Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy éve élünk, vagyunk együtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy éve élünk, vagyunk együtt párommal. Egy beszélgetésünk közben azt mondja nekem, ha a gyereke anyja bajban lenne, "nem tenné az utcára". Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

A nő nem lakik itt, tehát inkább "befogadás"t akart volna mondani. Négy éve itt hagyta őt a gyerekkel együtt. A férfi azonban hetente többször kommunikál vele, chaten, vagy telefonon, ez utóbbi szerencsére ritkult. Azt mondja, felelősséget érez a nő iránt, ezért, ha bajban lenne, segítene neki. Mondtam neki, hogy ő a gyerekért tartozik felelősséggel, nem egy másik felnőtt nő iránt, pláne nem ilyen mértékben és módon, ha már új párja van.

Még az is durva lenne, ha a szomszédban lakna, nem egy háztartásban?! Szerintetek? Ha igazán szeretne engem, eszébe nem jutna ilyesmi, pláne, hogy tudja, volt már konfliktusom a nővel. Ez normális dolog a részéről? Vagy simán csak én vagyok hülye, hogy nem fogom föl: az a nő fontosabb neki, mint én?


2016. jún. 16. 11:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A heti többszöri chat és telefon az anyával tényleg sok lehet, de ha kicsi a gyerek és róla szoktak beszélgetni főleg, akkor érthető. Ha a gyerek már nagyobb és önállóan is lehetne vele telefonálni, akkor furcsa.


Viszont én nőként azt is megértem, hogy a párod úgy érzi, felelősséggel tartozik a gyereke anyja iránt is. Ha a gyerek szempontjából nézzük, ő az anyjával él, ha vele történik valami, a gyereknek lenne hatalmas trauma. Tehát én csak a gyerek érdekeit nézném ebben az esetben, lehet, hogy a párod is így gondolkodik.

2016. jún. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Úgy gondolj bele inkább, hogyha a nő bajban lenne, akkor a gyereke anyja lenne bajban, és az nem jó a gyereknek sem. Nem minden körülötted forog.
2016. jún. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze segitsen neki ha bajba kerül, de semmiképp se ugy, hogy hozzád költöztesse, vegyen ki nekik albérletet és fizesse azt..Érthette ezt ugy is hogy a gyerek miatt nem hagyná bajban, de kombinálni lehet belőle azt is, hogy számit neki az exe és akár vissza is fogadná. Ezt beszéld meg vele, hogy mit ért ezen a segitségen és hol vagy Te ebben a felállásban. Tehát számit-e a véleményed és hozzád igazodva segititek ki a volt párját, vagy ezt hogy kell elképzelned.
2016. jún. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Már megint egy "ha igazán szeretne engem, akkor.." kijelentés.
2016. jún. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

Nézd, ne haragudj, de szerintem a párod ember maradt. Nyilván nem az a legjobb megoldás, ha bajba kerül, hogy befogadja, de ha átmenetileg, pár napra/hétre lenne szükség rá, akkor én is elfogadnám. Abba törődj bele, hogy legalább addig, amíg a gyerek fel nem nő, mindig lesz valami, ami kettejüket összetartja. Sőt én akkor köpném le a férfit, ha a gyerekei anyján nem segítene. Persze ha nagyon lezüllik, akkor a gyereket elvenni, a nőt meg az utcára, de ha amúgy normális a nő, jól bánik a gyerekkel és dolgos, akkor a gyereknek lenne óriási trauma, ha a sz...ban hagyná az anyját.

Inkább azon gondolkodj el, miért nem érzed a kapcsolatodat stabilnak. Mi a gond az önértékeléseddel.

Te választottál gyerekes férfit, bele kell törődnöd, hogy az exet nem törölheted ki az életéből.

2016. jún. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

1-es, a gyerek 11 éves, már nem olyan kicsi, és nem csak róla, hanem egyéb napi dolgokról is... a nő egyedül él, ez az egyik érv, hogy foglalkozni kell vele; a férfinak sem volt azóta kapcsolata, az évek alatt ezt így megszokták sajnos


Félreérthetően írtam: a gyerek az apjával él, a nő hagyta itt őket és költözött külföldre. Gyakorlatilag anyja helyett vagyok anyja a gyereknek.


