Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Most mit tegyek? Szakítanom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most mit tegyek? Szakítanom kellene?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs mit érzek egy bizonyos fiú iránt.

Már majdnem egy éve együtt ismertem meg, pár hónapja vagyunk együtt és az igazság az, hogy sosem szerettem azzal a mindent elsöprő szerelemmel.Abban az időszakomban ismerkedtem meg vele amikor sok embert elvesztettem és barátaim sem voltak, tönkrement a kapcsolatom szinte mindenkivel(sajnos nagyrészt az én hibámból). Először barátként kezdtük amit nagyon szerettem, megértett, felvidított és sokszor ő volt az oka hogy reggelente volt kedvem felkelni.

Amikor bejelentette hogy többet érez irántam, nem tudom pontosan miért de beleegyeztem hogy járjunk.Talán azért mert féltem hogy enélkül elveszítem, talán azért mert akkor úgy éreztem szeretem,és hogy képes leszek ugyanúgy szeretni egyszer mint ő engem.

Most már nagyjából helyrejött az életem, és van 3-4 barátom is, de egyik sem olyan bizalmas hogy például erről a fiúról meséljek valamelyiknek.

A szüleim nem tudnak a srácról, és ő egyre jobban feszegeti a témát hogy meg akarja ismerni őket.De egyrészt sosem volt olyan jó a kapcsolatom a szüleimmel hogy ilyesmi témákat beszéljek meg velük, másrészt magam sem tudom mit akarok. Mert borzalmasan fontos nekem, nem tudom mihez kezdenék nélküle, ő az, akihez a legjobban kötődök, akiben a legjobban megbízok. Addig nagyon imádom amíg csak hülyülünk és úgy viselkedünk mint barátok, de ahelyett hogy örülnék neki, rosszul esik amikor komolyan beszél a kapcsolatunkról, amikor "romantikázik". A házasság is szóba jött, és szinte hetente elmondja hogy fogalma sincs mihez kezdene nélkülem, és tényleg halál komolyan mondja hogy ha én nem lennék vagy elhagynám akkor nem is akarna más kapcsolatot. És mivel ő is olyan zárkózott mint én, és már sokat csalódott előttem, úgy érzem tényleg nem ismerkedne senkivel ha én nem lennék.

Fogalmam sincs mit csináljak, mert én még mindig nem érzem azt hogy igazán szeretem, hogy szerelmes vagyok belé és vele akarom leélni az életemet. De nem hiszem hogy barátként tudnánk folytatni, az túlságosan rosszul esne neki, és nem akarok olyan önző lenni hogy csak barátként akarok viszonyulni hozzá miközben ő többet szeretne.És egyrészt én sem akarom elveszíteni őt, másrészt nem akarom elrontani az életét azzal hogy elhagyom, mert csodálatos ember és megérdemli hogy boldog legyen,de ha most elhagynám akkor tényleg nem nyitna senki felé utána.

Mit tegyek? Maradjak vele, tudnánk boldog családban élni "szikra", elsöprő szerelem nélkül? A kölcsönös szeretet és tisztelet elég a boldogsághoz?

Arra is gondoltam, hogy mi van ha én egyszerűen csak ilyen vagyok? Ha valaki túl közel kerül hozzám akaratlanul is taszítani szoktam, ezért sem voltak soha normális barátaim hosszú ideig(max pár hónap, az egyik pár évig tartott). Elég introvertált vagyok és szeretek több időt tölteni magammal, megrémít ha valaki minden nap látni akar, nem ad személyes teret.Valószínűleg ezért sem volt sose fiúm ezelőtt, és ezért sem bírják a lány barátaim sem sokáig a társaságomat.

Szerintetek mit tegyek? Lassan már aludni nem tudok annyira aggaszt ez a téma, és úgy érzem ki kellett adnom magamból, és tanácsot kérni itt, ha már máshol nem tudok.

17/l



2016. okt. 8. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
blablabla blabalbalablalbaaaa.. hát ez kúúrvára érdekes! Mesélj még az unalmas életedről légyszíves!
2016. okt. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17 eves tinilany vagy... ne stresszeld tul az eletet. Elsore azt hittem, hogy valami negyvesen lepukkant no harmadik valasat olvasom. Ne aggodj, leszel meg szerelmes, hazassagon meg vegkepp nem kell toprengeni az epp aktualis tinikori pasiddal. Emiatt agonizalni meg vegkepp felesleges.
2016. okt. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt az értelmes kommentet, nem értem miért olvasgatsz az unalmas életemről, amikor a te sokkal érdekesebb életeddel is fogalalkozhat ál helyette;)


Tudom, ez a baj hogy mindent túlstresszelek.De ez annyira normálisnak tűnik másoknak, hogy leszek még szerelmes meg még fiatal vagyok, de ismerem magam és borzalmasan nehezen nyílok meg embereknek, nehezen kedvelek meg embereket. 17 év alatt ő volt az első srác akit megkedveltem.

