Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Túl maximalista és kritikus a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl maximalista és kritikus a barátom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve vagyunk együtt a barátommal és ő szinte minden apróságot megjegyez rajta meg mindenen. Pl. vékony vagyok de a hasamon vagy egy kicsi zsír, tényleg nem sok 55 kg vagyok és 165 cm. (sok ember szerint még vékony is). Minden ruhával kiegészítővel bármivel kapcsolatban van vélemény és ki is fejti. Mondván ő a tökéletesre törekszik. Azt mondta tetszem neki szeret is csak ugye mindig van hová javulni. Amúgy ő saját magával szemben is ilyen.

Engem ez egy kicsit zavar már. Mondtam is neki, hogy én így szeretem ahogy van meg hogy okés a lehetnék szebb majd dolgozom rajta stb. Meg hogy nem kell mindent ennyire kritikusan szemlélni. Erre ő hogy ő ilyen mindig a 100%-ra törekszik.

Most mit tegyek? Én nagyon szeretem és szeretnék neki tetszeni megfelelni 8magamnak is) de nekem ez már túlzás lehetetlen tökéletesnek lenni.


23/L a barátom 27/F


2016. jún. 27. 11:26
1 2
 1/15 CptTomato ***** válasza:
100%

Már bocsi de mindig és mindenki elött magadnak kell megfelelned, a boldogságod magadból kell származzon nem pedig más elismeréséből.

Ha ő nem képes bizonyos dolgokat elviselni akkor is lehet megértő .... ha a ő neki mindig mindennek 100%ig ugy kell lennie ahogy ő azt elképzelni akkor komoly bajai vannak és nem alap egy hosszútávú kapcsolathoz, vagy akár családalapításhoz.

Viszont ha ezt te tűröd akkor hatalmas önbecsülési problémáid vannak amit meg kezeltetni kellene.

2016. jún. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
33%
Ha szereted fogadd el, hogy ilyen. Ő se fog megváltozni. Persze időnként emlékeztesd, hogy az ember nem nyújthatja mindig a 100%-ot, és ha már a tökéltesre törekszik úgy tálalja, hogy ne kritikának vagyék. Úgy is lehet mondani, hogy nem lesz rossz érzése a fogadónak utána.
2016. jún. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én próbálom elfogadni őt ilyenek mert szeretem. csak sokszor nem tudom hogy mit csináljak mert szeretnék tetszeni neki, hogy elégedett legyen velem. Ő a munkában és szinte minden területen a legjobbat keresi.
2016. jún. 27. 11:35
 4/15 anonim ***** válasza:
Édes jó istenem -.-
2016. jún. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
4-es mi a probléma?
2016. jún. 27. 11:54
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg jól érzed magad vele? Én megfulladnék:/ (meg szerintem sokan)....
2016. jún. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lennék mennyire kritizál. Random is beszólogat, hogy van egy kis pocid, nem illik hozzád az a kiegészítő...stb, vagy csak kérdezel tőle valamit ezzel kapcsolatban? Esetleg megemlíted, hogy mész edzeni, és akkor mondja ki őszintén a véleményét?

Csak mert én párom például az utóbbi. Neki is MINDENRŐL megvan a véleménye, és igen határozottan elő is tudja adni. Ez neki is a maximalizmusa miatt van, ellenben engem sose kritizálna. Rajtam van egy kis felesleg, noha nem sok (156cm/49kg), és már mondtam neki, hogy veszek bérletet, mert találtam egy nekem tetsző edzést, mire teljesen kiakadt, hogy ne akarjak lefogyni, mert olyan jó alakom van, és mennyire nagyot nőttek a melleim is mostanság....stb. Viszont ha úgy mondom, hogy miket edzettünk, hol van izomlázam, akkor egyből azon kattog, hogy hogyan lehetne hatékonyabbá tenni az edzést, meg milyen kiegészítést kéne mellé csinálnom, hogy megerősödjek...és erről képes órákon keresztül beszélni.

Én már kitanultam, mivel lehet leszerelni ilyenkor, ha megunom. Például, ha kettesben vagyunk egy szobában, elég jó taktika, ha leveszem a felsőmet, és hirtelen elfelejt érvelni. Vagy más hasonló kaliberű elterelés, esetleg humor, csipkelődés.

Egyszerűen legyél magabiztos, és tudd megkülönböztetni, amikor téged kritizál, és mikor beszél belőle a maximalizmus mindenféle lényeg nélkül, és tanuld meg elengedni.

2016. jún. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Titusztitusz ***** válasza:
21%
Amennyiben szereted a barátodat, úgy szerintem AMIT MEG TUDOL TENNI, azt tedd meg az ügy érdekében...De csak MINDIG ANNYIT...
2016. jún. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Ne haragudj, de ha én szeretek valakit, akkor nem kritizálom egyfolytában, pláne nem a külseje, meg ruhák és kiegészítők miatt.. Ekkora hülyeséget, te jó ég.

Szerintem lelkileg nem stabil az az ember, aki még saját magának sem tud megfelelni soha, és mindig elégedetlenkedik, de lelke rajta. Viszont nehogy már téged is belevonjon ebbe és neked is lerontsa az önbecsülésed, mert ez hosszú távon nem vezet jóra! Sem rád, sem a kapcsolatotokra nézve!

2016. jún. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A leírás szerint a nagy maximalizmus kimerül a külsőségekben. Ez nagyon gáz.
2016. jún. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!