Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Csak én érzem úgy hogy ezt az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én érzem úgy hogy ezt az egész "férfi irányit" dolgot azért találták ki, hogy a férfiaknak ne kelljen felnőni illetve alkalmazkodni nekik is a párjukhoz?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ott van ez a Bibliába, Koránba is illetve sok ember szerint "ez a dolgok rendje".

2016. aug. 21. 14:20
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
100%

'Elfogadom, ha valaki a hisztit az érzelmek megélésének tartja, csak nem vagyok rá kíváncsi.'


Ez szép és jó, csak egy fontos dolgot felejtesz ki. Hogy ki dönti el mi a hiszti? Ha pl a férfi eltűnik 1 hétre és azt sem tudják él-e vagy hal, akkor a nő úgy véli tök jogosan ideges. Miközben a férfi szerint neki joga van elmenni egy kanos nyaralásra a haverjaival, lazítani az asszony nélkül és nem érti mi a probléma, meg különben sem emlékszik semmire mert az asztal alatt töltötte s*ggrészegen azt a 7 napot... A férfi nem érti miért kell ekkora apokalipszist csinálni egy elhagyott zokniból, a nőnek meg közben elege van, hogy 10 éve pakolgatja és 10 milliószor megkérte már és semmibe veszik... A férfi nem érti miért olyan nagy tragédia ha elfelejtett egy olyan apró kis dátumot mint a barátnője születnésnapja, a nő közben meg nyomorultul érzi magát... Csak nézőpont kérdése. A férfiak mindent hisztinek neveznek ami számukra nem előnyös, nem csak a tankönyvben meghatározott dührohamot. Én nem a tudomány által meghatározott hisztiről beszéltem, hanem mindenről amire rámondják, hogy az, csupán mert nekik kellemetlen.


Amúgy meg nehogymár leboruljunk eléd amiért nagy kegyesen elnézed, hogy nincs szex amikor megjön a barátnődnek... Az egy teljesen természetes dolog, amiről a nő nem tehet (hidd el egyikünknek sem kéne ha lehetne választani...), ahogy arról sem, ha olyankor fájdalmai vannak és nem egy farokra vágyik. De fájdalmak nélkül is teljesen jogos, ha nem vágyik szexre miközben vérben úszik. Pár napról beszélünk, könyörgöm! Amúgy meg pont erról beszéltem, hogy ennyire betegesen szexközpontú a férfitársadalom. Hogy lassan már attól is félni kell, mi lesz ha menzeszkor nem szexelünk és kegynek megélni ha valaki ezt elfogadja, de csakis a jó viselkedésért cserébe...!

A ruhaboltról meg csak annyit hogy én pl órákat vártam az egyik barátomra amikor kábeleket, telefonokat, hangszórókat, laptopokat és egyebeket vett, a hosszú magyarázatokról amiket hozzáfűzött, nem is beszélve. Ehhez semmi köze a női nemnek. Nem muszáj velemenni.

2016. aug. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
100%

'Tehát, ha én nem tudok komolyan venni egy hisztis nőt, akkor szégyelljem magam? Én kérek elnézést, ha nekem a hiszti helyett az a természetes, hogy harmonikusan neveljük fel a gyereket és nem úgy kell felnőnie, hogy a hisztis szülő miatt egy lelki nyomorék lesz. '


A fériaknak tulajdonított negatív jellemzők szégyelléséről van itt szó. Egy nőben szégyent váltanak ki az emberek, ha túlságosan átadja magát a női tulajdonságoknak. Egy férfiban mikor váltott ki szégyent, hogy a legtöbb nő szerint túlzottan a szex körül forog az élete például, vagy bármi más negatív kritika? Mikor áll meg egy pillanatra, hogy kicsit elgondolkozzon van-e bennük valami igazság?

2016. aug. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:

"Azért gondolom, hogy akkor nem kell felnőnie, mert így akkor be van biztosítva, hogy az legyen mindig, amit o akar. Így nem kell szembe néznie semmivel, semmit megoldania, semmit csinálnia ergo felnőnie se."

A felnőttséggel jár, hogy döntéseket hozunk. Ha egy családban a férfi dönt és az van, amit ő akar, akkor felnőttként a család dolgait kell szem előtt tartania. Ha úgy dönt, hogy az van, amit ő akar és gyerekesen dönt, általában a nők otthagyják. Ha érett döntéseket hoz, akkor nem. Ha pedig ő hozza a döntéseket, akkor bizony pont, hogy szembe kell néznie a férfinak azzal, hogy másokért is felel és mások problémáit is meg kell oldania.

Ha pl. egy férfi gyerek marad és úgy dönt, hogy csak tovább bulizik a haverokkal, akkor otthagyja a felesége.


"zért megkérdezem, hogy attól még mert a férfit hibáztatom (hiszen o döntött), mert leszek én boldog?"

