Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » "Nyuszi, te gyönyörű vagy, az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Nyuszi, te gyönyörű vagy, az észt igazán meghagyhatnád nekem. " Ti hogy reagálnátok erre?

Figyelt kérdés

A barátom mondta nekem a minap, igaz nevetve, de elgondolkodtam rajta. Ő szakács, én pedig középiskolás végzős, 18 éves. A közép matekom 97% lett, az emelt angolom (írásbeli) 93% + van francia középfokúm. A Corvinusra szeretnék menni, azért írtam le ezeket az eredményeket. Az utóbbi időben elég stresszes voltam (az uccsó évben kb.) Ha nem tanultam, akkor gyakorlatilag vele voltam. Viszont ő mindig megsértődött, ha azt mondtam, hgoy tanulnom kell. Sokat veszekedtünk emiatt. Mondta is, hogy a Corvinus az extra okosoknak való, miért nem megyek valami "kevésbé fárasztó" egyetemre.


Nem írom le, hogy mit tartok a külsőmről, de meg szokták jegyezni, hogy szép vagyok. A barátommal nem helyes (sosem tartottam annak), de egy-két helyes fiú próbálkozott nálam, a többség beképzelt volt, és csak a szexre kellettem nekik. Korombeliek voltak, és elég éretlenek. A barátom 27 éves, szakmunkásba járt, de leérettségizett utána, most szakácsként dolgozik. Tetszett, hogy nem nagyképű, nem vesz természetesnek, és figyelmes volt, nem csak a bulizás érdekelte, hanem komolyabb dolgokról is el lehetett vele beszélgetni. Idén lett ilyen gyerekes és hisztis.


2016. jún. 13. 16:40
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Kevesbe muvelt, kisebbsegi komplexusos. Amint elkezded az egyetemet majd kezdi a feltekenykedest figyeld meg
2016. jún. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
56%

sztem nem akar veled versenyezni, bocs, de sztem viszonylag ritka és mellesleg komoly pszichés eset), hogy az ember a partnerével versenyez, inkább iskolatársakkal, munkatársakkal szokott, legrosszabb esetben is arrol lehet szo, hogy talán kicsit zavarja, hogy te tanulos vagy és értelmiségi pályára készülsz, ő meg nem vitte ilyen téren sokra. ez meg azért elég természetes érzés az emberben, pláne a mai világban. nem kéne ezt a mondatot meg az egészet tulspilázni.



meg eleve ellentmondásos az, hogy egyszer azt irod, hogy bószke rád, dicséri az eredményeid, utána meg hogy "versenyez " veled. hidd el, aki tényleg versenyez a párjával, féltékeny a sikereire, az ettől sokkal durvább dolgokat csinál ... nem lehet, hogy te nem dicséred őt eléggé, és az bántja belül, hogy ő büszke az intellektusodra, te meg nem mutatsz felé ilyesfajta büszkeséget ?

2016. jún. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Ha vele vagyok, csak olyan dolgokat csinálunk, amikhez ő ért (miatta kezdtem el sulin kívül is futni, abbahagytam az aerobic-órákat anyummal, ő tanít főzni, pókerezni) A tanulmányaimról eddig szó sem volt, csak most az érettségire való felkészülésem miatt szokott duzzogni, az angol és a francia nyelvvizsgáimra anno pezsgőt bontottunk. Most ismét elkezdett angolul tanulni, megkért, hogy segítsek neki, de ennyi. Ha jó jegyet kaptam, ha jó lett az érettségim, elújságoltam neki, de a tanulmányaimról ezen kivül nem nagyon volt sz.
2016. jún. 13. 17:07
 14/29 anonim ***** válasza:

értem. sztem ezekben a dolgokban jön ki köztetek a különbség, hogy te leendő értelmiségi vagy, ő pedig szakmunkát választott. erről sztem egyikőtök sem tehet, egyrészt minden párkapcsolatban elöjönnek gondok a két fél különbözőségei miatt (ha tanulos párod lenne, azzal is elöjönne, csak más területen), nem kéne ezt nagyon tulgondolni , viszont át kéne beszélni. és ez sztem nem egy veszettül nagy probléma, nekem nem durva ez a mondat, amivel inditottad a kérdést és amiket leirsz, abbol sem az jön le, hogy a párod versenyezne vagy féltékenykedne. de mivel tényleg elég nagy a kontraszt köztetek - a korkülönbség és a tanulmányi,szakmabeli dolgokrol valo gonodlkodásmodotok, ezért várhato volt, hogy valahogy elő-előjön ez problémaként.