2016. okt. 8. 12:00
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

# 3

Te komolyan azt hiszed, hogy elolvastam?? xD Csak oltogatlak, ne is figyelj rám..

2016. okt. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Bocs de fogalmam sincs mi bajod van:D Nincs jobb dolgod minhogy random kérdések alatt oltogatod az embereket?
2016. okt. 8. 12:07
 6/11 anonim ***** válasza:
35%

# 5

Ami azt illeti nincs.. szóval jobban teszed ha csak szimplán ignorálsz, mert én a végtelenségig tudok ám válaszolgatni cica!

2016. okt. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Noblesse Oblige ***** válasza:

Eltéveszteted a kategóriát!

De amúgy neked tinédzser lány szindrómát van! Ha elolvasod az írásod, akkor már egy D kategóriás romantikus dráma azért kijönne belőle. Tehát mindennek nagyon neki van feszülve a szereplő, és túl komolyan veszi magát, de adódik ez abból, hogy az élettapasztalata nem túl nagy és nincs elég gyakorlatias gondolkodása ebben. Most bocsánat, ha ez lekezelőnek tűnt, de mi mind voltunk tinik, és kicsit át is érzem a helyzeted, mert én is erősen introvertált vagyok, és nekem sem ment zökkenő mentesen az első kapcsolatom, kb ugyanazok voltak a gyerekbetegségeim, mint nálad, csak ott ott volt a szerelem. (és így sem volt egy könnyű menet).


Szinte kötelezően úgy viselkedsz és gondolkozol ahogy a korombeliek. (ha ez megnyugtat, akkor annyira nem lógsz ki a sorból) A tinédzser szerelmek szinte kötelező érvényűen ennyire drámásak és örök és igaz, és tiszta szappanopera! (de ez igazából pont azért van, mert ugye nincs tapasztalat, nem kezelitek rugalmasan ezt a dolgot és ezért úgy intézitek, ahogy a médiából tanultátok: dramatikusan!)


Szóval azt mondom, hogy a srác, nem fog örökre megnyomorodni miattad! Ennek a felelősségét nem kell a válladra venned! De amíg húzod szegény agyát gyávaságból, addig tőle is elveszed a lehetőséget, hogy egy olyan lányt találjon aki tudja őt értékelni, úgy ahogy kell. Őszintén és tiszta szívből. Ami felnőtthöz méltó magatartás lenne, az az, hogy minden dráma és fölös sallang nélkül leülnétek és kiteregetnétek a lapjaitokat. Magyarán leülnétek és őszintén elmondanátok ki hányadán áll a másikkal. Ez amúgy baromi nehéz, és szinte biztos, hogy egy foghúzást is szívesebben vállalnál be, mint ezt, ezt csak elódázni tudod, elkerülni nem. És pár hónap év után haraggal váltok el, úgy hogy ő soha nem tudja meg az igazságot, és végig hazugságban fog élni. Tehát a csúnya és a csúnyább vég között lehet választani.

2016. okt. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát ez jó, látom neked sincs valami izgalmas életedxD Semmi akadálya:D
2016. okt. 8. 12:15
 9/11 A kérdező kommentje:

Az a legrosszabb hogy érzem hogy igazad van.

De nem tudom hogy csináljam, én még sosem szakítottam senkivel és nem szeretném összetörni őt emiatt. És tudom hogy önzően hangzik, de nem is akarom elengedni őt.Viszont kémia nélkül nem tudom hogy működni tud-e egy kapcsolat, részben ezért is tettem fel a kérdést.

2016. okt. 8. 12:20
 10/11 Noblesse Oblige ***** válasza:

Én nem írtam szakíts vele, egyszerűen kitalálhatjátok EGYÜTT is, hogy hogy legyen tovább. De ez a kapcsolat két emberes játék, szóval együtt kell ügyeskednetek. De őszinteség nélkül még a barátság sem az igazi. Most csak egy illúziót babusgatsz, olyan vagy mint a kislány, aki egy Teddy macit ölelget, és azzal képzeli el milyen egy anya ölelése. Neked az illúzió az amit nem akarsz el engedni. Tetszik az érzése, hogy valaki észrevesz, hogy valaki ragaszkodik hozzád. És ezért hagyod, hogy a kapcsolat irányítson téged és ne te a kapcsolatot.


Szóval mondom rajtad múlik, hogy mikor, de a végkifejlet az nem! Az már be van borítékolva. Csak a megítélésed lesz más. A korrekt lány és szemét ribi között választhatsz. Őszinteség vagy hagyod, hogy egy hazugság halmaz maga alá temessen és a fiú ne is lásson, mert alatta vagy. És soha nem fogja tudni az igazságot, csak a fájdalom marad neki.

2016. okt. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!