelek és ő akkor iszik rá nézek és undorodok tőle. Az apám is ezt csinálta gyerekkorombam mindig ittas volt.Nem tudom mit tehetnék.


2016. jún. 11. 23:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
hagyd el mielött megjönn a baba ez csak rosszabb lesz
2016. jún. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%
Fájásaid vannak és komolyan ebben a pillanatban ez a legnagyobb problémád?
2016. jún. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Gondolod hogyha olyan nagyok lennének a fájások akkor ide írnák?egyébként is igen ez szerintem elég nagy baj amit leírtam
2016. jún. 12. 00:13
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Így olvasva ez már a kezdet kezdetén is probléma volt. Mégis hozzámentél, gyereket vársz tőle. Végül is akkor megfelelt, akkor most miért nyafogsz? A jelek már régebben is ott voltak, csak az orrod hegyéig sem láttál. Már akkor hiba volt azt hinni, hogy egy alkoholista le fog szokni a piálásról.
2016. jún. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
miert meg olyan nem történt meg h valaki leszokott?? vagy te ennyire jártas vagy benne. tapasztalat?
2016. jún. 12. 00:49
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

Csak akkor tudsz rá hatni, ha nagyon határozott vagy, de sajnos, egyáltalán nem garantált az eredmény.

Először azt kell magadban tisztába tenned, hogy mi a fontosabb: az, hogy őt megmentsd, vagy az, hogy a gyerekednek egy pillanatig se kelljen megtapasztalnia azt, amit te már tudsz, hogy milyen egy alkoholista apával élni. Ha a gyerek javára döntesz, világosan kell látnod, hogy jó eséllyel az apja nélkül kell felnevelned. Gondold végig, hogyan tudnád ezt megoldani, hova költöznél, miből tudod fenntartani magatokat (a tartásdíjat felejtsd el), kikhez tudnál segítségért fordulni. Ha mindez rendben van a fejedben, és előkészítetted a dolgokat, adj a férjednek ultimátumot: vagy elmegy a pszichiáterhez (nem jövő héten, nem két nap múlva, hanem AZONNAL időpontot kér, és el is megy rá), leteszi a piát TELJESEN, egyetlen korty sem engededélyezett, és belép a legközelebbi AA klubba, vagy elhagyod, beadod a válópert, és elintézed, hogy kizárólagos felügyeleti jogod legyen a gyerekre. Ha vitatkozik, időt húz, ellentmond, fogd a csomagod, lépj le, és csináld végig, amit beígértél. Ne hallgass a könyörgésre, a fogadkozásra vagy a fenyegetésekre, egyedül a bizonyított eredmény érdekeljen. Ha legalább egy éve józan, rendesen eljár az orvoshoz és a csoportba, akkor megfontolhatod, hogy elkezdjetek beszélni az újrakezdésről.

Sok erőt és kitartást. Fájdalmas döntés, de még mindig sokkal jobb, mint beleragadni egy alkoholistával kötött házasságba, és végignézni, ahogy mindannyian tönkrementek: ő is, te is, és a gyereketek is.

2016. jún. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Apád leszokott kérdező? Motiválta azt, hogy ott van édesanyád akit elvileg szeretett és a te a gyereke? Nem, megkeserítette a gyerekkorod a függősége.


Az alkoholisták jó része soha nem szokik le.


Adj a férjednek ultimátumot, vagy leteszi a piát vagy fogod a gyereket és otthagyod. Te sem akarod kitenni annak a gyereked amit te is átéltél.

2016. jún. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"miert meg olyan nem történt meg h valaki leszokott?? vagy te ennyire jártas vagy benne. tapasztalat?"


Igen, tapasztalatból tudom, hogy egy alkoholista sem szokik le a piáról hacsak nem a halálát jelentené.

Anyám alkoholista volt, és sosem volt képes leszokni, még a 4 gyerek után sem. Pedig ő is ígérte. Szóval ne legyenek illúzióid..

2016. jún. 12. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Sajnos a gyakorlat azt mutatja aki alkoholista az az is marad :(

Esetleg leteszi pár hónapra/évre az italt aztán egy újabb probléma miatt megint az üveg után nyúl sajnos.

2016. jún. 12. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

Ezt sose értettem. Miért nem lehet kinyitni a kicsi szádat, és mondani el neki ugyan ezt amit leírtál?


Talán ha így, a szemébe mondanád hogy undorodsz tőle észbe kapna. Adj neki ultimátumot, hogy vagy kezeli magát, vagy vége. Mi ebben a nehéz?

2016. jún. 12. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!