egyrészt át kéne gonodlnod, hogy Te dicséred-e őt eléggé, ő érzi -e, hogy te büszke vagy rá, intellektuális szempontbol is, másrészt azt is át kéne rágnotok, hogy ő hogy éli meg belül, hogy te diplomás leszel, ő pedig nem.


egyébként megmondom őszintén, majd ha a munkaerőpiacon leszel, te is látni fogod, mennyire nem ér semmit a diploma rengeteg területen, sztem amit te választottál, az is ilyesmi. ugy értem, nem kutato vagy feltalálo leszel, hanem valoszinű elég monoton munkát fogsz végezni, amiben hiába tanultál sokat, nem fogod tudni használni a tudásod . ez nem beszolás, félre ne érts. csak azért irtam, mert szerintem nem lesz olyan nagy a különbség a mindennapi munkátokban, mindkettő viszonylag monoton munkakör...

2016. jún. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
ja, és amiről semmit nem irtálm pedig a legfontosabb szerintem : a végzettség nem fontos, attol még lehet valaki művelt, széles látokörű, inkább ez számit. ha tudtok egymásnak tanitani, egymástol tanulni dolgokat, beszélgetni az életről, filozofálgatni, vagy ha mondjuk te szeretsz olvasni és ő is ..stb., az számit egy kapcsolatban . ha ezekkel nincs gond, akkor nincs nagy probléma..
2016. jún. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
43%

Kicsit be akart oltani. Hogy miért, ó kérdés.

Annyira nem erős egyetem az. Az SZTE-hez képest sehol nincs. :) Mindegy. Amúgy ma már boldog-boldogtalan pénzügy-számvitelre megy, miért akarsz asszisztálni a világcsaláshoz? Más terület nem érdekel?

2016. jún. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
még vmi : az, hogy megkért, segits neki angolbol, az sztem nagyon pozitiv. elismeri, hogy jobb vagy nála vmiben és megkért, hogy segits neki benne fejlődni. ilyesmit pl, sztem sok pár nme kér a másiktol, mert "derogál" neki, inkább különtanárhoz megy.. ez tényleg pozitiv, nekem szimpatikus, hogy megkért rá.
2016. jún. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Mondtam, a nyelvek miatt büszke rám... és arra is, hogy jó tanuló vagyok. De az élet minden más területén jobb akar lenni nálam.
2016. jún. 13. 17:30
 19/29 anonim ***** válasza:

ezt most fogalmaztad meg magadnak, a nyuszis mondata hatására, hogy jobb akar lenni nálad ?


mivel egyikőtöket sem ismerünk, igazságot sem tudunk tenni, nyilván te érzed, te tapasztalod meg a dolgokat. de amiket leirtál, abbol nekem ez nem jött még le. az meg, hogy tanulni akar tőled valamit (angol nyelvet), az tényleg pozitiv.


de azért sztem élesen meg kéne különböztetni egymástol azt, hogy valaki vesrenyezni akar veled, le akar körözni, jobb akar lenni tőled és azt, hogy frusztráciot okoz neki, hogy ő "csak" szakmát tanult és azt érzi hogy emiatt kevesebbet ér, mint te vagy a téged körülvevő többi pasi. azért nagyon nem mindegy, hogy melyikről van szo..

2016. jún. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

OFF-

Sokan pörögnek hogy a Corvinus az erős vagy sem.

Vegyétek már észre hogy egy szakmunkásképző (még ha egy érettségivel kiegészítve is) és egy egyetem közti különbségről van szó!

ON-


Leírták többen és egyetértek velük. A pasid féltékeny és kisebbrendűségi komplexusa van. Akármit is mond. Azért mertő "csak" egy szakács. Így is vihetné sokra, neves éttermek, szállodák, nevet szerezni a szakmában. Ezon kellene kattognia és nem azon hogy te esetleg "többre viszed".

2016. jún. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!