Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mekkora kompromisszumot lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mekkora kompromisszumot lehet elfogadni egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok, egy egészséges párkapcsolatban hogy működik ez a dolog? Ki hogyan éli meg?

Mennyire nehéz/könnyű elfogadni a kompromisszumokat, és mi az a határ, ami után már önmagunk feladása forog kockán?


Köszi a válaszaitokat előre is.


2016. szept. 2. 12:33
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet meghatarozni, mert mindenkinel mashol szakad el a cerna es mindenkinek mas a termszetes. Ha valaki jobb labas nem varhatod el, hogy bal labas legyen. Ha valakinek szuksege van, hogy 1 heten par orat edzen/jatszon/olvasson stb azt nem celszeru megvaltoztatni. Ha olyan dolgokrol van szo hogy a delikvens ne essen haza 2naponta ejfelkor reszegen az nem egy nagy elvaras, mert ez csak egy hulye szokas.
2016. szept. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 aperitif ***** válasza:
100%

A kompromisszum azt jelenti, hogy két különböző álláspontot addig közelítünk egymáshoz, míg mindkét félnek megfelelő lesz, azaz valamit lead az igényeiből, de ugyanannyit kap is, így egyik fél érdekei sem sérülnek. Amiről te írsz, az már inkább a megalkuvás.


Kompromisszumot bármikor képes vagyok kötni, bárkivel. Opportunizmusra, megalkuvásra is hajlamos vagyok, ha érzelmileg mélyen érintett vagyok a kapcsolatban, de csak egy bizonyos határig. Hogy hol van ez a határ? Talán ott, amíg egyrészt még mindig jobb vele szenvedni, mint nélküle, másrészt meg amíg látok esélyt a változásra.

2016. szept. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
Jól szólak az előzőek! Erről szól és nem lehet meghatározni! Szerintem, annyit, amennyit a másik is enged, illetve ha kedvezett nekünk illik viszonozni.. bármiről is legyen szó! Egálnak kell lennie ..!
2016. szept. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon jók a válaszok, köszönöm szépen.:)


De gondolom van olyan kapcsolat is, ahol senkinek nem kell kompromisszumot kötnie, mert annyira egyértelmű minden.

A tökéletes kapcsolat jellemzője lehet ez?

2016. szept. 2. 13:00
 5/42 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyénektől függ. Vannak olyanok, akik apróságok miatt is szétmennek, mások komoly viták után is együtt maradnak.

Terike a vak komondort is megbocsátotta, itt egy faszi azon van kiakadva, hogy a csaja nem fogyott le. http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__parkap..


Nincs mindenkire érvényes válasz, mekkora kompromisszum fogadható el. Mindenki, és minden kapcsolat más.

2016. szept. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%

Pont tegnap beszélgettünk erről a vőlegényemmel. Nem akarnèk egy olyan kapcsolatban élni, ahol folyamatosan èrzem hogy kompromisszumot kötünk. Nálunk is vannak persze de pici dolgok, amiket meg sem èrzünk.

Nagy dolgokban pedig -gyerekvàllalàs, hàzassàg- nem is èrdemes kompromosszumot kötni sokszor, sőt nem is lehet valamelyik fèl ettől boldogtalan lesz.

2016. szept. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
Én pl nem érzem úgy, hogy bármiben is kompromisszumokat kellett volna kötnünk. Maximum jelentéktelen apróságok vannak néha, de semmi olyan komolyabb.
2016. szept. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

Valóban. A házasság és a gyerekvállalás kérdése nem lehet vita tárgya, ebben szerintem nem lehet megalkudni, mert ez megalkuvás már. Az, hogy milyen szertartás szerint legyen az a házasság, vagy hány gyereket vállaljunk, na az lehet kompromisszum tárgya sztem.

És mi a helyzet azzal, ha az egyik fél mondjuk jobban beleszól a másik öltözködésébe, vagy szabadidejének eltöltésébe?

(Ne vagyen fel nagyon dekoltált ruhát, ne menjen sportolni, inkább velem legyen stb.)

2016. szept. 2. 14:00
 9/42 anonim ***** válasza:
72%
Nem szólok bele ilyesmibe, és nem is tűröm el, hogy beleszóljanak az öltözködésembe, vagy abba, mennyit sportolok. Nálam ez nem fér bele, de nem is kezdek olyannal, aki szerint neki joga van a ruhatáramat felülbírálni.
2016. szept. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem szólunk bele se öltözködésbe, se szabadidőeltöltésbe. Nálam az ilyesmi szakító ok lenne, nem lenne kompromisszum.
2016. szept. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!