Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kérdésem a következő lenne:...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérdésem a következő lenne: ha a párotoknak feltennétek a kérdést, miszerint fogyasztani akar-e pszichoaktív anyagot (kristályt) a jövőben annak a tudatában, hogy emiatt elveszítené a családját (5 éves gyermekünk van) és igent mondana, ki az idióta?

Figyelt kérdés

Előzmény: fél év különlét után ezzel a feltétellel jöttem vissza hozzá, hogy a jövőben hallani sem akarok a féreghajtóból és antidepresszánsokbol kutyult szarokról.

Az elmúlt időszakban viszont egyre többet hangoztatja, hogy szívna. Legutóbb ezért nem engedtem egy legénybúcsúra el, mert full narkós társaság volt ott.

Milyen ember az olyan, aki képes lenne megválni a családjától ilyen miatt? Kérlek adjatok tanácsot.



2016. szept. 25. 16:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Jól le lettél bökve de ne törődj vele.

A tanácsok attól függetlenül egyértelműek, meg jók.

Menjen Isten hírével!

Tudod, hogy ah nem is gondolja, hogy ez rossz út, akkor esély sincs a gyógyulására.

2016. szept. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Fish1 ***** válasza:
100%

Egyikőtökkel sem értek egyet.

A pasi függő, boldogtalan az élete, menekül a realitások és a saját magával való szembenézés elől, ezért menekül a drogba és hasonló dolgokba.

Azzal sem értek egyet, hogy visszaengedted: egyrészt láttad, hogy milyen, másrészt a gyereked milyen példát lát ettől a pasitól? És mit lát tőled? Anya egy drogossal él együtt, ha ezt megteszi, az azt jelenti, hogy nem rossz dolog, ha valaki drogozik. Mert ha rossz lenne, anya kidobná és többet nem látnánk...


A függő emberekről tudni kell - és ez a kérdésedből is kiderül - , hogy neki az első dolog az életében a függősége tárgya, nem te, nem a gyerek, nem a haverja, hanem a drogadagja. Minden más nem érdekli, maximum ezzel áltat, ha olyan pillanatai vannak.

Egy függő ember nem gondolja magát rossz embernek, egészen addig, amíg pl. a nem drogos párja vele marad, mert azt gondolja: ó, nem vagyok én olyan rossz ember, ha mégis velem marad, néha egy kis cirkusz, aztán le van tudva, úgysem hagy el, úgyis visszaenged.

Leszokni akkor fog tudni, amikor ő akarja ezt, saját elhatározásból és nem külső ráhatásból. Ha te balhézol érte és ő megígéri, hogy leszokik, akkor azt csak megfelelésből teszi, vagyis az ígérete csak ideig-óráig fog tartani, aztán folytatódik minden ugyanúgy.

Ha saját elhatározásból teszi, akkor saját maga miatt teszi, mert érzi, hogy nem jó már ez neki és amúgy is romokban az élete, még menti a menthetőt. Ez lehet hosszú távú, vagy életre szóló leszokás. A megfelelésből tett leszokás nem lesz az.


Azzal, hogy balhézol vele és esetleg nem engeded el egy buliba, a folyamatot nem fogod tudni megállítani. Ha nagyon anyagozna, bemegy a budiba, magára zárja az ajtót és megcsinálja, akár az orrod előtt is.


Tanácsot kértél, egyet mondhatok: hagyd ott ezt az embert. Ezúttal végleg, ha magadnak és a gyerekednek is jót akarsz.

2016. szept. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát. Pár dolgot szeretnék azonban leszögezni.

Mióta újra együtt vagyunk, nem csinálta.

Mikor csinálta is, sosem a gyerek előtt.

Én azt az embert sem tartom különbnek egy drogosnál, aki iszik. Hisz mindkettő dolog tulajdonképp ugyanaz: tudatmódosítás,- kémiai behatással. Kinek egy buli kedvéért, kinek egy fárasztó nap után "lazításként".

Itt jön a mérték.

