Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tavaly a párom nagyon gázul...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tavaly a párom nagyon gázul viselkedett egy családi eseményen. Megfogadtam, hogy idén nem megyek vele. Közeledik az időpont. Mi legyen?

Figyelt kérdés

Tavaly a vőlegényem az apja születésnapján, ami általában egy nagy családi esemény, nagyon csúful berúgott (a többiekkel együtt) és nagyon gázul viselkedett. Egyik percbe szerelmesen ölelgetni akart, én meg undorodom alapjáraton az ittas emberektől, hát még ha ő az. Ellöktem magamtól, hogy hagyjon, mert hányok tőle ebben az állapotban, akkor meg agresszívre váltott, szorongatni kezdett vagy rángatni, hogy én milyen vagyok. A nővére próbálta leállítani. Nagyon szar volt az egész, kicsit tartani is kezdtem tőle, alig vártam, hogy vége legyen az egésznek. Hozzáteszem otthon előtte megbeszéltük, hogy nem fogja leinni magát a sárga földig, ugyanis nem tud viselkedni olyankor. Akkor megmondtam neki, hogy utoljára jöttem el vele ilyesmi eseményre. Amúgy se vagyok egy nagy társasági ember, alapból feszélyeznek az emberek, főleg ha be vannak nyomva. Megint közeledik a dátum, már volt is kisebb vita, hogy én nem akarok menni. Hozzáteszem az utóbbi 3 évbe, csak évente kb 3x találkozott az apjával meg a tesóival, mert messze lakunk tőlük. De olyankor leggyakrabban mindig ivászat van. Én nem akarom, hogy miattam ne menjen, meg nyilván el is fog, csak nem tudom hogy oldjam meg, hogy ne legyen ebből gond. Kamuzgatni nem akarok, meg kifogásolni, hogy munka van, meg szarul vagyok stb... Én nyíltan megmondtam, meg meg is fogom, hogy miért nem kívánok részt venni ebbe. Gond az, ha szépen megmondom neki, hogy menj, érezd jól magad, de én itthon maradok? Másrészt a kapcsolat jövőjét illetően is kétségek merülnek fel bennem, ez miatt, hogy ilyen alap dologgal gond van. Tavaly mikor nemtetszésemet nyilvánítottam mikor kezdtek előkerülni a pálinkák meg borok, simán elküldött volna haza busszal 200 km-erre, hogy ő nyugodtan bekúrhasson, holott előtte megbeszéltük, hogy nem fogja magát leinni a sárga földig. Ugye jól gondolom, hogy nincs nekem helyem ott idén? Arról nem is beszélve, hogy nincs kedvem másnap a jajgatását hallgatni, hogy ő milyen rosszul van. Tavaly még véreset is hányt másnap, annyit ivott. Nem tudja mi az a kultúrált alkoholfogyasztás se ő, se a családja...

Gáz, ha nem megyek?


Azok a válaszolók, akik szerint ünneprontó fapina vagyok, és a párom jobban járna ha azonnal elhagyna, azok inkább ne böfögjenek ide semmit. Nem elvenni akarom tőle az okádásig vedelés gyönyöreit, csak nincs kedvem hozzá asszisztálni.


2016. jún. 29. 17:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nem mennék el és őszintén megmondanám az igazat, hogy miért. Nehogy már én érezzem kínosnak a dolgot, mikor ők rúgnak be, mint az állat.

Az már más kérdés, hogy én nem tudnám hozzákötni az életem olyanhoz, akiről tudom, hogy az ilyen eseményeken rendre p.csa részegre issza magát, mert ez a fő szórakozása neki és a családjának is. Ápolgassák utána kedves rokonai, ahogy akarják.

2016. jún. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ugyanez a véleményem... Engem is marhára zavar, hogy hogy lehet az a fő program, hogy leülnek és isznak :/ Attól félek pár év múlva a párom nehogy jobban rákapjon. Hajlama megvan rá. Ott és akkor hagyom el, abban a percben.
2016. jún. 29. 17:44
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést már egyszer feltetted. Ez óriási érdekellentét. Én minden párommal tudtam kulturáltan szórakozni, vagy inkább azt mondom, hasonló vérmérsékletűekkel hozott össze a sors, meg én elnézőbb típus vagyok. De ha képes annyira bekarmolni, hogy világát nem tudja, és vállalhatatlan a viselkedése, akkor én se mennék vele többet. Lehet, azt csinálnám, hogy megmondanám: ha vállalható állapotban kerül haza, akkor elhiszem, hogy tud uralkodni magán, és legközelebb tehetünk egy próbát a közös szórakozásra.
2016. jún. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem szereted te ezt az embert.

De akkor minek vagy a menyasszonya?

