Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Meddig lehet szerintetek egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig lehet szerintetek egy ilyen távkapcsolatot fenntartani?

Figyelt kérdés

Egy éve élek távkapcsolatban a barátommal. Utolsó éves vagyok az egyetemen, és ezt még szeretném mindenképpen itthon befejezni, vagyis nem tudok addig kiköltözni hozzá.

Viszont ő egyre türelmetlenebb, és minden találkozásnál azt reméli, hogy végleg kint maradok nála.

Én nagyon félek attól, hogy ha most kiköltözök, a sok új impulzus miatt nem tudok megfelelően a vizsgákra koncentrálni, és a szüleim sem örülnének ennek túlzottan szerintem.

Elveszíteni semmiképp sem szeretném.

Mit gondoltok, mi lenne a helyes lépés?

Jogosan várhatnám el Tőle, hogy legyen megértő a tanulmányaim miatt?


2016. aug. 9. 11:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Egy éve? Azóta már egy tucat lányt meghúzott. Nem is értem miben reménykedsz.
2016. aug. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi, de NE magadból vagy a pasidból indulj ki.:)
2016. aug. 9. 11:32
 3/13 anonim ***** válasza:

Na bumm egy év.. húha... én kettő birtam ki, és pont három hónappal a kiköltözésem előtt szakitottam vele mert már nem birtam.

Igen, meg is bántam de lehet most boldogabb életem van (amit én nem realizálok).

2016. aug. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Én nem bírom a távkapcsolatokat és bele sem mennék ilyenbe. A barátomnak is a járásunk elején felhoztam, h távkapcsolatot nem szeretnék, akkor azt mondta, h rendben. Most gondolkodott Németországban de mondtam, h én nem fogom őt visszatartani, de akkor én befejezem az egészet, mert nem fogom pazarolni az időt. Megromlana a kapcsolatunk. Így is ha huzamosabb ideig nem vagyunk együtt, akkor osztozás van mindenféle hülyeségen, nem még akkor mi lenne... Szóval, NEM!
2016. aug. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Amikor legközelebb találkozol vele, teljesen őszintén beszéljétek meg a dolgokat. Mondd el neki, amit itt leírtál, hogy emiatt aggódsz, de az, hogy befejezd a tanulmányaidat minél hamarabb, az a ti közös jövőtök érdekében is hasznos. Ha tényleg szeretitek egymást, akkor nehezen, de ki lehet bírni.

Említeném nagymamám példáját (oké, az teljesen más világ volt, de cuki a sztori, és hátha itt még hasznos is): nagypapám katona volt, és egyszer csak Csehszlovákiába küldték. Ha hetente-kéthetente egyszer sikerült egy levelet eljuttatnia nagymamámnak, akkor az már jónak számított, tehát kommunikáció nagyjából alig volt. Amikor vége lett ott a szolgálatának, valahogy nem hazafelé jövő vonatra sikerült felszállnia, hanem Oroszországba keveredett, ahonnan majdnem egy évig gyalogolt haza. Nagymamám meg várt rá. Nekünk azt szokta mesélni, hogy az a közel 3 év, amíg nem látta nagypapámat (akkor még nem voltak házasok) olyan volt, mint egy nagy közös nehézség, amit le kell küzdeni, és csak erősebb lett tőle a kapcsolatuk. És tényleg: sírig tartó nagy szerelem lett belőle, ők voltak (szerintem) az álompár...

Szóval szerintem a mai világban, amikor ingyen tudtok beszélni, skype-olni gyakorlatilag bármikor, ha mindketten akarjátok, akkor ki tudtok bírni még egy évet, aztán tiétek a világ :) Csak beszéljétek meg, teljesen őszintén!! :)

2016. aug. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászólónak nagyon köszönöm.:)

Egy olyan véleményt írtál, amit kevesen tudnak ilyen szépen és jól megfogalmazni... És mennyire igaz, mégha sokaknak túl romantikusnak és megvalósíthatatlannak tűnik.

Természetesen naponta többször beszélünk, viccesen írhatnám azt is, hogy a Skype támogatja a kapcsolatunkat.:)

2016. aug. 9. 12:45
 7/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, milyen gyakran találkoztok? :)
2016. aug. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Havonta, de volt olyan, hogy egy kimaradt. :)
2016. aug. 9. 13:46
 9/13 anonim ***** válasza:
És távkapcsolatként kezdtétek 1 évvel ezelőtt vagy idő közben lett az? Kísértetiesen hasonló a helyzetünk, annyi különbséggel hogy nekünk még csak 2 hónapja tart a kapcsolatunk. Sok kérdésem lenne "kezdőként", de nem szeretnélek zaklatni sem. :D
2016. aug. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Minden csakis azon múlik szeretitek-e egymást annyira hogy ezt az áldozatot meghozzátok a kapcsolatotok és a jövőtök érdekében. Mi lassan 2 éve élünk távkapcsolatban, 2-3 havonta találkozunk 1 hétre és egyikünk sem lépett félre! Persze ez csodának meg kamunak meg naivitásnak tűnik sokak szemében, de ez csakis őket és a saját kapcsolatukat minősíti!
2016. aug. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!