Nem leszel boldog, csak a felelősséget hárítottad át. A felelősségáthárításnak nem az a pszichológiai célja, hogy az egyén szimplán boldogabb legyen, hanem hogy ne magát okolja. Pl. ilyen eset, ha valaki azt mondja, hogy azért kap jó jegyet, mert pikkel rá a tanár. Vagy valaki lusta volt gyakorolni, legyőzik és azt mondja, hogy a másiknak csak szerencséje volt.

2016. aug. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
0%

"Hogy ki dönti el mi a hiszti?"

Az, aki képes elfogulatlanul a szó definícióját értelmezni.


"Ha pl a férfi eltűnik 1 hétre és azt sem tudják él-e vagy hal, akkor a nő úgy véli tök jogosan ideges. Miközben a férfi szerint neki joga van elmenni egy kanos nyaralásra a haverjaival, lazítani az asszony nélkül és nem érti mi a probléma, meg különben sem emlékszik semmire mert az asztal alatt töltötte s*ggrészegen azt a 7 napot..."

Itt a férfi és a nő képtelen normálisan kommunikálni és mindketten éretlenek egy komoly kapcsolatra. Jogosan hisztizik a nő, a férfi és saját maga miatt is. A férfi miatt azért hisztizhet, mert figyelmetlen és nem törődik vele. Maga miatt azért, mert ilyen sráccal akar együtt lenni.


"A férfi nem érti miért kell ekkora apokalipszist csinálni egy elhagyott zokniból, a nőnek meg közben elege van, hogy 10 éve pakolgatja és 10 milliószor megkérte már és semmibe veszik..."

Szintén rossz kommunikáció.


"A férfi nem érti miért olyan nagy tragédia ha elfelejtett egy olyan apró kis dátumot mint a barátnője születnésnapja, a nő közben meg nyomorultul érzi magát..."

Konkrétan ilyen vagyok, nem tudok dátumokat megjegyezni. Megoldás: Minden közeli és fontos embernek megmondtam, hogy szóljon előtte egy héttel. Mindenki szól, semmi probléma belőle évek óta.


"Csak nézőpont kérdése."

Ha valaki elfogultan akarja nézni, akkor nézőpont kérdése. Ha nem elfogultan, akkor komplexen kell látni a helyzetet.


"A férfiak mindent hisztinek neveznek ami számukra nem előnyös, nem csak a tankönyvben meghatározott dührohamot. Én nem a tudomány által meghatározott hisztiről beszéltem, hanem mindenről amire rámondják, hogy az, csupán mert nekik kellemetlen. "

Én elhiszem, hogy ismersz ilyen férfiakat, de a környezetemben egyáltalán nem jellemző. Volt nem egy barátnőm, aki hisztizett. Közöltem, hogy a hisztire nem vagyok kíváncsi. Utólag mind elismerte, hogy tényleg csak hiszti volt. Most akkor én nem vagyok férfi? Ha valóban veszekedés volt vagy valami komoly, sosem vágtam a fejükhöz, hogy hisztiznek. Ugyanezt tapasztaltam az ismerőseim zöménél.


"Amúgy meg nehogymár leboruljunk eléd amiért nagy kegyesen elnézed, hogy nincs szex amikor megjön a barátnődnek..."

Miért kéne leborulni? Normális kapcsolatban élünk: Egyikünk sem hisztizik akaratosság miatt. Férfiként ugyanúgy hisztizhetnénk rengeteg dologért, mint a hisztis nők. Egyes férfiak meg is teszik. Egy példát írtam. Egy normális kapcsolatban pont azért, amit írtál, a felek elfogadják a másik döntését.


"De fájdalmak nélkül is teljesen jogos, ha nem vágyik szexre miközben vérben úszik."

Ki mondta, hogy nem jogos?


"Amúgy meg pont erról beszéltem, hogy ennyire betegesen szexközpontú a férfitársadalom. Hogy lassan már attól is félni kell, mi lesz ha menzeszkor nem szexelünk és kegynek megélni ha valaki ezt elfogadja, de csakis a jó viselkedésért cserébe...! "

Hahó... A szaporodás alapvető feltétele a szex. Nem a férfitársadalom, hanem az emberi társadalom szexközpontú. Ha 2-3 találkozás után nem mászok rá a barátnőmre, konkrétan letépi a ruhám, annyira szétveti a vágy és a hormonok. Attól még nem lesz valaki megszállottan szexközpontú, mert szeret szexelni.

Kegynek kell megélni, ha valaki elfogadja, hogy nincs szex menzeszkor? Nézz körül az oldalon: Huszonéves szüzek kegynek fognak fel egy csókot is. A legtöbb kapcsolatban meg normálisan megbeszélik ezt a témát is. Eléggé azt látom minden példádnál, hogy csak rosszul kommunikáló felekről tudsz beszélni.


"A ruhaboltról meg csak annyit hogy én pl órákat vártam az egyik barátomra amikor kábeleket, telefonokat, hangszórókat, laptopokat és egyebeket vett, a hosszú magyarázatokról amiket hozzáfűzött, nem is beszélve. Ehhez semmi köze a női nemnek. Nem muszáj velemenni."

