Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az ex párom lopással vádol,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ex párom lopással vádol, és fel akar jelenteni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Együtt éltünk több mint 8hónapig az albérletemben.Most,hogy szakítottunk követeli vissza azokat az ajándékokat (főként ékszereket) amelyeket tőle kaptam .Azzal fenyeget,hogy feljelent és megvádol,hogy elloptam tőle.Én azért nem vagyok hajlandó visszaadni a szóbanforgó tárgyakat mert sok pénzt öltem a kapcsolatba,meg persze gögből és némi haszonvágyból. Részéről jogos ez egyáltalán?

2016. aug. 3. 10:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

8-as

Értem, viszont a lényegen nem változtat.

Gyanítom, hogy te kaptál többet, nagyobb értékben, a partneredtől, mint fordítva. Ha nem így lenne, gondolom nem okozna gondot a visszacsere.

Én hetero férfi vagyok és sosem jelentene gondot, ha a volt barátnőm visszakérné a nekem adott dolgait, amennyiben azok visszaadása nem ütközik nyilvánvaló akadályokba(pl. elveszett, tovább lett adva, be lett építve, el lett rontva, stb.).

Valahogy sosem értettem azt az erkölcsöt, amit az követ, aki pl. egy ajándékba kapott autót megtartana, ahogy azt sem, aki az utolsó tollat is visszakérné.

Van egy határ, ami felett illik visszaadni a tárgyakat, méghozzá önkéntes alapon.

2016. aug. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nos az általa adott ajándékok becsült értéke kb 300ezer forint. Nem akarom megtartani az értéket,hanem az összeget egy alapítványnak ajánlanám fel.Nos én csak lakhatást biztosítottam neki,ruhákat,parfümöket kapott tőlem,bennem meg sem fordult,hogy visszakérjem ezeket.Én egyébként elleneztem is,hogy ékszereket adott...
2016. aug. 3. 12:05
 13/16 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon köszönöm a kommenteket. Sokat segítettek :).
2016. aug. 3. 12:06
 14/16 anonim ***** válasza:

Én a barátomnak már több százezer forint értékben vettem ajándékot. Volt ezek között óra, bútor, műszaki cikk, ékszer, parfüm stb... Eszembe se jutna visszakérni őket, még akkor sem, ha megcsalna és úgy lépne le. Részemről ez szánalmas sz.arrágás. Az ajándék az ajándék, ha sajnálod tőle, illetve feltételekhez kötöd, akkor pedig ne adj inkább semmit.


Amúgy pereljen be, megnézem melyik rendőrség veszi komolyan, hogy nem adod vissza neki a csecsebecséket, miután azzal se foglalkoznak, hogy emberek ölik egymást...

2016. aug. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Na ez meg a másik. Ha esetleg olyan anyagi helyzetben lenne visszakapná. Igazából a férfiasságán esett csorba,mert nem az történik kivételesen amit ő mondd..ezért fenyegetőzik..szerintem.
2016. aug. 3. 12:20
 16/16 anonim ***** válasza:
Nincs bizonyítéka, hogy loptad, szóval akár fel is jelenthet, semmi nem lesz belőle.
2016. aug. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!