Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Most akkor kötelező viselet a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor kötelező viselet a muszlim nőknek a fejkendő vagy sem? Lehet emiatt konfliktus a párok között?

Figyelt kérdés

Ismerősöm keresztény lány volt, de a házasságkötéssel egy időben a férje kedvéért felvette az iszlám vallást. Magyarul saját szabad akaratából nem tette volna meg, de csak így vette el a srác szerintem. Kendőt is kell hordania, pedig nagyon utálja, mivel ezt nem európai nőknek találták ki ugye...

Arra lennék kíváncsi, hogy előírás-e a hijab a muszlim nőknek, és kötelezheti-e őket viselésére férfi családtagjuk?

Ha egy muszlim hölgy válaszolna nagyon megköszönném.


2016. aug. 27. 23:26
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nem minden muszlim nő hordja a kendőt, pláne nem azok, akik Európában élnek férjükkel.

Tehát mégegyszer, belső meggyőződésből kell jönnie, erőszakkal erre senkit nem lehet kényszeríteni...

Ezzel szerintem nem lehet vitatkozni.

2016. aug. 28. 09:05
 12/14 anonim ***** válasza:
Ez teny kerdezo, de attol meg semmilyen cselekedet nem lesz jo, mert sokan ugyanazt a rosszat csinaljak. De mint irtam, addig senki nem lesz muszlim, amig hittel nem mondja ki a tanusagtetelt. Az hogy "felesegul akarok menni X-hez, es vele elhihetetem hogy ezt akarom en is", az nem az hit.
2016. aug. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Ez egy nagyon érdekes téma, azért is tettem fel a kérdést.

Az a baj, hogy a kedves férj sem olyan hithű muszlim, amilyennek előadja magát, viszont mindent megkövetel a feleségétől. Maga nem is nagyon ismeri a Koránt, de a nőtől elvárja, hogy imádkozzon naponta 5ször, és ehhez hasonlók...

2016. aug. 28. 10:05
 14/14 Sunshinedoll ***** válasza:

Függ az országtól, pl iránban kötelező, szaúdiban is kötelező (és nem csak a nhijab), illetve a legtöbb muszlim nő hord hijabot, akkor is, ha a rezsim nem erőlteti rá, de ismerek muszlim nőket, akik nem hordanak.

Viszont ha a pasi csak így vette el, akkor valószínűleg az a fajta férfi, aki el is várja a nejétől, hogy hordjon kendőt. Az ilyen irányítást szintén nem európai nőknek találták ki, mégis belement a barátnőd nagy okosan.

2016. aug. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!