Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek? Úgy érzem, h a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Úgy érzem, h a párom lenéz engem a tapasztalatlanságom miatt.

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, egyetemre járok, a barátom most fejezte be. Ő nagyon erős suliba járt és az egyetem mellett dolgozott is különféle cégekben, mert a szüleire nem számíthatott nagyon és inkább magának megteremtette a pénzt. Én szerencsésebb helyzetben vagyok, mert nekem elég ha anyukámnak segítek a könyvelésben, ezenkívül mindenben számíthatok a szüleim segítségére, nem vagyok teljesen önálló mint a párom.

Sokszor ezt, h én nem magamnak teremtem meg a pénzt nagyon érezteti velem vagy így, vagy úgy a beszólásaival mint pl. "Neked a legjobb mert a szüleid mindent megadnak neked, nem kell semmiért sem küszködnöd" (gúnyos hangnemben persze) vagy utalgat, h "Te még semmit sem tapasztaltál, majd rájössz, h ez nem álomvilág" stb szövegek, miközben én sosem dörgöltem az orra alá azt, h nekem talán pár fokkal szerencsésebb az életem ebből a szempontból mint neki...Sőt, bíztatom őt, és igyekszem segíteni neki ha nem túl fényes a helyzete vagy a hozzáállása. Ezek a beszólogatások általában akkor jönnek elő, ha én valamiben segíteni szeretnék neki, vagy ötletet adni és szerinte hülység.. Elismerem, h ő többet tud, és tisztelem is ebben, de szerintem ezzel nem kellene ilyen hangnemben vissza élni... Már 1 hete nem találkoztunk, de a mai hasonló megjegyzése után már nem is várom, h ma jöjjön.. :( Mit tegyek? 100x mondtam neki, h én ilyenkor úgy érzem, h lenéz, de mindig megnyugtatott, h még véletlenül sem, mert tisztel engem és azt aki vagyok! De ez valahogy nem passzol a viselkedésével..


2016. jún. 16. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Ahelyett, hogy örülne annak, hogy van egy értelmes barátnője, így viselkedik. Lehet, hogy a probléma máshonnan is ered, s ez csak a felszín. Pl. lehetséges az, hogy anyukád parancsolgat neked és fejben még nem igazán vagy önálló, érett nő? Az is lehet, hogy ezt nehezményezi a párod, csak más szöveggel takargatja.
2016. jún. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem arról lehet szó, hogy gyakran "adsz tanácsot" olyan téren ahol tapasztalatlan vagy. Próbáld megbeszélni vele a dolgot, szerintem csak arra próbálsz utalni, hogy mellette állsz/támogatod. 29/f
2016. jún. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igyekszem nem olyan lenni, aki mindenbe beleüti az orrát és szerintem ez így is van... :/

Anyukám nem parancsolgat nekem úgy, h ő kiforgassa és ezálltal gondol rosszat, mert örül is neki, h ilyen vagyok, aki segítkezik...


Ma valószínű megbeszélem vele. A szeretet nem kérdés, érzem, h szeret, de én is ezt érzem, h kisebbségi érzete van a semmire, miközben senki se érezteti vele, h nekünk jobb..

2016. jún. 16. 11:42
 4/6 A kérdező kommentje:
Amugy köszi az értelmes válaszokat! :)
2016. jún. 16. 11:44
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos úgy tűnik, ez nem őszinte szeretet. Aki őszintén szereti a másikat, az nem féltékeny rá. Mellesleg ha már megteremtette magának a dolgokat, örülhetne, hogy ugyan nehezebb volt, de ezáltal ő is tapasztaltabb, kitartóbb, okosabb lett. Ajánld neki Szabó Péter önfejlesztő tréner motivációs ingyenes videóit. Én a helyedben egy ideig nem keresném, hadd vegye észre, hogy hibázott. Ha mész utána és tűröd a dolgait, legközelebb is meg fog sérteni.
2016. jún. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én barátom is ilyen, de nem féltékenységből csinálja szerintem, csak ő mindig azt akarja kihangsúlyozni, hogy neki mennyire nehéz. Engem is idegesít, de múltkor leültünk és kerek perec megmondtam neki, hogy amikor ilyeneket mond, az engem bánt, és ne mondjon ilyeneket. Aztán azóta nem mondta.
2016. jún. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!