Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Otthagyjam az 5 éves kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Otthagyjam az 5 éves kapcsolatomat, egy másik férfiért?

Figyelt kérdés
15 éves voltam amikor megismertem, már lassan 20 leszek de a szerelem ugy érzem már elmult, néha mikor kettesben vagyunk fellangol valami, de elmulik hirtelen, nem tartós. Most lépjek vagy később amikor már nehezebb lenne. Nem tudom eldönteni.
2016. júl. 31. 09:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Neked agyadra ment a 2. Vh :D
2016. júl. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt is figyelembe kellene venni, hogy 15 volt, mikor összejöttek. Egy GYEREK. Egy gyereknek teljesen más igényei vannak egy párkapcsolatban. Most kezdjek magyarázni, hogyan változik, formálódik az ember ebben a korban? Egy 15 és egy 20 éves szinte ég és föld. Egy hónap alatt annyi minden történik, nemhogy 5 év alatt. Abban egyetértek, hogy a kapcsolatokat nem eldobni kell. De neki az első és nem az az ember már, aki volt anno.


Az meg a legnagyobb hülyeség, hogy most 5 évenként fogja cserélgetni a párjait. A hülyeséget beszélik egyesek. Úgy beszélnek, mintha 45 lenne és már a 6. pasin túl.


Ilyenkor az ember vívódik. Mikor megismertem az exem 16 voltam. 17 évesen jöttünk össze. Az elején jó volt, aztán rájöttem: kinőttem őt. Egy idő után már megcsókolni sem akartam. Szex nem volt. Alapból sem szeretem vele lenni "úgy". "Essünk túl rajta" alapon működött az egész, ha mégis összejött. Nem bírtam azt sem, ha hozzám ér, semmit. Vártam, nem szakítottam. Teljesem leépült az egész, csak bántottuk egymást. 6 évig voltunk együtt. Kérdezem én, mi lett volna 30-40 év után??? Bele sem merek gondolni... Mi értelme lett volna, hogy együtt maradjunk? Olyanok voltunk, mint a testvérek, semmi testiség. A gyereket tényleg a gólya hozta volna. Nem bírt vele egy légtérben sem lenni. Belül majd szétmart az egész. De nem szakítottam. Aki olyan okos, hogy azt gondolja mindegy mi van, ki kell tartani, üzenem neki, hogy próbálja ki az ilyen kapcsolatot. Majd megnézem milyen nagy kitartás lesz benne. Lelkileg összeomlik, minden tipusú testi kontaktot elutasít majd, kommunikáció nem lesz, ülnek és bámulják a tv-t, MINDIG, örökkön-örökké!


Nincs is "jobb", mint élő halottnak lenni! N

2016. júl. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

"Az meg a legnagyobb hülyeség, hogy most 5 évenként fogja cserélgetni a párjait. A hülyeséget beszélik egyesek. Úgy beszélnek, mintha 45 lenne és már a 6. pasin túl. "


Nem! Nem 5 évente, hanem annyi időnként amennyi időnként kifut a nagy lángolós szakasz, az, ami tényleg csak kémia. Utána jön minden kapcsolatban az a rész, hogy "tudunk e egymással kezdeni valamit", hogy energiát kell fektetni a kapcsolatba, hogy már nem magától értetődő, hogy ha együtt vagyunk, akkor az önmagában elég, az jó.


Az emberek egy része megtanulja ezt kezelni, egy másik része meg minden kapcsolatában elkezdi hiányolni a lángolást, és egyfajta endorfin szörfösként száll kapcsolatról kapcsolatra, mert a kezdeti lángolást keresi, az pedig sosincs meg egy 3-4-5-6-7... éves kapcsolatban.


És, hogy ez mennyire nem hülye találmány, konkrétan ezzel komolyan foglalkozik a mainstream pszichológia (nem csak bugyuta női magazinok önismereti cikkei), mivel a probléma napjainkban igencsak felerősödött azzal, hogy soha ilyen könnyű nem volt kilépni egy kapcsolatból (akár formális házasság, akár csak "járás"), viszont az ilyen ember is érzi, hogy valami nem jó, hogy nem boldog, egy idő után az értelmesebbje belátja, hogy sosem lesz normális kapcsolata, ha mindig ugyanezt az utat járja be.

2016. júl. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

#13 De ő nem 25 volt, hanem 15. Most komolyan elvárod egy 15 éves lánytól/fiútól, hogy esküvőt tervezzen? Ez gyerekszerelem volt. Kiégett. Nem házasságot rúg fel és hagyja ott a gyerekeit.