Sajnálatos módon, de hála istennek nem a közvetlen környezetemben nem is kevés negatív példa fordult elő ezen anyagok fogyasztása következményeként: volt, akinek tályog nőtt a torkára, volt aki egy hétig kórházban volt kómában, lekötözve, volt aki paranoiás lett... és ezek az emberek mind-mind a "helyben" fellelhető kotyvalékot ették. Kire hogy hat.

Abban kérném a szíves segítségeteket, hogy azt hogyan magyarázzam el neki, hogy felelősséggel tartozik egy gyermekért (bár mint említettem, nem a sajátja) illetve a hármunkból alkotott CSALÁDÉRT, mert a konzekvenciát levonva ez a dolog nem kis kockázattal jár. Én ettől tartok a legjobban, nehogy beleszaladjon egy olyan ismeretlen dologba (és sajna ezek a designer porok mind azok), ami akár az életébe is kerülhet, de még inkább a mentális egészségébe. Az ilyen 7végék után gyakran megesett a velem való kötekedése, általa kreált, fiktív negatív gondolatok miatt, ami a csökkent szerotoninszintnek köszönhető. Természetesen mikor nagyon gyakori volt ez a dolog, szerettem volna pszichológusi segítséget igénybe venni, de ő elutasította. Időpontom is volt, 2* is.

Ezt a dolgot teljesen lazán veszi, nem érzi át azt, hogy ez nem a legtermészetesebb módja a lazításnak.

Én nem vagyok felelőtlen anya. A párom nagyon szeretem. Megoldást szeretnék találni, ezért fordultam független emberek véleményéért, ha lesz épkézláb és használható ötlet, az egészet végigolvastatom vele. De már ne is haragudjanak meg egyesek, hogy a farok vagy a pénz miatt vagyunk együtt...nem ezt vártam. Olyanok véleménye nem igazán érdekel, akik két mondatban lefikáznak mert többre nem képesek. Köszönöm.

2016. szept. 26. 19:59
 14/23 anonim ***** válasza:

Nem tudod neki elmagyarázni, ha ő ezt természetesen jó dolognak tartja.

Ex-alkeszként mondom, magyarázták nekem is, a májamat, meg a pénzemet, meg mindenféle okos dolgokat.

Én pont a gyerekeim miatt jutottam arra, hogy apának elég szar kezdek lenni, nem tudom őket sehova elvinni, csak a szomszéd játszótérre, nem mehetek el egy szülői értekezletre stb.

Szóval, ha benne nincs iylen felismerés, vagy fordulat, akkor nincs esély.

Ha meg van, akkor se biztos, hogy könnyű lesz neki.

A pszichológust te szervezted le magadtól, vagy megbeszéltétek és kihátrált - az már jó jel lenne.

2016. szept. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
56%
Olyan ertelmes nonek tunsz, megis ugy viselkedsz mint egy felelotlen idiota. A fuggo hapekodat, ha nem haragszol nem tapsolom meg hogy a gyereked elott meg nem csinalta, illetve azert sem, mert meg nem csinalta azota hogy visszafogadtad. Az ilyenektol kene elvenni a gyereket... mert a vegen az szivja meg az egeszet, nem te aki az egesz kart okozod azzal hogy ilyen tenyezoket hozol az eletebe. Gondolkozzal mar egy kicsit! Ne mentegesd ezt a barmot, hanem keress normalis embert magad melle, vagy - figyelj, mert ez neked nagyon uj lesz - torodhetnel a gyermekeddel is fuggo farkak vadaszasa helyett. Ennyire kell a farok vagy mi? Es te meg anyanak hivod magad...
2016. szept. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Es ha nem ketsegbesettseg, farok vagy penz miatt vagy vele (ezalatt ertek kozos hitelt ilyesmit), akkor megis mit ad neked ez az ember? Mit ad a gyermekednek? Semmit. Rettegest es allando stresszt hogy mikor tortenik vele valamim... es ne mentegesd magad. Felelotlen vagy. Az igazsag faj, tudom de ez van. Aki egy drogossal kenyszeriti egy kozegbe a gyereket, az megis milyen anya? Semmilyen. Nulla. Leszerepelt, mert a farok fontosabb, hogy o ott legyen, mint az hogy rendes emberek vegyek korul a gyermekedet. Gratulalok. Mentegesd magad, amig tudod.
2016. szept. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Ismét a farok...

