Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Távkapcsolat, nyomós indokkal....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Távkapcsolat, nyomós indokkal. Szerintetek megértené a barátom? Hogy mondjam el neki? (23/L)

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy a családom elég durván anyagi gondokkal küszködik már egy jó ideje (eladósodás meg ilyenek). Egy jó ideje próbálok itthon munkát találni de nem igazán akar összejönni, vagy rövid távon alkalmaznak nevetséges fizetésekért. Na most voltam egy állásbörzén, ahol olyan lehetőséget ajánlottak fel, ami biztosan kihúzna minket a szarból, mert nagyon jól fizet(bejelentett munka) és ha ketten megyünk el a családból ugyanoda dolgozni, akkor nagyon hamar össze fogjuk tudni gyűjteni a pénzt, ami kell. A gond az, hogy nem tudom, hogy mondjam ezt el a barátomnak :( Nem azért akarok elmenni, mert húúúkarrier meg mineknekempasi meg ilyenek, egyszerűen adott ez a lehetőség, csak épp 300 km-re tőlünk. Félek hogy szakítani fog velem, egyszer mentem el kicsit távolabbra még régebben, akkor heti 1x találkoztunk, de azt is nagyon nehezen viselte. :S Most mi legyen? Mondanám neki, hogy jöjjön velem, de sajnos még tanul.

2016. aug. 13. 17:31
 1/8 anonim válasza:

Na és ha hétvégére hazamennél a barátodhoz és vele töltöd a hétvégét, hét közben meg melózol?


A kérdésedből ítélve már együtt vagytok egy ideje. Ha tényleg nagyon jól fizető meló akkor vehetsz éves máv bérletet, és haza tudsz menni hozzá. Nemtom mennyibe van ez, most csak úgy eszembe jutott


21/F

2016. aug. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Igen, már majdnem 2 éve együtt vagyunk, ha ez sok időnek számít. :)

A cég havi egyszeri hazautazást állna nekem, tehát havonta 1x tuti hazamennék. A fizetésből mindenképp kitelne az utazás úgy is, ha minden héten hazamennék (én inkább a telekocsira esküszöm :) ), viszont először rendezni kell az itthoni anyagi gondokat, addig meg a rokonom, akivel megyek, tuti nem nézné jó szemmel, ha utazgatásra "pazarolnám" a pénzt. + az első havi fizetésig is ki kell húzni valahogy (bár asszem adnak fizetés-előleget is, de azért eléggé limitáltan).

Nem is ez a legnagyobb gond, hanem az, hogy a barátom mindezt hogy fogja fogadni azok után, hogy legutóbb is csak 30 km választott el minket és akkor heti 1x tudtunk találkozni (mert oda kellett költöznöm, és nagyon sok volt a munka)

2016. aug. 13. 18:03
 3/8 A kérdező kommentje:

*bocsi, a mondat vége lemaradt :D


"Nem is ez a legnagyobb gond, hanem az, hogy a barátom mindezt hogy fogja fogadni azok után, hogy legutóbb is csak 30 km választott el minket és akkor heti 1x tudtunk találkozni (mert oda kellett költöznöm, és nagyon sok volt a munka), és akkor is jól le lettem cseszve, mégha végén kénytelen is volt beletörődni.

2016. aug. 13. 18:08
 4/8 anonim válasza:

#1 vagyok.

Igen, az már elég sok hogy eléggé kötődjetek egymáshoz. Telekocsit nem használtam még, én vonatozni szoktam :)

Szerintem ne foglalkozz a rokonoddal, nekem a barátnőm fontosabb lenne annál hogy mit gondol a rokonom a pénzköltésről. Ha már dolgoztok úgy is lesz pénz. Annyi pénzetek legyen hogy enni tudjatok. Most 300 km választ majd el titeket, és ugyanúgy hetente 1x látjátok egymást. Valószínűleg ugyanúgy fog reagálni rá. Teljesen mind1 milyen messze vagy, a lényeg hogy így is úgy is csak 1x találkoztok hetente. Örülök hogy te legalább tudsz lépni valamerre. Én Borsodi vagyok, itt kevés a munka:S

2016. aug. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj de az a rokonod nehogy ferde szemmel merjen rád nézni, mikor TE húzod ki a családot a szarból, amit ŐK szedtek össze maguknak, inkább örüljön, hogy egyáltalán segítesz!!!



A párodra nem tudok mit mondani. Ha nem képes megérteni, hogy ilyen gondok vannak, és ilyen módszerrel lehet megoldani, akkor nem is szeret igazán.

Nem jókedvedben mész el olyan messzire, hanem mert muszáj, ha nem képes megérteni, vele van baj.

2016. aug. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz :)
2016. aug. 14. 05:35
 7/8 A kérdező kommentje:

#1-es: a telekocsival a vonatjegy akár felét, vagy még többet megspórolhatod, érdemes kipróbálni :)

Én az Oszkárt szoktam igénybe venni:


[link]


sztem nézz körü te is bátran :)

2016. aug. 14. 07:37
 8/8 anonim válasza:

#1 vagyok

Ohh, köszi szépen :)

2016. aug. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!