Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy párkapcsolatban szerintete...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy párkapcsolatban szerintetek normális az, ha a felek nem minden nap beszélnek egymással?

Figyelt kérdés

A barátommal még nem élünk együtt, csak fél éve vagyunk együtt. Mivel nem ugyanabban a városban lakunk, ezért csak heti 1-2 alkalommal tudunk találkozni, a többi nap pedig interneten beszélgetünk, vagyis beszélgetnénk, de a barátom nem akar minden nap, azt mondja, hogy miután hazaér a munkából nem mindig van kedve beszélgetni, hanem inkább filmet nézne, vagy játszana..


Szerintem úgy lenne normális egy párkapcsolat, ha a párommal bármikor tudnék beszélni, és nem csak mondjuk egy héten 5 nap.


2016. aug. 18. 23:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem túldramatizálod.

Lehet más dolga is, meg lehet tényleg szívesen megnézne egy filmet vagy csak "lenne".

Ez sztem nem gáz.

2016. aug. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hát nekem pedig igenis rosszul esik, hogy a film neki fontosabb mint hogy a barátnőjével beszélgessen.
2016. aug. 18. 23:07
 3/17 Eszter76 ***** válasza:
88%

Hm. Ha jól értem, azt várod el tőle, hogy minden nap, munka után veled foglalkozzon és ne szánjon időt saját magára. Enyhén szólva önző hozzáállás, már ne is haragudj. Mindenkinek van igénye arra, hogy szórakozásra is fordítson időt - legyen az film, könyv, játék vagy habfürdő.

Persze amikor két ember már együtt él, akkor mondjuk a filmnézést vagy a játékot könnyebb akár közösen is megvalósítani - és akkor együtt is vannak, meg szórakoznak is.

Az én párom átmenetileg külföldön dolgozik. Hajtják mint a lovat. Még véletlenül se jut eszembe azon hisztizni, hogy miért nem chatel velem esténként - örül, ha lezuhanyzik és pihenhet. Ez teljesen rendben van. 1 db minden ok sms-t várok el minden nap. Ez van, majd lejár a szerződése, hazajön és jobb lesz.

Visszatérve rátok - te mit szólnál, ha kb. minden szórakozásodról letiltana? Neked is biztosan van olyan, amiről nem szívesen mondanál le.

2016. aug. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%
Nyilván fárasztóbb a munkája, mint neked (már ha van) és örül, hogy leteheeti otthon a fenekét és kikapcoslahatja az agyát. Fordított helyzetben te mit éreznél, egyetlen vágyad, hogy betolj egy filmet végre nyugiban, erre a párod meg leszed az éeltről, hogy jajj beszélgess velem is? Basszus hány éves vagy, 14?
2016. aug. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nekem biztos nem az lenne a legfőbb vágyam, hogy filmet nézzek, ha helyette vele is beszélgethetnék.


Mivel nekem ő a fontosabb, ezért ha épp ráér beszélgetni, én sosem nézek filmet, csak akkor ha nekem épp szabadidőm van, neki pedig nincs, ezért nem tud beszélni.

2016. aug. 18. 23:57
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

A legfontosabb kapcsolatod mindig a saját magaddal való kapcsolatod. Nem azért filmezik, mert nem szeret, hanem neki ez kell, hogy levezesse a napi stresszt, ez kell, hogy kikapcsoljon, és veled is minőségibb időt tudjon tölteni.


Pont a napokban láttam egy régi Szex és New York részt, amiben a nőt munka után mindig úgy fogadta a barátja, hogy "mi történt? mit csináltál? kivel találkoztál? mit tudsz?", és végül rászólt, hogy miután hazaér, egy óráig ne szóljon hozzá, tegyen úgy, mintha nem lenne otthon, mert neki kell az az idő.

2016. aug. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

Vannak különböző párok, egyesek egyfolytában egymáson lógnak és imdáják, másoknak kell egy kis szabadság és személyes tér...lehet, hogy ti nem egy karegóriába estek és amiatt vannak gondok.


Én másfél évig éltem távkapcsolatban a párommal úgy, hogy egyáltalán nem tudtunk találkozni. Számunkra egyértelmű volt, hogy minden nap a szabaidőnk nagyrészében egymással kommunkálunk. Akkor is alig vártam, hogy beszélhessek vele kicsit, amikor este 9kor értem haza a munkából úgy, hogy másnap 5kor kelni kellett.


Számomra, számunkra ez a normális, más viszont ettől a falra mászna...nem feltétlen jelenti azt, hogy nem szeret csak mások vagytok. Ezt vagy össze tudjátok egyeztetni vagy sajnos problémáitok lesznek.

2016. aug. 19. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Távkapcsolat az enyém is, nem volt még olyan nap, hogy ne beszéltünk volna, de talán olyan 12 óra sem.

Nekünk erre vagy igényünk.

2016. aug. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Megérteéek, én sem bírnám ki, hogy ne beszéljünk egy-egy nap - sőt, mi minden nap legalább háromszor beszélünk, és ha nagyritkán egy elmarad, már rosszul érzem magam.


Nálatok kompromisszumnak azt tudnám mondani, hogy ne rögtön munka után akarj vele beszélni, hanem hagyj egy kis időt neki. Ha néhány órával később hívod, már csak nem fogja zavarni. Vagy esetleg keressetek egy másik időpontot - pl. reggel, vagy munka közben.

2016. aug. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

az a baj te túlságosan is rá akarsz ragadni, mint egy pióca, mindig azt akarod, hogy rád figyeljen...

de neki is van saját élete, a saját dolgaival is had foglalkozzon...igen bármikor számíthass rá, de ne minden hülyeséggel...ha az éjszaka közepén rosszul érzed magad és nyugtatásra van szükséged felhívhasd, de nem heti 7 nap éjjel nappal akarj vele beszélni...

szerintem neked nincs életed, nincsenek barátaid és ezért várod el, hogy ő foglalkozzon veled mindig...


23F

2016. aug. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!