Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom túl sokat gépezik,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom túl sokat gépezik, mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Szoftverfejlesztőként dolgozik és munkán kívül még 2-3 órát ül a monitor előtt. Ami engem zavar, mert mással is lehetne tölteni a drága időt.

Nem játszik csak hétvégente, és nem az fb-t tolja. De a nem is a munkás projekteket hozza haza.


Már próbáltam vele beszélni, de mindig azzal jön, hogy neki ez a szakmája és muszáj munkán kívül is a programozással foglalkoznia, ha fejlődni akar valamit. Én ezt megértem, de 16:00 után ér haza és a napból még 3 órát gépezésre szán... az kicsit soknak tűnik főleg úgy hogy 2-3 naponta még konditerembe is megy. Persze nem az a baj hogy mozog, de így aztán tényleg kb nulla szabad ideje van ezeken a napokon.


A másik ami bosszant, hogy nem rég vett magának egy új gépet a régit meg nekem adta. A probléma az, hogy az új gépét lekódolta és nem is engedi hogy azt használjam még akkor se ha ő ott van!?. Azt mondja fontos dolgok vannak rajta... nekem azért ez gyanús. Meg szerinte az új gépet amúgy se nagyon tudnám mire használni mert nem olyan rendszer van rajta amihez idáig én hozzászoktam. Most ezzel arra céloz, hogy sík hülye lennék a gépekhez?

Egyébként nincs probléma a kapcsolatunkkal azon kívül, hogy ő nem sokat ér rá.


Most keresek munkát és valószínűleg délutános műszakokat is be kell vállalnom, ami ezek után nagyon hiányzott. Kb látni se fogjuk egymást csak hétvégente.


2016. júl. 13. 10:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
90%

Nemigen értem, ha neked van külön géped, akkor mi a frásztért akarsz az övé elé ülni?

Nálunk detto ez a helyzet, azzal a különbséggel, hogy én is a gép előtt töltöm az időmet, ezért nem okoz ez problémát. Együtt vagyunk csöndben, néha fölkurjantva, ha valami érdekes dolog jön szembe, cikkeket küldözgetünk egymásnak, amit úgy gondoljuk, hogy a másikat is érdekli, aztán jól megbeszéljük.

Csatlakozz te is inkább hozzá, ha ő nem képes ereszteni az időből.

2016. júl. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ezt amúgy én se értem, hogy miért kell neked az ő gépe. Nem szeretem, ha bárki az én laptopomat használja, meg én is max annyit használom a párom gépét, hogy egyetlen egyszer olvastam azon valamit a saját pendrive-omról a kapcsolatunk alatt.. Minek turkálnék az ő dolgaiban?
2016. júl. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Te akarod beosztani az ő szabadidejét, meg mellé bele akarsz nézni a számítógépébe, amit ezek szerint bölcsen lezárt? Inkább te vagy gyanús. Vagy 14 éves kislány vagy. Nőj fel inkább.
2016. júl. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szóval, az én drága párom is nagy guru az informatikában! Olyanokat hallok, hogy a C++ ban is otthon kell lenni, ha egyáltalán jól írom. Nekem elmondta, és meg is értettem, és gondolj te is bele: ez a szakma az, ami percről percre fejlődik, és az egyetlen lehetőség a továbbképzésére az, hogy a neten követi az eseményeket.

Nincs olyan, hogy tankönyv. Mire megírják és kiadják, már rég idejétmúlt.. Nincs olyan, hogy szakmai továbbképzéz: annyira szerteágazó és olyan különböző az irányultság és a tudás fokok, hogy arra lehetetlen eredményes tanfolyamot indítani. Amúgy meg mindenki arra van ráindulva, hogy a neten fejleszti magát, ez szakma annyira finomhangolású, hogy nem lehet területileg tanfolyamot indítani, mert elképzelhetetlen, hogy egyidőben összejöjjön egy kupac érdeklődő, akinek a témája és a felkészültsége és a kijelőlt oktatójának a tudásszintje is egybevág, ez szinte lehetetlen. Ezért figyel, keres, kérdez és hozzászól, tudást csipeget. És ez az az idő, amit úgy látunk, hogy a gép előtt tölt.


Ha mondod, hogy nincs baj köztetek, ne gondold, hogy ezek az idők, amiket úgymond -nem veled tölt- ellened lennének. És ne ülj a gépe felé, ha jó szakember, olyanokat tud, amiket el sem képzelsz. Én ott hidaltam le mikor láttam, hogy az olvasott leveleket olvasatlanná tudta tenni. Szinte bármit, bármikor és bárhol meg tud tenni, ahol net van és áram van, ami a számítógéppel kapcsolatos.


Vagy bízol benne, és akkor mindegy menni időt tölt a gép előtt, mert azt mindkettőtök hasznára teszi, vagy nem bízol benne, de akkor azt is kérdezd meg magadtól, hogy miért fekszel ma este mellé az ágyba.

2016. júl. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!