Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez a normális viselkedés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez a normális viselkedés erre? Mit kezdjek ezzel a beteges féltékenységgel? Tényleg ekkorát hibáztam?

Figyelt kérdés

A barátom és én 3 éve járunk , én 18 vagyok ő 20. Mindkettőnknek ez az első kapcsolata és még mindig nagyon kötődünk a másikhoz. Ő a szomszéd megyébe lakik, ezért tanítás időben 2 hetente találkozunk,de van hogy néha ott alszok, a szünetekben mindig megyek hozzá. Most szinte az egész nyarat együtt töltöttük egymással. Működik köztünk a kémia is, tulajdonképpen ő a legjobb barátom is.

Ő az utóbbi időben teljesen kifordult magából, nem ilyennek ismertem meg. Arra is féltékeny ha már más rám néz rajta kívül, azért is sokat hisztizett mert elmentem a barátnőm szülinapi bulijára és ott aludtunk. Még a szülinapomra kapott ajándékokra is féltékeny és Hogy a barátaimmal jól elvagyok. Elmeséltem neki mit adtak a barátnőim, és csak fujjogott hogy úristen minek az, stb.

Én akkor ezt lenyeltem, nagyon sok mindent lenyelek neki ugyanis elszaporodtak a viták kettőnk közt. De csak akkor van ez, ha külön vagyunk éppen. Ha szemtől szemben meg tudjuk beszélni a dolgokat hamar túllendülünk a problémán.

Pár éve volt egy-két netes fiú haverom akit ask.fm-en ismertem meg de már nem beszélek velük mert a barátom zavarta. Messengeren is csak ő az egyetlen fiú akivel beszélgetek, nem igazán vagyok ismert a sulimban és nincs is szándékomban más fiúval ismerkedni.

Idén elkezdtünk járni diszkóba hárman (ő , én és a lány uncsitesója). Az egyik alkalommal voltak ott mások is akiknek bejöttem és jöttek oda táncolni. Én ezt először észre sem vettem a zenével meg a tánccal voltam elfoglalva, őt már akkor is rettenetesen zavarta. Mivel még sosem voltunk senkivel, és már olyan rég járunk én megbeszéltem vele hogy ha szeretne, táncolhat más lánnyal is nem csak velem, ennyi igazán belefér és van annyi bizalom bennem iránta. Ő már akkor is pukkadt rám mert hogy észrevett rajta kívül más is, szörnyű volt flegmázott fujjogott rám.

A múlt alkalommal kezdeményeztem mással táncot, úgy gondoltam semmi baj nem lehet én bennem semmi olyan szándék nem volt. A barátomon kívül soha nem foglalkozott velem senki (mielőtt a pubertás hatott rajtam igen csak csúnya voltam sokan piszkáltak is miatta, mára jóval jobb a helyzet), fiúkkal se nagyon táncoltam gondoltam most belefér. Sajnos pont olyat fogtam ki aki félreértette, de mikor már a hajamba túrt gyorsan el is toltam magamtól ( volt hogy már odajött hozzám más de nem is ért hozzám csak táncolt velem szemben és utána elment másik személyhez azt reméltem újra így lesz de nem :( ). A barátom is táncolt egyszer más lánnyal, és ott dícsérte hogy "nagyon ügyes vagy" , meg a csaj ott riszálta neki magát. Ez persze nem olyan nagy bűn csak az, hogy engem más is észrevett...

Ez éjszaka után nekem már haza kellett menni, ő mélységesen megharagudott rám. Én őszintén bocsánatot kértem, hiszen tényleg nem akartam a félreértést, annyira lelkiismeretfurdalásom volt hogy el is bőgtem magam előtte és kérleltem hogy ne haragudjon és meg is ígértem hogy nem lesz ilyen többet mert ha csak ez van belőle ,arra nekem nincs szükségem. Akkor egy picit megenyhült ám amint hazaértem rémes lett. Olyanokat mondott rám hogy én megcsaltam, az én hibám minden, olyanokat írt hogy "te zsidó g..i f...sz buta k..va" Folyamatosan írta h k..va k..va nagyon rosszul esett. 3 éve járunk, sosem csaltam meg, nem ismerkedtem, nem voltam buliba se idén kezdtünk el járni közösen, és így csinál.Kedden találkoztunk azt hittem sikerült megbeszélni a dolgokat még a csúnya szavaiért is bocsánatot kért de tegnap este újra kezdte mert hogy én kiprovokáltam őt. És ezen a héten undokoskodott azért h miket kaptam ajándékba , nem volt kedves velem olyat írt hogy bosszúból megcsókolna mást, előtte meg még olyanokat mondott hogy legszívesebben lefeküdne mással és videóra venné hogy nekem is olyan rossz legyen mint akkor neki volt. És újra k..vának hívott, szemét kutyának, f..nak meg hogy kérhetnék bocsánatot ,este azt írta hogy akkor írjak neki ha adok SZERETÉST! Mikor ő ilyen...

