Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Meddig lehet ezt így csinálni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig lehet ezt így csinálni?

Figyelt kérdés
A történetem röviden. 6 éve vagyok együtt a párommal. Teljesen harmonikus, normális kapcsolatban élünk akkor amikor itt van velem. Merthogy előfordul,(6 év alatt ez a 4. alkalom) amikor nehezebb idők jönnek, pl.:( pénz, munka,) hogy szó nélkül lelép. Amikor először történt ez meg, azt hittem nagyon súlyos baleset érte, vagy történt vele valami komoly dolog. Kétségbeesetten hívtam a szüleit,és ők mondták,hogy már történt vele ilyen, 1,5 évig kint volt az utcán hajléktalan. Teljesen megdöbbentem, de ezen az információn felindulva megkerestem, és meg is találtam őt 1 hónap alatt. a második ilyen eset rá nemsokkal kb 8 hónap mulva történt, amikor elvesztette az állását. Akkor nem kerestem, belefáradtam, szörnyű napokat, heteket, hónapokat éltem, de végül fél év múlva a sors jóvoltából ismét összesodródtunk. Aztán tavaly elment 4 napra de onnan meglepő módon ő jött vissza. Most legutóbb 5 napja tűnt el, mert nem jött össze egy munka amit szeretett volna. Közben kiderült, hogy beteg. Én nagyon szeretem őt, és ő is szeret engem, csak nem bírja elviselni a nehézségeket. Mindig az utcára megy hajléktalannak, nem másik nőhöz, mindig ott találom meg. Tudom, hogy hülye vagyok hogy ezek után is keresem, de úgy érzem felelősséggel tartozok miatta, és nem akarom hogy az utcán élje le az életét. Tanult ember, rajtam kívül nem számíthat senkire. Most is azon gondolkodom, hogy miként hozom vissza, csak még információkat gyűjtök. Gondolom ezt egy életen át nem lehet csinálni, de nem akarom, hogy a gyerekem apa nélkül nőjön fel, mert ez csak a betegségéből adódik sajnos.
2016. aug. 1. 11:52
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Jah azt elfelejtettem megírni, hogy olyankor amikor elmegy, mindenét itt hagyja. Szó szerint. Ruhák, értékek, autó, számítógép, tehát nem tudatos nála az elmenetel, csak bekattan az agyába, és olyankor elmegy.
2016. aug. 1. 11:55
 2/27 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy önző vagyok, de én azonnal otthagytam volna. Nem lehet rá számítani. Alkalmatlan egy párkapcsolatra. Azt nem magyon értem, hogy van már gyerek vagy a leendő gyereketekről írtál? Ha ezek után te még gyereket szülsz neki akkor nem vagy normális. Ha már szültél akkor nem tudok mit mondani. Én mindenben segítenék a páromnak de nem így, hogy elmenekül mint egy óvodás.
2016. aug. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Van gyerekünk egy éves kislány. Gondolkodtam, hogy merjek e gyereket vállalni, nem mertem, szedtem e fogamzásgátlót, 5 hónapos terhes voltam amikor megtudtam, hogy a babóca. Akkor úgy gondoltam, hogy ő a sors ajándéka. Most mégjobban úgy gondolom. Imádom nagyon. Visszatérve a férjemre valahogy úgy érzem, hogy felelősséggel tartozok iránta, mert beteg. Csak tudod az állandó félelem is ott van, hogy mikor teszi meg újra, mikor megy el ismét szó nélkül az utcára. Valahogy a kötelességemnek érzem.

Egyébként ez az elmenőkéje onnan eredeztethető vissza, hogy amikor főiskolára ment, akkor az apjával nagyon összevesztek, mert az apja nem támogatta, és azt mondta neki, hogy ha bajba leszel akkor se soha többé nem jöhetsz ide vissza. Amikor befejezte az iskolát, bajban volt, munka nélkül, és akkor inkább az utcára ment mint haza. Akkor kint volt 1,5 évig. Mi utána ismerkedtünk meg, de természetesen nekem senki nem mondott semmit, csak amikor velem is megtörtént.

2016. aug. 1. 12:16
 4/27 A kérdező kommentje:

Van gyerekünk egy éves kislány. Gondolkodtam, hogy merjek e gyereket vállalni, nem mertem, szedtem a fogamzásgátlót, 5 hónapos terhes voltam amikor megtudtam, hogy a babóca. Akkor úgy gondoltam, hogy ő a sors ajándéka. Most mégjobban úgy gondolom. Imádom nagyon. Visszatérve a férjemre valahogy úgy érzem, hogy felelősséggel tartozok iránta, mert beteg. Csak tudod az állandó félelem is ott van, hogy mikor teszi meg újra, mikor megy el ismét szó nélkül az utcára. Valahogy a kötelességemnek érzem.

Egyébként ez az elmenőkéje onnan eredeztethető vissza, hogy amikor főiskolára ment, akkor az apjával nagyon összevesztek, mert az apja nem támogatta, és azt mondta neki, hogy ha bajba leszel akkor se soha többé nem jöhetsz ide vissza. Amikor befejezte az iskolát, bajban volt, munka nélkül, és akkor inkább az utcára ment mint haza. Akkor kint volt 1,5 évig. Mi utána ismerkedtünk meg, de természetesen nekem senki nem mondott semmit, csak amikor velem is megtörtént.

