Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egyszer mindenki megtalálja a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyszer mindenki megtalálja a hozzá illő "Igazi" párt, akit a sors is hozzá rendelt?

Figyelt kérdés

Ti hisztek a sorsszerű találkozásokban? Nektek mi a véleményetek ezzel kapcsolatban, esetleg tapasztalaitok?


Kérdésem másképpen megfogalmazva: Van olyan, hogy két ember, akik nagyon szeretnék egymást és nagyon összepasszolnának, soha nem találkoznak, így nem élhetik át az igaz szerelmet?


2016. júl. 10. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyik sem.


Egyrészt, olyan hogy igazi meg nagy ő csak a filmekben létezik. Van, aki egyszer sem lesz szerelemes, van aki ötvenszer.


Akivel összejössz, és kiderül, hogy összepasszoltok, akár egymás nagy Őjei is lehettek. HA mindketten tesztek érte, és elköteleződtök a másik mellett egy életre.

Természetesen akkor sem lesz minden tökéletes, lesznek hülyeségei, idegesítő tulajdonságai, átéltek hullámvölgyeket, stb. De akkor lesz tartós egy kapcsolat, ha elfogadjátok, hogy ez is a része, és most épp az a feladatotok, hogy ezt együtt megoldjátok, illetve el tudjátok fogadni egymást mindennel együtt.


Ha arra vársz, hogy valakit neked rendelt a sors, első pillantásra mindent elsöpörnek az érzelmek, és a többi, akkor vagy csalódni fogsz, vagy az ilyen kis szalmaláng kapcsolatokat fogod hajszolni, amik jellemzően semeddig se tartanak.

2016. júl. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Noblesse Oblige ***** válasza:

Igen, van olyan, hogy két ember nagyon összeoszolna, de ha nem találkoznak akkor megette a fene.


Szóval én nem hiszek abban, hogy van egy Igazi aki nekem van rendelve és nincs más dolgom mint várni rá.


És épp elég embert látok, akit pont ez az illúzió köt gúzsba. Mondjuk sok első kapcsolatos azért nem lép a teljesen rossz kapcsolatából, mert hiszi, hogy számára az első volt az igazi és ezért foggal, körömmel védi azt. Pedig lehet épp ott van mellette az, akivel meg igazán boldog lehetne.


Ezt a nagy szerelmezést, meg igaziást én nagyon óvatosan kezelném, mert sokszor pont ennek a délibábnak a képe az ami annyiszor zsákutcába visz. Az életet élni kell, ha jön valaki mellénk el kell fogadni és nem mindenáron magunk mellett tartani. Élvezni együtt az időt ami megadatik együtt. Az igazi, elhiteti velünk, hogy csak egy van akivel igazán boldogok lehetünk, a tökéletes társunk, pedig szerintem sok olyan ember van aki ezt a szerepet betöltheti életünkben, ahogy szerelmes sem 1x lesz sok ember életében.

2016. júl. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem létezik olyan, hogy sors.

Nincs sehol megírva, hogy te holnap délután találkozni fogsz xy-al. Ha csak arra vársz, hogy majd valaki egyszer csak betoppan az életedbe akit neked szánt a "sors", akkor elég valószínű, hogy csalódni fogsz és úgy öregszel meg, hogy vársz valamire ami soha nem jön el.

Ha akarsz valamit, vagy valakit akkor tegyél érte.

Ez igaz szinte mindenre az életben.

2016. júl. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Jó olvasni őket!


Kedves #3! A Te álláspontod szerint, tegyük fel, nekem tetszik XY, de Ő észre sem vesz engem, így nem jövünk össze soha, VISZONT, ha tennék valamit az ügy érdekében, talán lenne esèlyem összejönni vele? Vagyis, ha csak várom a sült galambot, de nem teszek érte semmit, akkor nem kapom meg?


Olyan verzió nincs, hogy esetleg engem talál meg a szerelem, az a bizonyos XY, és ő "teszi a dolgát", annak érdekében, hogy én összejöjjek vele? Miközben persze a szerelem érzése kölcsönös, tehát én is szeretném, ő is szeretne engem. De nem én irànyítottam az eseményeket, hanem Ő, és így alakult ki a szerelem. Pl. Ő látott meg engem, Ő kezdeményezett, Ő törekedett jobban a randikon, de végül mindketten egymásba szerettünk kölcsönösen. Ez létezhet?

2016. júl. 10. 15:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen jól írják, tenni kell érte, ez a felnőtt hozzáállás! Várni a "sültgalambra" egy csecsemőkori regresszió, amikor még a szükségletek kielégítése a szülők dolga volt, és a gyerek ezt egy automatikus folyamatként élte meg. A sorsot pedig jobb elfelejteni, mert vannak manipulatív emberek, akik arra játszanak, hogy hiszel ilyenekben.
2016. júl. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Persze van ilyen verzió is amit írtál kérdező. Te hozod meg a saját döntéseidet, amik majd az életedet formálják.

Ha tetszik valaki és te is neki, de te arra vársz, hogy ő nyisson feléd, az is egy döntés.

Ha viszont ez miatt nem úgy alakulnak a dolgok ahogy szeretted volna, és távol kerültök egymástól a hetek, hónapok, éves során, majd felteszed magadnak a kérdést, hogy mi lett volna ha ...


3-as voltam.

2016. júl. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem. nincs "igazi". több olyan ember van, aki az "igazi" lehet, de azért dolgoznia kell mindkét félnek, hogy jól működjön a kapcsolat még évek után is.
2016. júl. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Titusztitusz ***** válasza:
Én hiszek a sorszerü találkozásokban, és nekem szerencsém is volt mindig ilyen téren...De hogy MINDEN EMBERNEK szerencséje lenne e téren,és előbb-utóbb mindenki megtalálja a neki ideális párt, azt már nem nagyon hiszem...
2016. júl. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Sunshinedoll ***** válasza:

Egy csomó ember nem talál magának párt az élete során, vagy mert nem is keres, vagy mert így alakult, de nem mindenki boldog párkapcsolatban fog megöregedni, és ez így van rendjén.


A sorsszerű találkozásról én azt gondolom, hogy a legtöbb ember valóban azért kerül az életünkbe, hogy tanuljunk tőlük valamit, és fejlődjünk. Ha én visszagondolok, az összes exem jó volt valamire, attól függetlenül, hogy a kapcsolatok ugye véget értek. Nem volt elpazarolt idő, még azok sem, amik nem szépen végződtek, elvégre más emberként jöttem ki a kapcsolatból, tanultam az emberekről, kapcsolatokról, magamról és az igényeimről, úgyhogy abszolút értelme volt a találkozásnak.


Mivel ha két ember soha nem találkozik, akkor azt sem tudjuk, szeretnék-e egymást vagy nem, így ezt a kérdést én abszolút értelmetlennek találom. Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, mit gondolnék, ha anyám elvetetett volna, vagy mit gondol egy abortált magzat az anyja döntéséről. Semmit, mert nem létezik. Ahogy a szerelem se, ha a két fél nem ismeri egymást.

2016. júl. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!