Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy verjem ki a fejemből,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy verjem ki a fejemből, van párom?

Figyelt kérdés

Egyetemen egyik csoporttársam tetszik. Nem ismerem és igyekszem elkerülni, hogy megismerjem, de valahogy mégis tetszik. Néha látom, hogy rámsandít.

Én a páromat szeretem, vele akarok mindent, vele szeretném leélni az életem.

Mit csináljak, hogy ezt a tetszést a másik fiú iránt még magjában kiöljem magamból?

Veletek is történt már ilyen?


2016. okt. 6. 10:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Persze, hogy volt. Szerintem mindenkivel előfordul, hogy megakad a szeme valakin. Viszont te is tudod, hogy a csoporttársad nem ismered, fogalmad sincs, hogy milyen ember, hogyan működik egy kapcsolatban, jelen helyzetben ő csak egy ideál (egy ideál pedig mindig vonzóbb, mint egy valódi ember).

A jó hír, hogy a vonzalom úgy működik, hogy mindig szüksége van táplálásra, új ingerekre. Persze az ember hajlamos generálni ilyen tápanyagot, ha valaki tetszik neki, de ha nem teszed, akkor a vonzalom elmúlik. De még ha táplálod valamelyest, továbblépés hiányában akkor is elmúlik.

2016. okt. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) nem ismerem és nem is akarom megismerni, hogy elejét vegyem a dolognak, de sajnos nem tudom elkerülni az illetőt és az is zavar, hogy szokott rámsandítani.
2016. okt. 6. 10:53
 3/11 A kérdező kommentje:

Ami miatt még rossz érzés, hogy mi teljesen őszinték vagyunk a barátommal, de gondolom ezt meg nem lenne jö, ha elmondanám neki... főleg úgy, hogy pont azt akarom, hogy ez a külső illető je befolyásoljon minket.

Csak zavar, mert olyan érzés, mintha hazudnék neki, mert titkolózom.

2016. okt. 6. 10:58
 4/11 anonim ***** válasza:
15%

sorry, de ha minden olyan nagyon jó a pároddal, akkor ez nem történhetne meg, h. más tetsszen, ez tuti.


én most szerelmes vagyok, neki párja van, nekem 2 fiú is udvarolt elég kitartóan, helyes, értelmes srácok, és mindkettőt elhajtottam, mert mást szeretek.



ez ilyen egyszerű, ha szerelmes vagy, akkor csak Ő létezik, ez egy jel, h. talán mégsem olyan tökéletes a kapcsolatod és szilárdak az érzéseid a párod iránt.


és magadnak legalább ne kamuzz: szerintem igenis felspannolva mész be az egyetemre, szerintem igenis keresed a fiú tekintetét, különben nem látnád, ahogy rád sandít, igenis izgalmi állapotba kerülsz, ha a közeledben van, és fantáziálsz róla.


magadat ne verd át, és józanul gondold át a kapcsolatodat is.

2016. okt. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

"sorry, de ha minden olyan nagyon jó a pároddal, akkor ez nem történhetne meg, h. más tetsszen, ez tuti. "


Bocsi, de ez hülyeség. Másfél éve van barátnőm, imádom úgy ahogy van, de még így is rengeteg lány van aki tetszik nekem. Ettől függetlenül tudom, hogy a barátnőmet szeretem, ő kell nekem. Attól még tetszhet más is, nem zárja ki egymást a két dolog.

2016. okt. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

4Az inkább már beteges imádatnak tűnik, ha körülötte megszűnik mindenki.

Amit a kérdező ír, az normális. Ez, sok emberrel előfordul életében. Az nem mindegy, ki hogy áll hozzá. Táplálja ezt a kis lángocskát, vagy próbálja eloltani. Egy ilyentől az ember még ugyan úgy szereti a párját, vele akar maradni.

2016. okt. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

4-es: te abban a stádiumban vagy, mikor frissen beleszerettél valakibe. Ilyenkor valóban nem lát az ember mást. Viszont egy x ideje tartó kapcsolatban, mikor elmúlt az első rózsaszín köd, mikor már megszerezted a vágyad tárgyát, mikor már elmúlt a kezdeti szerelem és újdonság izgalma, nos, akkor bizony megeshet, hogy az ember felfigyel valaki másra is. Természetes dolog. Akit soha nem ért kísértés, az vagy nagyon szerencsés, vagy hazudik.

Kérdező: ahogy írták, ne tápláld ezt a váratlanul jött vonzalmat! Fejben kell valahogy rendbe tenni ezt a dolgot. Ha nagyon koncentrálsz arra, hogy ne foglalkozz a sráccal, az szerintem az ellenkező hatást válthatja ki.

2016. okt. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"én most szerelmes vagyok, neki párja van"

Na ez tipikusan az az eset, amikor valakit távolról szeretsz, idealizálsz, nincs is lehetőséged meglátni a hibáit, megélni vele a szürke hétköznapokat. Ezt rózsaszín ködnek hívják, és nem feltétlenül azonos a VALÓDI szerelemmel, amikor a másik embert minden apró rigolyájával együtt szeretsz a szürke hétköznapokban.

Majd ha már legalább egy-két éve rendszeresen valaki mellett ébredsz, és a szürke hétköznapokban is azt mondod, hogy még mindig szereted, akkor térjünk vissza erre a kérdésre!


Nincs abban semmi, ha észreveszünk mást is a párunkon kívül, esetleg még vonzódunk is. Van egy nagyon jó mondás: a hűség nem egy érzés, hanem döntés.

2016. okt. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Több, mint másfél éve vagyok együtt a párommal, aki volt már hosszú kapcsolatban, az tudja, hogy az elejél jelenlevő beteges rajongási és rózsaszín ködös fázis egy idő itán eltűnik.

Mindenki megnéz másokat, mert van szemünk. Aki nem, az hazudik. Attól, hogy észrevettem mást, még a barátommal akarom leélni az életem, csak ezt a más iránti tetszést szeretnél elmulasztani :)

2016. okt. 6. 15:05
 10/11 anonim ***** válasza:

Ja, hát annak oka van, hogy nem tudod elmulasztani azt a heves érdeklődést.

El lehet esetleg jegelni magadban - volt már ilyen nekem is. De valahogy annak a jele, hogy a tudatod ellenére valami izeg-mozog... az érdeklődés nem baj, ha elégedetlenség, az már elgondolkodtató.

Hosszú lesz még az életed, ne esküdj meg rá, hogy a batároddal fogod élni.

2016. okt. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!