2016. aug. 1. 12:17
 5/27 Bence_ ***** válasza:
95%

Kéne neki egy pszichológus.

Amikor azt hiszi, hogy valami szégyenletes dolgot tesz (férj ként munkaképtelen) akkor a helyett, hogy szembe nézne a szörnyű rettenetes dologgal, hogy ezt neked elmondja inkább elmenekül. Ez a menekülés önzőség. Valamikor érhette őt valami trauma és ezért kezeli így a félelmeit.

Pszichológussal megtanulná másként kezeleni pl, hogy haza megy és elmondja neked. De jelenleg neki ez nagyon szörnyű.

2016. aug. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Teljesen érthető, hogy kötelességednek érzed azt, hogy igyekszel a párodra vigyázni, és felelősnek érzed magad érte, de szerinted neki nem kéne ezt meghálálni, és változtatni az állapotán? Éppen ezért írjuk azt, hogy nem lehet rá számítani. Mi lesz akkor, ha ne adj isten a gyerekkel lesz valamilyen probléma később? Rossz óvoda, vagy betegség. Fogja magát és kimegy az utcára, a gyerek meg otthon sír?

El kell, hogy menjen egy pszichológushoz, akivel elbeszélget ezekről a dolgokról, viszont valószínűleg ettől is szégyenérzete lesz, hogy neki oda kellene mennie. Így először próbálj Te vele beszélgetni, beszélj a családról, a jövőről, a gyerekről. Mond, hogy a pszichológus nem egy szörny, csak segít fejben helyreállítani a dolgokat. És azért, hogy jobb legyen ezután tegye meg ezt a családjáért.

2016. aug. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Ez így van! Teljesen ráhibáztál... A trauma ami kiválthatta, az az volt amikor az apja azt mondta neki, hogy ha bármi baj történjen is, akkor se mehet haza soha többet. Voltunk orvosnál, ők megállapították, hogy nem képes szembenézni a nehézségekkel, próbálja kezelni a doktornő, de nem igazán tud megnyilni. sajnos. :(
2016. aug. 1. 12:33
 8/27 anonim ***** válasza:

Van egy ilyen ismerősöm. Nagyon jó eszű tanult, okos ember.

Két gyereke, felesége volt. Sokra vihette volna, mert úgy vágott az esze, annyira ment neki a szakma, hogy bármilyen főnök lehetett volna belőle. De sajnos link alak volt, meg hasonlókat csinalt mint a te párod. Melóhelyen megmondták, ha nem ilyen a személyisége, hatalmas karriert befuthatott volna...

Munkahelyről kirúgták, tengődött évekig, alibi melók, több jó munkahely ahol csak pár hónapig húzta a mentalitása miatt. Elzűllött szó szerint. Házuk jelenleg lepukkanva áll, felesége elvállt tőle. Ő most kint van ausztriában munkanélküli segélyen tengődött. Kicsit dolgozgatott előtte, most újra ilyen 1-2 hónapos munkahelyei vannak mert mindenhonnan elküldik mikor kiderül hogy nem lehet rá számítani. Cigizik, rá állt a piára is, leamortizálódott rendesen. Gyerekeit nem látogatja. Multkor velem akart hazautazni magyarországra, mondtam nem tudlak elvinni teli a kocsi. Nem hiányzik nekem egy zűllött "alkoholista" társasága, bármennyire is iskolázott...

Így veszít el szépen lassan minden normális kapcsolatát az emberekkel.


Annyit tudok tanácsolni ne számíts, ne tervezz egy ilyen emberrel. Megváltozni nem fog. Attól mert tanult valaki, még az nem a világ közepe. Sokkal fontosabb az kapcsolati szempontból, hogy a személyisége milyen egy embernek, minthogy iskolázott-e avagy sem.

Megkockáztatom nem hiába nem számíthat senkire.

Fent említettem hogy veszti el a példámban szereplő emberke is a kapcsolatait, szépen lassan.


Felnőtt emberekről beszélünk, még egy gyereken talán lehet változtatni, nevelni, de egy felnőtt az nem igazán fog megváltozni.

Gondold át józan ésszel a dolgot, ne a szívedre halgass hanem az eszedre!

Ami szerintem, mint ahogy írtad is - ha gyerek lenne sem számíthatnál rá - jól működik, csak a szerelem miatt a nem látsz tisztán.

2016. aug. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló! Köszönöm a választ, megfogadom, amint megtalálom. Mert nagyon nehéz ilyenkor megtalálni, a személyes iratain kívül semmi nincs nála, a melegedők nem adnak ki infót. Persze nagyjából már tudom hol keressem, de nagy szerencse is kell ahhoz, hogy egy időben ugyan ott legyünk mind ketten. Budapestre megy mindig, mi meg Szabolcsban élünk.
2016. aug. 1. 12:37
 10/27 anonim ***** válasza:
Ja hogy gyerek is van, akkor már megtörtént a baj.
2016. aug. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!