Amit leírsz, az nem butaság, de ebben az esetben nem helyálló. Egy dolog, hogy jön a megszokás, de teljesen más, mikor a párodhoz annyira vonzódsz kb., mint a testvéredhez. (Direkt ilyen példát hoztam fel) Az a probléma, hogy mindenkit egykalap alá veszel, aki kilép egy kapcsolatból, miközben millió jogos(!) ok lehet rá azon kívül, hogy vágyik az ember az újdonságra. Mikor én szakítottam, férfival beszélni sem akartam. A szextől viszolyogtam. Szóval ne általánosíts!

2016. júl. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
Milyen hülyeség már a korával jönni? Erre nagyon mérges vagyok. Én is ennyi idősen kzdtem el járni a férjemmel, mégis túl vagyunk a nehéz változásokon és egy család vagyunk azóta. Imádjuk egymást. Olyan szép a szerelmünk, hogy nem sok ilyet látok. Ellenben látom azt, ahogyan az átlag 20-40 közöttiek "tapasztalat" címszóval hagyják ott a párjaikat az első nehézségnél, próbálgatják őket kb. mint más a ruháit, teszik az agyukat az exnek és a többi ellentétes neműnek, majd teátrális sóhajok közepette adják elő bölcs "tapasztalataikat" ahol kell. Érett és felelősségteljes egy kapcsolatban attól lesz valaki, hogy megtanulja tisztelni a párját, tudomásul veszi hogy mindig lesz új jó és új rossz és hogy az emberek változnak, amit vizsgálni és feldolgozni kell, alkalmazkodni hozzá, nem menekülni előle. Megtanul másokat nem beengedni a kapcsolatba, a gondokat otthon megoldani és haza koncentrálni. Bődület a mai értékrend.
2016. júl. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

#14: én is azt mondtam, ha ennek a kapcsolatnak vége, akkor lépjen


Ezzel együtt jó lenne, ha most megtanulná, hogy a következőnek ugyanígy lesz vége, amennyiben a mostani legkomolyabb érve, hogy úgy érzi a szerelem már elmúlt...



Igen, egy 15 éves gyerek nem fog együtt maradni azzal, akit elsőnek választ, ritkán sikerül az embernek, egyszerűen más dolgok a fontosak. De ettől még igaz, hogy a következőt próbálhatja jobban csinálni

2016. júl. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#15 Amit írsz akkor sem helytálló ebben az esetben, mert:

1) attól, hogy neked sikerült, miért gondolod azt, hogy a többi embernek is így fog? hogy a többi ember is gyerekkorában találja meg az igazit? hogy a többi ember pont olyan, mit te/ti? miért olyan nehéz elfogadni, hogy nem vagyunk egyformák? külön személyiség mindenki, nem pedig klón.


2) mit váltogat? nem váltogat semmit és senkit. azért, mert az első nem az utolsó számára, még nem váltogatja a partnereit, nem válogat.


3) szerintem nem helyesen gondolkodsz. nem szabad a saját életedet példamutató példaként kampányolni. te a saját élededet éled, nem másét. nem jársz más cipőjében, nem tudhatod látatlanban, hogy mi az igazság.


4) én is látom, hogy sokan cserélgetik a partnerüket, de te honnan tudod, hogy X vagy Y azoknál az okoknál fogva teszi, amit te felvázoltál? nincs erre szabály sem szabvány.


5) és igen, hülyeség az első mellett kitartani, HA úgy érezzük nem rá van szükségünk. mindenkinek egy élete van. ez nem kísérletezés. lehet a 2. vagy a 3. lesz az igazi. azok sátoroznak le az első mellett, akik tényleg megtalálták az igazit, vagy akik félnek a változástól, kapcsolatfüggők, kényelmesen elvannak a "langyos h*gyban" (mert erre ezt szokták mondani, olvastam erről)!


Csak arra célzom, senkire nem szabad semmit ráerőltetni. Nincs egy általános szabály erre. Az élet utat tör, te sem tudhatod, mit hoz a jövő. Láttam én már tökéletesebb dolgokat is darabokra hullani. Semmire sincs garancia.

2016. júl. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
#16 Így van, tudja mindenki, hogy mi a jó számára, ha mélyen magába néz. Csak sokat félve teszik, mivel pofonok érhetik. Főleg, ha sokáig van olyasmiben, ami már halott ügy. A kérdező is eltudja dönteni, hogy mi a jó neki, csak a bátorsága kevés(?)
2016. júl. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!