Attól, hogy valaki nem ismer fel egy tényt, amit itt mindenki - egyöntetűen velem,- attól egy szemét és dobjuk ki? Nem megoldást keresni a problémára? Nem segítséget nyújtani? Ez nektek a legegyszerűbb. A párom minden tekintetben egy remek ember ezt az EGY dolgot leszámítva.

Megoldást szeretnék nem pedig eldobni mert szerintetek ez az egy lehetőség van.... Ti úgy állítjátok be mint egy gusztustalan habzó szájú felakadt szemű heroinost. Nem védeni akarom, félreértés ne essék, mert a drog az csúnya dolog, bizony, de ne úgy gondoljátok már el őt mint egy magatudatlan beállt herkást!

2016. szept. 26. 20:33
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Csakhogy a te kedves, remek ember párod konkrétan cseszik a gyógyulásra, nem is ismeri fel, hogy függő, a segítségedből pedig nem kér. Nem tudom, mit akarsz még itt megjavítani. Anya vagy, elsősorban a nagy javítás közepette inkább erre kéne koncentrálnod, de az a probléma, hogy míg a párod nem ismeri fel, hogy beteg, addig te nem ismered fel, hogy egy drogos milyen példát mutathat a későbbiekben egy gyermeknek, mert hogy amúgy "nem fenn akadt szemű herkás". És? Egy beteg ember, aki nem akar gyógyulni, aki önző, és igazából cseszik rád is, meg a gyermeked jólétére is, mert egyáltalán nem érdekli, hogy milyen feszültséget okoz neked. De tényleg remek ember. Maradj vele, ha ennyire bolondan vak vagy.
2016. szept. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

#17, én semmi csúnyát nem írtam a párodról, (bár gondolok) - azt el se olvasod, mert kényelmesebb a kicsit tán durva kritikusokat visszabántani, mint belátni azt, hogy TE nem sokat tehetsz, nélküle. Sorry.


(Láttam már csinos gyönyörű lányt egy menő Audiban... neki is csak egy baja volt, hogy kér darabra szakadt a teste)

2016. szept. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Fish1 ***** válasza:

Ameddig ő nem látja be azt, hogy függő, és lefelé megy a lejtőn, addig nem tudsz segíteni neki.

Ha időpontot kérsz pszichológushoz, de ő nem megy el, ez azt jelenti, hogy nem akar változni, neki jó ez így, ahogy van. Ha el is menne 1-2 alkalommal, akkor is a neked való megfelelésből tenné, hogy ne rágd már a fülét és hagyd ezzel békén, aztán annyiban maradna az egész.

Az egész akkor működik, ha ő akarja. Akarja? Tett akár egy lépést is azért, hogy változtasson?

Első lépés, hogy belátja, hogy függő és változni akar. Utána meg lehet keresni a probléma gyökerét, addig nem.


A felelősségvállalásról maximum papolni tudsz neki, de nem hinném, hogy hatással lesz rá. Ha egy percig is elgondolkozna ezen, akkor lépne, jó irányba.

Mik az életének azok a területei, ahol sikertelen? Mit tesz azért, hogy másképp legyen?


Nem, Te nem tudod megmenteni. Csak saját magát mentheti meg. A pszichológus vagy segítő ember is csak ajánlatokat tesz, utat mutat a megoldáshoz, de megoldania magának a páciensnek kell a problémát, mert minden ember a saját életéért felelős és senki se élheti más életét. Egyedül tőle függ, hogy tesz-e valamit magáért vagy sem.

2016. szept. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!