2016. jún. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
15%

Nézd, a barátom előző barátnője is kb. ugyanilyen volt mint te. Ment a hiszti meg a sírás, ha a barátom felciccentett egy sört ebédhez.

Aztán jöttem én, és amikor először főzött nekem ebédet és megbontott hozzá egy sört, akkor mondta, hogy annyira jó, hogy én ilyen toleráns vagyok, mert az előző barátnője már ettől a plafonon volt.

De kezdjük ott, hogy én sem vetem meg az italozást, ha úgy van. Igen, szeretem a fröccsöt, a jó minőségi söröket, és a finom házipálinkát, de ettől még nem leszek alkoholista stb. Igen, volt néhány olyan alkalom, hogy bekarcolva jött haza, de olyan is volt, hogy én estem haza kicsit kapatosan egy csajos buli után. Soha, egyikünk eszében sem volt az, hogy emiatt kiverjük a patáliát vagy kizárjuk egymást a lakásból, stb.

Röhögünk másnap egy jót, és kész. Azt hozzá kell tenni, hogy mi azért ketten is tudunk mulatni. (egyébként nem kérek kommentárokat, se lepontozást)

Mindebből csak azt akarom kihozni, hogy valószínűleg a szórakozási kultúrátok egészen különbözik. Valamiféle kompromisszumra kellene jutni, vagy neki változtatni és mértékletességet tanulni vagy neked egy kicsit elnézőbbnek lenni és fejet hajtani, hiszen egy évben csak egyszer fordul elő ilyen. Szerintem ez nem kibírhatatlan és nem arról van szó, hogy minden héten 1x így bekúr, hanem csak egyszer.

Szerintem attól elmehetnél, beszélgethetnél a család nőtagjaival, őt meg ignoráld.

2016. jún. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5 Azért ne vonjunk párhuzamot aközött, hogy ebédhez iszik egy sört valaki, meg hogy annak ellenére, hogy TUDJA magáról, hogy nem bírja az italt, mégis keményre issza magát... ráadásul a saját párjával szemben.

Én is szeretek inni buliban, párom berúgni is szeret. De felnőtt ember tanulja már meg saját magától, hogy hol a határ...


Kérdező, én a helyedben ezt így korrekten elmondanám neki, hogy nem érezted jól magad tavaly ezért és ezért, és nem szeretnél belőle balhét, mert bizonyára idén is veszekedés lenne belőle. Kiemelném azt is, hogy nem zavar, ha ő megy (már ha tényleg nem zavar), csak te kihagynád. Ő is sokkal jobban elengedi magát, gondolom, ha nem mész. Nem hinném, hogy nagyon kiakadna, max a családi program miatt lehet durca.


Viszont azon tényleg érdemes elgondolkodnod, hogy valóban ezt akarod-e hosszú távon. Nem tudom, milyen gyakoriak ezek a családi ivászatok (netán szokott e ezeken kívül is), de ha tényleg hajlamos az alkoholizmusra, akkor nagyon komolyan fel kell rá hívnod a figyelmét, hogy hosszú távon ez közétek állhat.

2016. jún. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

#5

Megbontani egyetlen sört a vacsorához, meg véreset hányni az alkoholtól messze nem ugyanaz a kategória. Én se bírom a kötekedő, feleslegesen hisztiző embereket, de szerintem az, hogy ha előre megbeszéljük, hogy nem iszunk, majd mégis f***zparaszt módjára benyomunk, és a nőnkkel emberkedünk - na az nincs rendben.

2016. jún. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
Írtam később, hogy volt rá precedens, hogy a barátom részegen jött haza. És olyan is volt, hogy én is részegen mentem haza. Ettől nem lesz senki sem alkoholista, és egy felnőtt férfit korlátozni elég gáz.
2016. jún. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Csak egy kérdésem van: Minek vagy egy ilyen emberrel együtt? Szerinted nem gáz, hogy sehová nem tudtok elmenni mert nem tud viselkedni? Nálam nem az lenne a megoldás hogy nem megyek.
2016. jún. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#8

Felnőtt férfit valóban nem kell korlátozni, mert az tudja, hol a határ. Szerintem nem attól lesz valaki felnőtt, hogy betölti az ahhoz szükséges korhatárt, hanem attól, hogy pl tudja, mennyit bír inni, és annak megfelelően csinálja.

Én egyszer ittam magam vállalhatatlanra, másnap este az ügyeletre akartak vinni.. Szerintem nem vicces úgy kib**ni a másikkal, hogy kiszáradásig hánysz, annyit iszol. Vagyis lehet, csak szerintem ne várja el senki, hogy ehhez bárki jó képet tud vágni.

2016. jún. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!