Az oké, hogy te órákat vártál egy adott dologra, de a ruhabolt a nőkre jellemző. Az egyik lányismerősöm fekvenyomó versenyekre jár. Most akkor a nőkre jellemző sport a fekvenyomás?

A nem kell vele menni dolog bármire ráhúzható. Bármire lehet mondani, hogy nem kell ezt vagy azt csinálni. A fenti egyik példád az volt, hogy lelép a hapsi kanos bulira: Ezen logika alapján nem kell vele foglalkozni.


"Egy nőben szégyent váltanak ki az emberek, ha túlságosan átadja magát a női tulajdonságoknak."

Pontosan mire gondolsz? Egy nőben kik és milyen szégyent váltanak ki, milyen női tulajdonságoknál? Csak mert tele van a net érzelmes női megnyilvánulásokkal, amire mentek a lájkok.


"Egy férfiban mikor váltott ki szégyent, hogy a legtöbb nő szerint túlzottan a szex körül forog az élete például, vagy bármi más negatív kritika? Mikor áll meg egy pillanatra, hogy kicsit elgondolkozzon van-e bennük valami igazság?"

Miből gondolod, hogy mi férfiak nem gondolkodunk el ezen? Elgondolkodunk és megállapítjuk, hogy igen, fontos nekünk a szex. És? Miért kéne ezért szégyent éreznünk? Pontosan mi a baj azzal, ha szeretünk szexelni? A legtöbb nő is szeret.

2016. aug. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 A kérdező kommentje:
Amúgy hihetetlen tényleg, hogy a nők mennyivel jobban átlátják a párkapcsolatokat, mint a "férfiak". Nagyon szembe tűnő mindig mindenhol nekem.
2016. aug. 21. 20:54
 36/66 A kérdező kommentje:

33-as: Mégis mért járna felnőttes gondolkodással? Az hogy mondjuk valakitől valami lehetetlen, teljesíthetetlen dolgot kérek az is egy döntés. Vagy ha egyszerűen nem foglalkozok semmivel bármilyen probléma van, feladat, az is egy döntés hiszen eldönti, hogy o nem foglalkozik semmivel az asszony fog. És lássuk be egyik sem egy érett döntés.

A felelősséghárítós dolgot annak az úriembernek írtam, annak az úriembernek írtam aki azt írta, hogy hogy azért jobb, ha a férfi dont, mert akkor övé a felelősség. Mar pedig, ha én nekem nem jó valami attól nem lesz jobb, hogy ez a másik hibája.

2016. aug. 21. 21:10
 37/66 anonim ***** válasza:
Kérdező szerintem jöjjetek össze a 71%-ossal úgyis nagyjából ugyan olyan feminim visszamaradottak vagytok... bár a 71%-os szerintem csak itt tájékozódik kapcsolatok terén.
2016. aug. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:

"Amúgy hihetetlen tényleg, hogy a nők mennyivel jobban átlátják a párkapcsolatokat, mint a "férfiak". Nagyon szembe tűnő mindig mindenhol nekem."

Ezt mire alapozod?


"Mégis mért járna felnőttes gondolkodással? Az hogy mondjuk valakitől valami lehetetlen, teljesíthetetlen dolgot kérek az is egy döntés. Vagy ha egyszerűen nem foglalkozok semmivel bármilyen probléma van, feladat, az is egy döntés hiszen eldönti, hogy o nem foglalkozik semmivel az asszony fog. És lássuk be egyik sem egy érett döntés. "

Így van, egyik sem érett döntés. A nő ilyen esetben általában le is lép.


"A felelősséghárítós dolgot annak az úriembernek írtam, annak az úriembernek írtam aki azt írta, hogy hogy azért jobb, ha a férfi dont, mert akkor övé a felelősség. Mar pedig, ha én nekem nem jó valami attól nem lesz jobb, hogy ez a másik hibája."

Erre írtam: "A felelősségáthárításnak nem az a pszichológiai célja, hogy az egyén szimplán boldogabb legyen, hanem hogy ne magát okolja." Ha nem magát okolja valamiért az ember, az neki jobb.

2016. aug. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az érveitek(mármint a férfi kommentálóké)1000 sebből vereznek es latszik, hogy az egész csak arra megy rá, hogy a végén visszavonja az ember, amiket irt. Jajjjj annyira éretlennek vagytok....
2016. aug. 21. 21:13
 40/66 anonim ***** válasza:

"Az a baj, hogy az érveitek(mármint a férfi kommentálóké)1000 sebből vereznek es latszik, hogy az egész csak arra megy rá, hogy a végén visszavonja az ember, amiket irt. Jajjjj annyira éretlennek vagytok...."

Hosszú kommenteken át írok érveket és annyi az ellenérv, hogy 1000 sebből vérzik? Szerinted ez nem éretlenség?

2016. aug. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!