Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan verjem ki a fejemből,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan verjem ki a fejemből, hogy várjam az eljegyzésemet?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok és még 2 évem van hátra a suliból. Tehát lagzi még szóba se jöhet, de én mégis mindig azt várom, hogy eljegyezzen, annyira szeretem. 4 éve vagyunk együtt
2013. máj. 14. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Hát ezt hamar verd ki a fejedből! Soha de soha ne beszélj ilyenről egy pasival soha! Boldogok vagytok jó a kapcsolat, majd ő eljegyez ha úgy akarja.

De soha ne erőltesd soha ne hozd szóba! Nem szabad!

Olykor katasztrófával is végződhet.


Azt mondod szereted őt, fontos neked ő is szeret, akkor ez legyen elég amíg ő úgy nem dönt. Ne kelljen ez neked ahhoz hogy bizzál benne. Így is bíznod kell benne.

És még csak 21 vagy.

2013. máj. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Katasztrófa nem lesz. De az tényleg igaz, hogy erőltetni semmit se kell, mert az már rég rossz. A pasi fog eljegyezni, nem Te őt. Szóval várnod kell még ha nem tetszik is. :)
2013. máj. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell kiverni a fejedből, ha ez neked fontos. Én pl 2 év után jegyeztem el a barátnőm és egy évre rá összeházasodtunk, amikor végeztem az egyetemen. Szóval egyáltalán nem minden férfi rohan az eljegyzés, házasság elől. Ám valóban vannak olyanok.

Erről beszélgetnetek kell a pároddal, mert az sem jó, ha te bizonytalanságban vagy. Meg jó tudni, neki mi az álláspontja, hogy viszonyul az egészhez, ne később legyen meglepetés. Erőltetni valóban nem szabad, azzal pont ellentétes hatást érnél el (valaki szimplán még nem érett az elkötelezettséghez).

2013. máj. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes beszélni (nagyon finoman) a pároddal a terveidről, hogy mik a vágyaid, ez normális és nem is baj.


Ugyanakkor óvnálak a túlzott ráizgulásról. A férfiak szeretik kézben tartani az életüket és ezért nem is lehet hibáztatni őket.

A nők viszont hajlamosak ezt figyelmen kívül hagyni és egyedül megtervezni az egész életüket Együtt, mondván, hogy a pasi úgyse fog lépni ez ügyben. Ez hülyeség, a legtöbb férfi nagyon is lépne, csak nem akarják egyedül eldönteni a dolgokat, mert tiszteletben tartják a nőjük akaratát. Ugye a 21.században élünk már egy ideje, úgyhogy nem úgy megy ez, hogy a lányokat adják-veszik az apák- férjek, hanem van saját akaratuk.


Az lenne a normális, hogy a párok megbeszélik kb a vágyaikat és aztán bizonyos rítusokat ki-ki elvégez, legyen szó leánykérésről, egy esti meleg vacsival várásról, akármiről.


Ezek rítusok, nem szabad összetéveszteni őket a tényleges döntéssel! Azt együtt kell meghozni, mert így néz ki egy normális mai párkapcsolat.

Az én párom is a minap súrolta az azonnali szakítás határát, amikor kijelentette, hogy 'végülis az, hogy terhes lesz-e, rá jobban tartozik, mint rám'. HOGY MI VAN?


Az életet EGYÜTT kell tervezni és óriási sértés az, amikor a másik kitalálja nélküled az életeteket és el is kezdi megvalósítani. Ez kb azt mutatja, hogy te kb annyit érsz, mint egy bútor a lakásban. Per pillanat szükség van rád, betollak a sarokba, de ha éppen úgy adódik, összecsuklak és bekerülsz a kamrába, teljesen mindegy.


-

Szóval: persze, nyugodtan gondolkozz a jövőtökről és alkalomadtán kérdezd meg a párodat is arról, hogy mit gondol rólatok. De addig tervezz, amíg ő is tervez és utána picit álmodozhatsz, de ne vidd túlzásba!

Viszont éld meg a MOST pillanatát! Tipikus női hiba, hogy már a gyerekek pelenkájának a színét választja gondolatban, de képtelen észrevenni, hogy a párjának Most szüksége lenne egy csókra és egy kis törődésre.


Bocsánat, hogy ezt így kiöntöttem ide, de igencsak bosszantanak ezek. Tanuld meg a MÁt megélni és nem futni a jövő után! Nem attól lesz értékes az életed és a kapcsolatod, hogy feleség leszel, hogy gyereketek lesz, hanem attól, hogy Te Őt Most Szereted és Ő is Szeret és képesek vagytok boldoggá tenni egymást. Minden más csak hiúság.

2013. máj. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Nektek :)
2013. máj. 14. 10:32
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, szó nélkül maradtam, és jó értelemben :)
2013. máj. 14. 10:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Örülök, bár még mindig tartok tőle, hogy kicsit too much voltam :-) Ha bármi kérdésed van, nyugodtan keress meg! Hosszabb kapcsolatom van, mint neked, de nem is ez feltétlen a lényeg; sok mindent megéltünk már, közel sem ideális utakon jártunk, megismerve a legkülönbözőbb frusztrációs forrásokat :-D Szóval van mi alapján tanácsod adnom, mesélnem.
2013. máj. 15. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!