2-es, nem minden körülöttem forog, de ez elsődlegesen a mi párkapcsolatunk, gyerekvállalást is tervezünk, ehhez képest nem értem, hogyan gondolja.

Nekem is van fiam, amikor az apjával szakítottunk, még egy évig lakott nálam, mondván, "nem akarom csak úgy utcára tenni", ezalatt beavatkozott induló kapcsolatomba, stb. ennek sehogyan sem tudok híve lenni.

A gyerekeink testvérként működnek, most is épp bunkert építenek a kertben. Az apuka is így fogalmaz, hogy mi négyen vagyunk egy család.


3-as, fizessen, ha lenne annyi pénze, de nem milliomos. Amikor több volt neki, többmillát költött egy vidéki házra, amit a nőnek vett, az hagyta lepusztulni, aztán párszázezerért adta el. Adótartozás halmozott föl, mert odakinn feketén dolgozott, ezt is a páromtól kunyerálta volna ki. Meg kérte, hogy mostantól ne kelljen gyerektartást fizetnie...


Nekem még az elején mondta - nyilván tisztázni akartam már akkor, mennyire mélyedhetek vele a kapcsolatba -, hogy párkapcsolatilag nem fogadná vissza.


4-es, igen, mert itt együttélésről, családról, gyerekekről van szó. Azt gondolom, hogy ha komoly érzelmek vannak, akkor nem hagyom ki a másik véleményét ilyen komoly kérdésben.


5-ös, te se haragudj, de a túlzott emberkedése, lovagiassága kockára teszi azt a kapcsolatot, ami szerinte életében eddig a legértékesebb.

És van üres ház, ahová tudna menni a nő, igaz, nem Pest, de közel.

A nő iszik és dohányzik, hangos, folyton böfög...


Én a fiam apjával csak a technikailag szükséges kapcslatot tartom, a fiammal hetente telefonon beszélnek (pedig az enyém "csak" hétéves), kéthetente hétvégét együtt töltik, iskolai szünetek, stb, jó a kapcsolatuk, de az én magánéletemben és szívemben már nem szerepel az ex.

Akivel együtt élek, első helyen szerepel, és megtisztelem a teljes figyelmemmel.

2016. jún. 16. 14:05
 7/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, így már teljesen más a helyzet. Ötös vagyok egyébként.

Nem írtad, hogy ennyire undorító a nő, hogy lenne lakás, ahol élhet, továbbá szerintem többen úgy értelmeztük, hogy a gyerek a nővel van, nem veletek.

Így teljes mértékig értem a felháborodásod és neked adok igazat. Én is teljesen fel lennék háborodva a helyedben és nem tűrném el, hogy így viselkedjen a férfi.

2016. jún. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Így már értem, nem volt teljesen világos az elején. Szerintem itt csak egy megoldás van: ülj le a pároddal, amikor mindketten ráértek és nyugodtan beszéljétek meg, hogy erről ki mit gondol. Fontos, hogy tényleg nyugodtan és megértéssel legyetek egymás iránt.
2016. jún. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem vagy hülye, csak nem gondoltad át ezt az egészet. Neki a gyarek az első és a gyereke anyja (márcsak a gyerek miatt is gondolom). Sajnos itt soha nem te leszel a legfontosabb a számára, sőt beleszólásod sincs ebbe az egészbe. Ezt vagy fel tudod dolgozni vagy nem. Ha nem akkor nem való neked ez a kapcsolat. Hozzáteszem nekem sem menne ezért eszem ágában sincs összejönni olyan pasival akinek már gyereke van.
2016. jún. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
ja és amit az egyik válaszban írtál abban nagyon tévedsz, itt soha nem a ti párkapcsolatotok lesz az elsődleges hiszen neki már van egy gyereke.
2016. jún. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!