Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit lehet kezdeni a bizonytala...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet kezdeni a bizonytalansággal? Hogyan legyek "jó" barátnő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hosszú a kérdésem, előre is köszönöm annak, aki időt szán rám.


Dióhéjban a következőre lennék kíváncsi: mit lehet tenni a párkapcsolatban fellépő bizonytalanság ellen? Hogyha az ember azt érzi, hogy nem elég jó, vagy az oktalan féltékenység, az ezekből adódó félreértések...


Az igazság az, hogy sosem voltam sikeres a párkapcsolatokban, általában én voltam a naiv kiscsaj, akivel kezdeni se érdemes komolyabban. A jelenlegin kívül egy komoly kapcsolatom volt. Ott is felmerültek a jelenlegi gondok problémaként, de akkor meg tudtam magyarázni magamnak, hogy miért bizonytalankodom - mert az adott pasi nem úgy állt hozzám, nem illettünk össze, nem beszéltük meg, hogy tervezünk-e egymással, stb.

A jelenlegi párommal más a dolog, vele tényleg tervezünk egymással, kölcsönösen szeretjük egymást. Viszont magamon ugyanazokat kezdem észrevenni, mint az előző kapcsolatomban, és ez nem jó.

Bizonytalan vagyok. Abban, hogy valóban összeillünk-e, jók lesznek-e így a terveink, szeret-e egyáltalán... Érdekes módon attól sosem féltem, hogy megcsalna (legalábbis fizikai módon), egyszerűen bizonytalankodom, és kombinálok. Mondjuk mond valamit, ami neki általános dolognak tűnik, én rögtön belelátok mindenfélét. Teljesen logikus módon következtetek, de mindig messze járok az igazságtól.


Érzem magamon, hogy pattanásig vagyok feszülve, minden ok nélkül. Ha találkozunk, együtt vagyunk, általában semmi gond nincs, de tényleg ki tudok borulni apróságokon is.


Konkrét példa: a minap meggyanúsítottam vele, hogy kikezdett vele valami csaj. Csomó jel mutatott rá, és egymás mellé téve őket tök egyértelmű volt a helyzet. Szerettem volna neki ezeket nyugodtan felvázolni, hogy nekem ez hogy esik, de mire odáig jutottunk, totál belelovalltam magam. Szóval csak így rázúdítottam az egészet, hogy miket láttam, és kiborultam.

Persze elmagyarázta utána a dolgot, hogy nemcsak, hogy nincs igazam, de még csak az általam egyértelműnek vélt dolgok sem azok.


Nekem ez most nagy pofon volt. Borzasztóan szégyellem magam. Páromnak is csalódást okoztam, mert ő meg tök büszke volt rá, hogy neki normális párja van. Szeretnék változtatni - nem csak a féltékenységen, mert azt általában jól kezelem, hanem alapból a bizonytalankodáson. Nem jó, ha lenyelem a dolgot, mert akkor valamikor biztos robban, de az se megoldás, ha 0-24ben lelkizünk, abba bárki belefáradna.

Félek, hogy elmarom magam mellől a páromat, hogy nem lesz hozzám elég türelme, de nem tudom, hogy tudnék változtatni.



2016. jún. 26. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Az a probléma veled, hogy mindent túlkombinálsz. Próbálj meg tudatosan egyszerűbben gondolkozni, amikor azon kapod magad, hogy valamit kombinálsz csak tereld el a gondolataidat, vagy gondolkozz a párod fejével, ez nem könnyű, de egy idő után automatikus lesz, aztán majd el is múlik.
2016. jún. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én férfiként vagyok ilyen, mindenki szól, hogy megint túlbonyolítom a dolgokat. Ez sokszor baj, nem mindig olyan súlyos a helyzet, csak te is tudod milyen, amikor elgurul a gyógyszer...


Ezek az apróságok valóban zavaróak, de ha úgy nézzük akkor a másik oldal is nézhet így rád, és akkor tényleg őrület lehet belőle. Talán az lehet a legjobb, ha olyan lelki társ van melletted, akivel az ilyen helyzeteket nagyon jól meg lehet beszélni, és nem veszi cseszegetésnek, vagy nem fárassza ki ez, hanem együtt tudtok gondolkodni a kapcsolatotokon. Lenyelni nem jó, de sok férfi nem bírja a lelkizést, aki meg bírná, azt meg lehet hogy te nem tudnád tisztelni, mert együtt rágódnátok a dolgokon, és max egy jó beszélgetőtárs lenne, de nem biztos hogy fel tudnál rá nézni. Vagy ez neked nem lenne gond?

2016. jún. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan kombinálós vagyok.. Elég rossz ez a tulajdonság, mindent túl gondolok, bonyolítom stb.

Hát próbálok rajta valahogy változtatni, lazábban felfogni a dolgokat...

Szerencsém, hogy a párom nagyon jól kezel általában és türelmes, szinte mindig megtudjuk beszélni a dolgokat.

2016. jún. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#2 Én magam is azt gondolom, hogy nem egészséges folyamatosan lelkizni. Nem a tisztelet, vagy a "felnézés" hiányáról van szó, egyszerűen én magam is belefáradnék egy olyan kapcsolatba, ahol mindig magyarázni kell, hogy mit miért gondolok, és hogy értettem, és mi volt igazából...

Mikor így alkalmanként kirobban a dolog, akkor többnyire megbeszéljük. Ami nekem vagy elég, vagy nem. Általában megnyugszom ezek után, vagy bocsánatot kérek, van, hogy párom próbálja másképp csinálni a dolgokat, hogy jó legyen. Aztán persze olyan is van, hogy nem nyugszom meg igazán, hiába beszélgetünk, mert nem kapom meg a "megfelelő" reakciót - amiről sokszor magam sem tudom, mi lenne...


Nem másik pár keresésében látom a megoldást, hanem a változásban, de nem tudom, hogy tehetném. Ezért remélem, hogy valakinek van tapasztalata, jó tanácsa.

2016. jún. 26. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!