Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mennyire fogadjátok meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mennyire fogadjátok meg mások tanácsait a saját párkapcsolatotokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az érdekelne, hogy ti mennyire fogadjátok meg a tanácsokat idegenektől, barátoktól, rokonoktól a tanácsokat.

Tehát ha mondjuk egy ismerős mondja, hogy szerinte:

- kedvesebbnek kellene lenned

- nem kellene ennyit költened rá

- nem kellene ennyi időt együtt töltenetek

- többet kellene együtt lennetek

...


Ti ezeket a tanácsokat mennyire fogadjátok meg, vagy elgondolkodtok e rajta...


23F


2016. júl. 22. 08:53
1 2
 1/12 Költőnő? ***** válasza:
100%
Attól függ, ki mondja. Nagyon kevés ember tanácsa hiteles számomra.
2016. júl. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Tanácsot egyáltalán nem. Viszont, mindent meghallgatok, főleg, ha ész érvekkel alá is támasztja az illető. Ezek már befolyásolhatnak, mert lehet olyanokat hallottam, ami re én nem is gondoltam. Minden infót értékelve saját döntést hozok.
2016. júl. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Bátyámtól minden szexuális jellegű tanácsot megfogadtam mindig...
2016. júl. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Gondolatokat, véleményeket szívesen meghallgatok, ha olyan, akkor át is gondolom, de azért alapvetően a magam értékítélete szerint döntök- mert bár kívülállóként lehet, hogy olyan megvilágítást is észrevesz, amit én nem, de a kapcsolatban mégis én vagyok benne, nem látja minden pillanatát kettőnk viszonyának.


Egyébként én elég sok tanácsot, javallatot kaptam arra vonatkozóan, hogy hogyan kell párt keresni (érted, "kell"), hogyan kell viselkedni, stb, de jellemzően akik ezeket az "így KELL jól csinálni) szövegeket mondják, számomra elég hiteltelenek, mert aki a párkeresésre próbált okítani, az közel a 40hez még sosem volt férjnél, gyereke nincs, és bár nem látok bele az életébe, azért az a gyanúm, hogy ha ennyire jól tudja, hogyan kell pasit fogni, akkor valamit mégiscsak rosszul csinált (bezzeg, én gyakorlatilag teljes felnőtt életemet tartós párkapcsolatban töltöttem, a magam borzasztó párkeresési stratégiáival, és valahogy mindig hozzám illő, szerető párt sikerült találnom. hm, valamit tuti rosszul csinálok én is :D ).

A másik meg az a rokonom, aki nagyjából 5 év után elvált, ő a jól működő házasság csínjára akar megtanítani, minthogy ugye én most májusban megyek férjhez, hát tudjam, mitől döglik a légy. De nem ám ilyen alap dolgokat hogy szexeljünk sokat, legyünk őszinték, stb, nem, hanem hogy ezt ne mondjam meg neki, azt inkább így kommunikáljam felé, hogy ne fedje a teljes igazságot, satöbbisatöbbi. Nem is értem, miért ért véget a házassága, komolyan. Ja, de, várj...


Nem azt mondom, hogy én aztán mindenkinél jobban tudom, mert nyilván aki idősebb nálam, többet látott, többet tapasztalt, az valóban tudhat valamit, amit én nem (sőt), csak sajnos az emberek hajlamosak úgy felfogni a dolgokat, hogy ha velük, meg esetleg az őket körülvevő szűk réteggel valami megtörtént, akkor az egy örök érvényű igazság és mindenkivel úgy történik. Igen, még fiatal vagyok, igen, tapasztalatlan vagyok sok mindenben, de azért a fentiek miatt egy kicsit kétkedve fogadok sok tanácsot, bár ismételten, a véleményeket, gondolatokat nagyon szívesen meghallgatom, mert mégiscsak sok-sok év tapasztalata szüli ezeket a legtöbbször, még az is lehet, hogy valami okosat mondanak :)


Az meg, hogy konkrétan így a párkapcsolat mikéntjébe (együtt töltött idő, pl) akarnak beleszólni, az már tényleg a mélypont. Hadd csinálja mindenki úgy, ahogy neki tetszik, azért feltételezzünk már annyi felnőttséget a két féltől, hogy szólnak, ha valami nem tetszik.

2016. júl. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Noren1989 ***** válasza:

Semennyire. Max 1 hónap alatt meglátom, hogy mit kell tennem, gondolkozok eleget így is ezeken.


26/F

2016. júl. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nem vagyok vak, a tanácsokra már azelőtt rájövök, mielőtt megkapnám azokat.
2016. júl. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Semennyire, mert egy ismerősöm (nincs sok) sem él úgy, hogy a véleménye hasznos vagy hiteles lehetne számomra. Egy ember van, aki amúgy rendszeresen véleményt nyilvánít mindenről, de kéretlenül, és ostobaságokat beszél, őt ezerrel ignoráljuk.
2016. júl. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem párkapcsolattal kapcsolatban írom, mert nem volt még párkapcsolatom, de senki tanácsát nem fogadom el, mivel senki se tudja, hogy mit érzek, mit gondolok, egyedül én magam, így senki se tud reális tanácsokkal ellátni, mindenki csak magából indul ki.
2016. júl. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem igazán szoktam tanácsot kérni ez ügyben. Kéretlenül meg senki sem osztogat nekem tanácsokat a témában, hála az égnek.

Ha kérnék bárkitől is véleményt, azt azért tenném, hogy megfontolhassam a szavait. Ha bárki kéretlenül beleszólna, azzal nem foglalkoznék. Jó, ha egy rossz kapcsolatban vergődnék vagy lennének állandó problémáink valamivel és tízből nyolcan javasolnák akár kéretlenül ugyanazt, akkor azért elgondolkodnék.

2016. júl. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Semennyire. Nem kapok és nem is kérek tanácsokat. A családom tagjai egyszer találkoztak a párommal, az ismerőseim is csak látásból ismerik, én meg nem mesélek magáról a kapcsolatról senkinek. Szóval nincs mire ötleteket meg tanácsokat adni. Egyedül a pszichológusamnak szoktam nagyvonalakban beszámolni, de szerintem ő meg egy pszichopata és csak manipulálni akar. Az ő meglátásait figyelmen kívül hagyom.
2016. júl. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!