Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az ex párom lopással vádol,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ex párom lopással vádol, és fel akar jelenteni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Együtt éltünk több mint 8hónapig az albérletemben.Most,hogy szakítottunk követeli vissza azokat az ajándékokat (főként ékszereket) amelyeket tőle kaptam .Azzal fenyeget,hogy feljelent és megvádol,hogy elloptam tőle.Én azért nem vagyok hajlandó visszaadni a szóbanforgó tárgyakat mert sok pénzt öltem a kapcsolatba,meg persze gögből és némi haszonvágyból. Részéről jogos ez egyáltalán?

2016. aug. 3. 10:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
dehogy jogos :D
2016. aug. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, ez mennnyiiiiiiire szánalmas:D Szerintem gyökérség visszakérni. De ha ennyire akarná, akkor odaadnám, hagy vigye. És örülnék, hogy megszabadulok egy ekkora seggtől:D
2016. aug. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsen ... bizonyítania kell, azt meg nem fogja tudni, ha tényleg ajándékok voltak ...
2016. aug. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
De gáz, h vissza kéri. Elég kicsinyes a srác...
2016. aug. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
37%
Sztem jogos. Add neki vissza az ajándékait és te is kérd vissza, amit te adtál neki. Így korrekt.
2016. aug. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem jogos, jogi értelemben legalább is egyáltalán nem.

Mivel te azt ajándékba kaptad, így innentől te vagy a jogos tulajdonos, és nem ő.

Attól még kérheti, és ha akarja, akár vissza is perelheti tőled, érdemtelenségre hivatkozva, de ebben az esetben többre jönnek ki a költségek, mint az a pár ékszer. (Ha csak nem félmillás gyémánt gyűrűket kaptál...)


Így nyugodtan közölheted vele, hogy az a tiéd.

2016. aug. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
24%

6-os

Természetesen jogi értelemben, mint minden más esetben is, a nő védve van, ez nem vitás.

Viszont erkölcsileg akkor volna a ma hirdetett okos, erős, önálló nő, ha visszaadná a dolgokat és nem tűnne a megfelelő pillanatban már a patriarchátust támogató hipokritának.

2016. aug. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#7-es Ez egy meleg párkapcsolat.. :)
2016. aug. 3. 11:38
 9/16 anonim ***** válasza:

Jogilag: (most ne menjünk bele abba, hogy nem írtál alá semmit, attól még ha kapsz valamit az "szerződés")


(3) és (5) pont a lényeg.


6:237. § [Ajándék visszakövetelése]

(1) A meglévő ajándékot az ajándékozó visszakövetelheti, ha arra a szerződéskötés után bekövetkezett változások miatt létfenntartása érdekében szüksége van, és az ajándék visszaadása a megajándékozott létfenntartását nem veszélyezteti. A megajándékozott nem köteles az ajándék visszaadására, ha az ajándékozó létfenntartását járadék vagy természetbeni tartás útján megfelelően biztosítja.

(2) Ha a megajándékozott vagy vele együtt élő hozzátartozója az ajándékozó vagy közeli hozzátartozója rovására súlyos jogsértést követ el, az ajándékozó visszakövetelheti az ajándékot, vagy követelheti az ajándék helyébe lépett értéket.

(3) Az ajándékozó visszakövetelheti az ajándékot, vagy követelheti az ajándék helyébe lépett értéket akkor is, ha a szerződő felek számára a szerződéskötéskor ismert olyan feltevés, amelyre figyelemmel az ajándékozó az ajándékot adta, utóbb véglegesen meghiúsult, és e nélkül az ajándékozásra nem került volna sor.

(4) Visszakövetelésnek nincs helye, ha az ajándék vagy a helyébe lépett érték a jogsértés elkövetése időpontjában már nincs meg, továbbá ha az ajándékozó a sérelmet megbocsátotta; megbocsátásnak, illetve a visszakövetelésről való lemondásnak számít, ha az ajándékozó az ajándékot megfelelő ok nélkül hosszabb idő nélkül nem követeli vissza.

(5) A szokásos mértékű ajándék visszakövetelésének nincs helye.


Kérdés:

1) milyen értékben kaptál? A "szokásos" mértéket a felek jövedelméhez és a kapcsolatukban "állandósult" ajándékozási szokáshoz kell viszonyítani.

2) Volt szó esetleg hosszabb együttélésről, terveztétek e a jövőt, vagy ő tervezte e?

2016. aug. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
#9-es vagyok, elfelejtettem írni, hogy lopásról itt szó sincs, és maximum polgári peres eljárásban tudná érvényesíteni a követelését.
2016. aug. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!