Nekem ebből elegem van mégis mit tegyek? Én szeretem őt, de idegileg tönkretesz, mégis hogy lehet így beszélni tényleg olyan rosszat tettem? :( Nagyon bunkó velem, de mikor felhívtam és mondtam neki hogy most mondja rám ugyanazokat, mikor más is hallja, akkor már nem volt ilyen bátor. És azt is megmondtam neki hogy ott a kijárat ha nem fogad el így, ha nem viseli el azt se h vannak barátnőim és ha akkora k..vának tart.. Mit ne mondjak akkor lép le facebookról mindig, nem dönt nem választ hogy vagy megembereli magát vagy kilép az életemből.

Teljesen kétségbe vagyok esve, én is csináltam hülyeséget de tényleg ezt érdemlem? Én még mindig szeretem...



2016. szept. 3. 13:32
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Utolsó és te hol ismerted meg a párod?

Mert én attól rettegek hogy nem találok a mostani barátom után sem egy normálist, olyat, aki becsül és komoly szándékai vannak én már most olyat szeretnék összeszedni akivel később lehet saját családom és építő jelleme van. A mostani pl sosem játszadozott velem meg semmi ilyen, leszámítva azt h kifordult magából az utóbbi időben.

Én az utcán csak sablon fiúkat látok, a tőlem idősebbektől tartok mert ő nekik meg még jobban csak "olyan" szándékai vannak. Nekem meg nem a testiség a legfontosabb jó az is számít, mert hát jó dolog.. De én egy társat szeretnék és szerettem volna mindig is. És most úgy érzem kudarcot vallott minden.

2016. szept. 3. 16:39
 12/16 fru_ ***** válasza:
100%

Ne rettegj 18 évesen! Jól vagy?

"Mert én attól rettegek hogy nem találok a mostani barátom után sem egy normálist" - ennél MINDENKI normálisabb!

Fel se fogod mekkora bajban vagy.

2016. szept. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, 18 eves vagy. Meg szinte gyerek. Feltini. Semmi okod kiegett, 30-as szingli nok panaszait fujnod, mert meg elotted az elet. Leirtal egy kapcsolatot hogy milyenben szeretnel elni, es hogy felsz hogy nem talalsz ilyet. Most sem talaltal ilyet, most sem ilyenben elsz. Akkor most is rettegsz? Nyugalom. 18 eves vagy, de tenyleg.


En speciel kulfoldon ismertem meg a paromat, o kulfoldi es 10 evvel idosebb nalam. Szoval attol sem kell felni hogy minden idosebb kihasznal meg tarsai. De egyet elarulok: elenyeszo az eselyed arra hogy a kovetkezo 5 evben megtalald azt aki a tarsad lesz a kovetkezo 50-re. Es ez igy van jol, mert meg nagyon sokat kell formalodnod, es tobbek kozott meg kell tanulnod tisztelned magadat ugy ahogy azt egy igazi no teszi. Meg hat ha tovabb folytatod ezzel az idiotaval akkor meg evekbe fog kerulni az is hogy levetkozd ezt az onbizalomrombolast amit ez a kedves okozott neked.

2016. szept. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Fru, rosszul fogalmaztam a mondatot szóval ezt az egészet úgy értem hogy a mostani barátom után nem találok olyat majd, aki normálisabb lenne (nincs meg benne ez a beteges féltékenység meg ilyenek) Mindenkinek van rossz oldala de nem tudhatja senki h az csak egy, mint mondjuk a barátom esetében vagy több (nem elég h féltékeny, hanem mondjuk lusta és igénytelen ingyenélő). Na szóval attól félek h rosszabbat fogok ki több gondokkal, több ártással..
2016. szept. 3. 17:28
 15/16 fru_ ***** válasza:
Te dolgod. De láncon fog tartani, azt azért érted?
2016. szept. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Két év után már remélem, tárgytalan a dolog. Én azt mondanám, hogy ne higgy abban, hogy meg tudod változtatni, mert nem fog menni. Nagyon sok nő ebben reménykedve húzza a szakítást, és közben gyötri magát. Az igazság az, hogy neked nagyon leromlott az önbecsülésed. Szerintem te egy értékes nő vagy, viszont neki pocsék az önbecsülése. Ezzel még önmagában nem is lenne gond, de az is hozzátartozik, hogy az ő jelleme pocsék. Érzi azt, hogy több vagy nála, de nem úgy akarja kiegyensúlyozni a kapcsolatot, hogy felnő hozzád, hanem hogy lealacsonyít téged. Nem az ő szintjére, hanem sokkal lejjebb. Nem tudom miért pozicionálod alul magad, nyilván a te önbizalmad sincs rendben, főleg ha mindezt eltűröd, és még magadban keresed a hibát.


Hosszú távon ez csak rosszabb lesz, és azt veszed észre, hogy jé, hát átestél a vak komondoron, nekimentél véletlenül a szekrényajtónak, leestél a lépcsőn... beletámaszkodtál a baltába.

Én azt javaslom, hogy ne a múltban élj, nézd meg hogy honnan indult a kapcsolatotok, hol tart most, és milyen jövőképet látsz, de őszintén. Jó irányba fejlődik? Akkor maradj. Rossz irányba? Akkor légy bátor, és lépj. Hidd el, hogy az egyedüllétnél sokkal rosszabb a társas magány!


Üdv,

Cicege

2017. aug. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!